Jump to content

E46 @ my WAY ...


NSL_Doru

Recommended Posts

  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

frate ti ai batut joc de masina..am citit toate postarile de pe topicul tau vazand ceea ce s a intamplat cu masina ta.nu trebuia s o foliezi ,trebuia s o lasi asa cum ai venit cu ea din Germania(in afara de anumite imbunatatiri care i le ai adus...angel eyes,bara fata...).dar eu zic ca masina aia ,care cand ai adus o era o bijuterie,nu merita sa pui folie pe ea ca ala un taxi...trebuia sa i faci cateva imbunatatiri de bun gust si atat!

Sorin, nu mi-am batut joc de masina, sau cel putin nu asta a fost intentia, niciodata! :twoup: Folierea a fost optiunea mea ca sa zic asa, nu uita ca procesul este reversibil in orice moment fara costuri si fara efort prea mare; nu este galbena, deci nu vad legatura cu taxi, uite mai jos ti-a dat userul "///MPower_5er" un link util, poate iti mai schimbi parerea. Te intreb si sper sa imi raspunzi sincer, daca nu as fi mentionat ca este folie ti-ai fi dat seama din poze ca nu este vopsita ? Toate imbunatirile pe care le-am adus masinii tind sa cred ca au fost de bun gust (a nu se considera schimbarea culorii neaparat o chestie de bun gust) !

 

una dintre cel mai frumoase si ingrijite e46 pe care le-am vazut... Good Job man :twoup:

@sorin: nu e chiar asa :twoup:, nu numai taxiurile pun folie

Mersi Omar ! Acum ca am revenit acasa o sa pun iar jantele per 18 si poate dam o tura :) numai bine !

 

cu narile e chestie de gust, unora le plac negre altora nu.

daca tot ai si pragurile si eleronul din M packet, pune-i si bara spate :twoup: parerea mea

La cum este facuta masina acum narile acelea cromate nu prea isi mai au rostul, sigur merg mai bine negre sau carbon. Pragurile nu sunt M Technik, decat bara fata, momentan nu cred ca vreau sa mai bag bani in masina, iar daca nu ma gandesc sa o schimb pana la primavara atunci cu siguranta va primi si bara spate; ai dreptate, cam asa ar fi completa masina !

 

wow....frate esti drogat?....ce belea ai facut masina.... :) :twoup:

salut ! adevarul e ca am tras ceva pe nas cand am luat jantele :twoup: Mersi mult de aprecieri, ma bucur ca iti place !

Link to comment
Share on other sites

frate ti ai batut joc de masina..am citit toate postarile de pe topicul tau vazand ceea ce s a intamplat cu masina ta.nu trebuia s o foliezi ,trebuia s o lasi asa cum ai venit cu ea din Germania(in afara de anumite imbunatatiri care i le ai adus...angel eyes,bara fata...).dar eu zic ca masina aia ,care cand ai adus o era o bijuterie,nu merita sa pui folie pe ea ca ala un taxi...trebuia sa i faci cateva imbunatatiri de bun gust si atat!

Sorin, nu mi-am batut joc de masina, sau cel putin nu asta a fost intentia, niciodata! :twoup: Folierea a fost optiunea mea ca sa zic asa, nu uita ca procesul este reversibil in orice moment fara costuri si fara efort prea mare; nu este galbena, deci nu vad legatura cu taxi, uite mai jos ti-a dat userul "///MPower_5er" un link util, poate iti mai schimbi parerea. Te intreb si sper sa imi raspunzi sincer, daca nu as fi mentionat ca este folie ti-ai fi dat seama din poze ca nu este vopsita ? Toate imbunatirile pe care le-am adus masinii tind sa cred ca au fost de bun gust (a nu se considera schimbarea culorii neaparat o chestie de bun gust) !

da,se vede ca este foliata!nu are stalucirea unei vopsele.nu mi o lua in nume de rau,dar iti sugerez sa dai jos folia de pe ea.era mult mai frumoasa inainte.

una dintre cel mai frumoase si ingrijite e46 pe care le-am vazut... Good Job man :twoup:

@sorin: nu e chiar asa :twoup:, nu numai taxiurile pun folie

Mersi Omar ! Acum ca am revenit acasa o sa pun iar jantele per 18 si poate dam o tura :) numai bine !

 

cu narile e chestie de gust, unora le plac negre altora nu.

daca tot ai si pragurile si eleronul din M packet, pune-i si bara spate :twoup: parerea mea

La cum este facuta masina acum narile acelea cromate nu prea isi mai au rostul, sigur merg mai bine negre sau carbon. Pragurile nu sunt M Technik, decat bara fata, momentan nu cred ca vreau sa mai bag bani in masina, iar daca nu ma gandesc sa o schimb pana la primavara atunci cu siguranta va primi si bara spate; ai dreptate, cam asa ar fi completa masina !

 

wow....frate esti drogat?....ce belea ai facut masina.... :) :twoup:

salut ! adevarul e ca am tras ceva pe nas cand am luat jantele :twoup: Mersi mult de aprecieri, ma bucur ca iti place !

Link to comment
Share on other sites

Sorin, te inseli, folia este mult mai stralucitoare decat vopseaua, pozele de mai sus au fost facute cu un filtru UV pentru a scapa de "stralucirea" mai ales a geamurilor. Am sa fac poze odata fara filtru si o sa vezi diferenta. La un moment dat o sa o dau jos, cine stie ... oricum mersi mult de orice sugestie ! numai bine !
Link to comment
Share on other sites

Sorin, te inseli, folia este mult mai stralucitoare decat vopseaua, pozele de mai sus au fost facute cu un filtru UV pentru a scapa de "stralucirea" mai ales a geamurilor. Am sa fac poze odata fara filtru si o sa vezi diferenta. La un moment dat o sa o dau jos, cine stie ... oricum mersi mult de orice sugestie ! numai bine !

nu mi o lua in nume de rau.dar eu ti am zis parerea mea.orice ai zice tu,tot iti dai seama k e foliata.arata mult mai bn inainte masina.era o bijuterie

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ti-am dat azi un claxon scurt la spitalul 1, pe la 2.........sper ca nu s-a suparat doamna din dreapta :twoup:

 

Helloo !! Sorry dar nu te-am vazut, de fapt cred ca nu stiu numarul (caut la tine pe topic si sunt atent data viitoare). Nu se supara nimeni :twoup: Am pus un set nou de jante (acelasi model - alta culoare) si am facut narile negre, sper sa dam bine la public :) hi hi

Edited by NSL_Doru
Link to comment
Share on other sites

ti-am dat azi un claxon scurt la spitalul 1, pe la 2.........sper ca nu s-a suparat doamna din dreapta :twoup:

 

Helloo !! Sorry dar nu te-am vazut, de fapt cred ca nu stiu numarul (caut la tine pe topic si sunt atent data viitoare). Nu se supara nimeni :twoup: Am pus un set nou de jante (acelasi model - alta culoare) si am facut narile negre, sper sa dam bine la public :) hi hi

10 non (vezi ca mai e una neagra, identica cu a mea, dar fara folii cu 01non, tot a unui baiat de pe forum-fostul proprietar al lui "black beauty" a mea)

duminica la 3 in parcare la elecrto se strang mai multe bmw-uri! ne bate gandul sa mergem si noi intr-una din zile! vii?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ti-am dat azi un claxon scurt la spitalul 1, pe la 2.........sper ca nu s-a suparat doamna din dreapta :twoup:

 

Helloo !! Sorry dar nu te-am vazut, de fapt cred ca nu stiu numarul (caut la tine pe topic si sunt atent data viitoare). Nu se supara nimeni :) Am pus un set nou de jante (acelasi model - alta culoare) si am facut narile negre, sper sa dam bine la public :) hi hi

10 non (vezi ca mai e una neagra, identica cu a mea, dar fara folii cu 01non, tot a unui baiat de pe forum-fostul proprietar al lui "black beauty" a mea)

duminica la 3 in parcare la elecrto se strang mai multe bmw-uri! ne bate gandul sa mergem si noi intr-una din zile! vii?

stiu masina :twoup: cand ne mai vedem iti povestesc cum e cu intalnirile astea ... odata era frumos ... acum parca nu mai e vremea lor !

 

am si eu o intrebare, cand ai pus folia nu a trebuit sa schimbi talonul? sau cum circuli, iti dau ceva care se ataseaza la talon?

mersi

am schimbat talonul, bineinteles ca trebuie sa ai culoarea trecuta !

Link to comment
Share on other sites

stiu masina :) cand ne mai vedem iti povestesc cum e cu intalnirile astea ... odata era frumos ... acum parca nu mai e vremea lor !

am fost si eu intr-o duminica, am salutat baietii si-am plecat!

pur si simplu m-am simtit naspa, ca fata! apoi am mai trecut o data, i-am salutat, am vb prin geam cu unul dintre ei, pe care-l stiam de cativa ani si-am plecat (e drept ca eram si-n mare graba, dar si de-as fi avut timp, nu cred c-as fi ramas.....dupa 1 h am trecut pe-acolo iar, nu mai era nimeni :twoup: )

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ultimele noutati daca se poate spune asa : luna trecuta am schimbat antigelul, am folosit 3 bidoane de 1,5 L (OEM) ; stergatoare OEM tip "evo flat" (sau aerotwin parca) si narile au devenit negre, poate reusesc sa ii fac o poza din fata (desi pe frigurile astea ...)

 

http://img829.imageshack.us/img829/2597/antigelbmwcod8122940745.th.jpg

Edited by NSL_Doru
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Am facut rost si de lipsta de optiuni :

 

Vehicle information

 

VIN long WBAAS71***

Type code AS71

Type 320D (EUR)

Dev. series E46 (4FL)

Line 3

Body type LIM

Steering LL

Door count 4

Engine M47/TU

Cubical capacity 2.00

Power 110

Transmision HECK

Gearbox MECH

Colour ORIENTBLAU METALLIC (317)

Upholstery LEDER CHAMELEON/KIESELGRAU (V3KA)

Prod. date 2003-03-07

 

 

Order options

No. Description

2CD LT/ALY WHEELS STAR SPOKE 136

235 TRAILER-HITCH WITH REMOVABLE HEAD

249 MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL

255 SPORTS LEATHER STEERING WHEEL

313 EXTERIOR MIRROR PACKAGE

321 EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR

415 SUNBLIND FOR REAR WINDOW

423 FLOOR MATS, VELOUR

428 WARNING TRIANGLE

431 INTERIOR RR VW MIRROR W AUT ANTI-D

465 THROUGH-LOAD SYSTEM

473 ARMREST, FRONT

481 SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER

488 LUMBAR SUPPORT DRIVER/FRONT PASSENGER

493 STORAGE COMPARTMENT PACKAGE

494 SEAT HEATING F DRIVER/FRONT PASSENGER

495 3. HEADREST REAR CENTRE

502 HEADLIGHT WASHER SYSTEM

508 PARK DISTANCE CONTROL (PDC)

520 FOGLIGHTS

521 RAIN SENSOR

522 XENON LIGHT

534 AUTOMATIC AIR CONDITIONING

550 ON-BOARD COMPUTER

601 TV FUNCTION

609 NAVIGATION SYSTEM PROFESSIONAL

672 CD CHANGER BMW FOR 6 CDS

723 EDITION EXCLUSIVE

785 WHITE DIRECTION INDICATOR LIGHTS

801 GERMANY VERSION

863 EUROPE/DEALER DIRECTORY

879 GERMAN/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET

915 BODY SKIN CONSERVATION, DELETION

972 COMFORT PACKAGE

 

 

Series options

No. Description

210 DYNAMIC STABILITY CONTROL (DSC)

548 SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING

832 BATTERY IN LUGGAGE COMPARTMENT

851 LANGUAGE VERSION GERMAN

Link to comment
Share on other sites

iti povestesc cum e cu intalnirile astea ... odata era frumos ... acum parca nu mai e vremea lor !

 

 

salut, ai o masina 'tun' , am admirat-o chiar la meet, te mai asteptam duminica la 3 in parcare la electro

Link to comment
Share on other sites

Doru...daca nu sunt indiscret din ce surse ai reusit sa aflii datele de mai sus ale masinii? (existe un site free ?)

 

salut ! ti-a raspuns deja srb_alex.

 

salut, ai o masina 'tun' , am admirat-o chiar la meet, te mai asteptam duminica la 3 in parcare la electro

 

mersi ! am trecut o singura data acolo, poate ne mai vedem ca tot vine vremea buna, cine stie ... sper sa fie interesant :p

Link to comment
Share on other sites

salut ! ti-a raspuns deja srb_alex.

 

 

 

mersi ! am trecut o singura data acolo, poate ne mai vedem ca tot vine vremea buna, cine stie ... sper sa fie interesant :p

lasa-mi si mie un pm, daca te mai duci....si vine si theos....

asa, sa ma vad si eu fete cat de cat cunoscute, poate ne integram si noi!

Link to comment
Share on other sites

asa da..dar apoi e aiurea cand revii la culoarea masinii iar trebuie sa ti-l schimbi...

 

salut ! nu dureaza asa mult :) maxim o zi ... o fuga la RAR si apoi la Inmatriculari pentru certificat, cam asta e tot ! o mai las asa o perioada mai ales ca vine caldura ;) apoi revenim la starea initiala !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.