Jump to content

Jante BMW E60 17"


ABK

Recommended Posts

Ma intereseaza sa cumpar un set de jante pentu BMW E60 ca sa le "incalt" cu pneurile de iarna.

Dimensiuni 7,5 x 17" ET20, 225/50 R17. Ma intereseaza mai ales modelele originale: Styling 116 Doppelspeiche, Styling 243 Sternspeiche, Styling 244 Radialspeiche. Momentan am Styling 138 Sternspeiche.

 

P.S. Cauciucurile de iarna sunt RFT si ma intereseaza sa stiu daca e nevoie de un "utilaj" special ca sa fie montate pe jante sau se pot monta la orice service de roti? Am citit ca pt. RFT-uri s-ar utiliza un aparat special dar as vrea sa aflu si alte pareri. :)

Link to comment
Share on other sites

Ma intereseaza sa cumpar un set de jante pentu BMW E60 ca sa le "incalt" cu pneurile de iarna.

Dimensiuni 7,5 x 17" ET20, 225/50 R17. Ma intereseaza mai ales modelele originale: Styling 116 Doppelspeiche, Styling 243 Sternspeiche, Styling 244 Radialspeiche. Momentan am Styling 138 Sternspeiche.

 

P.S. Cauciucurile de iarna sunt RFT si ma intereseaza sa stiu daca e nevoie de un "utilaj" special ca sa fie montate pe jante sau se pot monta la orice service de roti? Am citit ca pt. RFT-uri s-ar utiliza un aparat special dar as vrea sa aflu si alte pareri. :)

 

Te sfatuiesc sa iti pui jante de 16" pt iarna, 17" nu sint deloc ce trebuie pe drumuri inghetate sau cu zapada

Link to comment
Share on other sites

Deja am cauciucurile pe 17" si avand in vedere ca merg cu masina 80% din timp prin Bucuresti nu poate fi vorba de drumuri inzapezite. In primul rand imi montez cauciucrile de iarna pentru ca au aderenta sporita la temperaturi scazute si sa mai protejez "gumele" de vara.

 

Mersi oricum pentru sfat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Redeschid oarecum topicul de anul trecut. Iarna trecuta am pastrat aceleasi jante insa anul acesta sunt decis sa le schimb pentru pneurile de iarna.

Dimensiuni 7,5 x 17" ET20, 225/50 R17. Ma intereseaza mai ales modelele originale: Styling 116 Doppelspeiche, Styling 243 Sternspeiche, Styling 244 Radialspeiche. Momentan am Styling 138 Sternspeiche.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.