Jump to content

se merita?


Vlad C

Recommended Posts

categoric ... nu merita. daca insisti cu cautarile ... o sa vezi ca gasesti la un pret mai bun.

prea mult nu va negocia, deoarece cumperi de la samsar ... eu mi-am luat de curand un 525 si am avut placerea sa-l cunosc.

bafta.

 

il cunosti pe tipu care o vinde?

Link to comment
Share on other sites

Nu-l cunosc personal ... cand cautam sa-mi cumpar masina am vorbit cu el la telefon ... avea un 530d la vanzare .... cand l-am sunat sa-l intreb de masina prima intrebare a lui a fost "Care masina, ca am mai multe la vanzare ?"

Sper sa nu ma insel, dar in general am memorie buna la numere de telefon.

Parerea mea e ca e mai bine sa cumperi de la proprietarul din talon ... la mine a fost un criteriu major la achizitie ... si a iesit bine. :)

Link to comment
Share on other sites

Nu-l cunosc personal ... cand cautam sa-mi cumpar masina am vorbit cu el la telefon ... avea un 530d la vanzare .... cand l-am sunat sa-l intreb de masina prima intrebare a lui a fost "Care masina, ca am mai multe la vanzare ?"

Sper sa nu ma insel, dar in general am memorie buna la numere de telefon.

Parerea mea e ca e mai bine sa cumperi de la proprietarul din talon ... la mine a fost un criteriu major la achizitie ... si a iesit bine. :)

 

cat ai dat pe 525d?

Link to comment
Share on other sites

5500 E. 2002 / piele / trapa / comenzi pe volan / webasto /.... - fara incalzire in scaune, navi si xenon.

 

wow ... gata inmatriculat? nu ai masina ta prezentata la "masina mea"? sa o vad

 

Din pacate nu este... am tot zis ca o sa pun poze ... dar...

Evident ... inmatriculat.

Edited by GekZ
Link to comment
Share on other sites

5500 E. 2002 / piele / trapa / comenzi pe volan / webasto /.... - fara incalzire in scaune, navi si xenon.

 

wow ... gata inmatriculat? nu ai masina ta prezentata la "masina mea"? sa o vad

 

Din pacate nu este... am tot zis ca o sa pun poze ... dar...

Evident ... inmatriculat.

 

Si eu tot BMW as vrea sa-mi iau, dar vad ca preturile is destul de mari, dar acu ca mi-ai zis ca tu ai dat 5500e pe unu din 2002 care banuiesc ca e intr-o stare generala de la bine in sus ... stau si ma gandesc

Merci de raspunsuri si o seara faina in continuare :)

Link to comment
Share on other sites

Este chiar foarte bine ingrijit ... asta fiind opinia persoanelor care l-au vazut / condus.

Bafta in cautare si ai un pic de rabdare. Eu am cautat masina aprox 3-4 luni.

Masina asta era scoasa la vanzare la 7000 sau 7500E si am negociat-o cu "banii pe masa" la 5500.

Link to comment
Share on other sites

Este chiar foarte bine ingrijit ... asta fiind opinia persoanelor care l-au vazut / condus.

Bafta in cautare si ai un pic de rabdare. Eu am cautat masina aprox 3-4 luni.

Masina asta era scoasa la vanzare la 7000 sau 7500E si am negociat-o cu "banii pe masa" la 5500.

 

scuze de "deranj", ultima intrebare: e touring al tau? ca prea mi se pare un pret de vis :)

Link to comment
Share on other sites

e f mare pretul. 2.0i sau 2.0d E39 din 2001 se invarte la un pret de 6000 euro inmatriculat (in viata reala nu in anunturi, zic din ce stiu de la multe cunostinte din ultima vreme). bineinteles, pretul se aplica pentru facelift. fara facelift sau ani mai vechi ar trebui sa fie sub 5000. un touring iar nu vad de ce ar fi mai mult de 5500 cu facelift cu tot.

masina de altfel e super ok, enorm de spatios touringul E39, daca ai nevoie de asa ceva.

Link to comment
Share on other sites

e f mare pretul. 2.0i sau 2.0d E39 din 2001 se invarte la un pret de 6000 euro inmatriculat (in viata reala nu in anunturi, zic din ce stiu de la multe cunostinte din ultima vreme). bineinteles, pretul se aplica pentru facelift. fara facelift sau ani mai vechi ar trebui sa fie sub 5000. un touring iar nu vad de ce ar fi mai mult de 5500 cu facelift cu tot.

masina de altfel e super ok, enorm de spatios touringul E39, daca ai nevoie de asa ceva.

 

Datorita preturilor mari pt E39-uri m-as orienta spre un Opel Vectra B Sport 1.8 euro4 2001-2002, cu toate ca E39 mi-as dori ... voi tot ziceti de modele facelift cu preturi de pana in 6000 inmatriculate, dar eu sincer nu am vazut unu care cat de cat sa arate bine, sa nu imi dea de banuit ca a fost "aranjat" pt vanzare; am fost prin targu de masini, ma uit pe net la anunturi, dar sincer nu gasesc masini asa de ieftine precum ziceti voi, si acuma nu cred ca e posibil ca cineva care pe net sau in targ cere 7500 euro sa o lase pana pe la vreo 5500-6000euro, cu toate ca GekZ a zis ca el a luat-o cu 5500, asta poate e o sansa la 1000, bravo lui; sau poate ca in Cluj sunt cele mai mari preturi?! cine stie.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

mie mi se pare un pret corect pentru masina respectiva, iar faptul ca este Touring, din punctul meu de vedere este un plus de incredere, in sensul ca mai putin probabil sa fi fost forjata si omorata de un iresponsabil imberb, la fel si in cazul motorizarii. Cel mai probabil, chiar a fost masina de familie.

 

Iar masina arata foarte bine in poze.

 

Pentru siguranta ta, poti oricand sa mergi impreuna cu proprietarul la un service pt o verificare mai amanuntita.

 

Eu as lua-o daca nu sunt probleme majore, probleme vor exista oricum, la orice masina cumparat SH si mi se pare firesc :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.