Jump to content

Lipire eleron E60


01 w y y

Recommended Posts

  • 1 month later...
Imi poate spune cineca cu ce sa lipesc si eu un eleron de M5 pe un E60 ? banda dublu adeviza de la 3M nu tine, se dezlipeste la colturi prima data... Vreo idee cev..

 

Ms!

Sal. si eu am patit la fel,Siliconul ala transparent de 120-1400 mii e cel mai bun,1001 se numeste parca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Imi poate spune cineca cu ce sa lipesc si eu un eleron de M5 pe un E60 ? banda dublu adeviza de la 3M nu tine, se dezlipeste la colturi prima data... Vreo idee cev..

 

Ms!

Sal. si eu am patit la fel,Siliconul ala transparent de 120-1400 mii e cel mai bun,1001 se numeste parca.

si daca vreodata vrei sa il deslipesti nu ramane urat acolo.?

si eu am aceasi problema la e90.mai ales ca este pe rotund protbagajul si la capete eleronul este subtire.se deslipeste imediat.

acelasi lucru il patesc cu pleoapele.la capete fiin subtiri nu tine banda dublu adeziva.

ma tot gandesc cu ce sa le lipesc.nu as vrea sa stric farurile si portbagajul.

am mai vazut un silicon care lipeste ca cel din imagine,dar as vrea sa stiu exact daca se poate curata eventual fara sa ramana urme

Edited by alex_bmw e90_wly
Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc pt aceste operatiuni silicon negru pt lipirea parbrizelor...e super ok!

 

Am mai intalnit metoda ca a bagat cineva scotch de hartie ce se foloseste la mascare pe suprafata si dupa aceea a pus masticul de parbriz cu care l-a lipit insa adevarul e ca nici eu nu prea am incredere in metode cu dublu adezivuri deoarece si eu mi-am lipit eleronul in capete ce 2 puncte de mastic de parbrize ca deja cenva incerca sa mi le dezlipeasca noaptea din capete

Link to comment
Share on other sites

nu stiu ce sa-ti recomand sa folosesti dar intereseaza-te bine si gandeste-te daca intr-adevar vrei sa pui asa ceva pe masina; pe al meu l-au furat de curand si arata ca naiba:

 

arata jalnic...ma doare inima....nu poti decat sa lipesti altul ca sa nu vopsesti portbagajul.

eu ma folosit un silicon adeziv,care sper sa nu fie asa de dur ca siliconul de parbiriz si eventual sa se curete...

Link to comment
Share on other sites

eu lucrez la o firma de tuning si noi folosim un lipici numit "teroson" .... are nevoie neaparat de primer si se usuca ceva mai greu dar nu am avut niciodata probleme.

 

eleronul de pe e90 a fost dezlipit , din cate vad eu, deoarece nu a fost curatat de vopsea pe suprafata pe care urma sa fie pus lipiciul si nu a avut nici primer.

daca ar fi fost lipit corect s-ar fi dezlipit greu si i-ar fi fost foarte greu hotului sa il dea jos intreg.

post-8209-1264175560_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.