Jump to content

Vand BMW 330xd pachet M II


Miky

Recommended Posts

Vand BMW 330xd pachet M II, full-option(piele+mahon, incalzire scaune,trapa etc.), este adusa pe comanda de Automobile Bavaria in martie 2005. Are 102000 km reali. Carte service. Foarte bine intretinuta. Masina ptr cunoscatori si pasionati.

Pret : 17800E

 

Ptr mai multe informatii la tel : 0744435170, Mihai.

post-7565-1257513511_thumb.jpg

post-7565-1257513564_thumb.jpg

post-7565-1257513582_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Masina ptr cunoscatori si pasionati.

Pret : 17800E

 

:) dar ce stie sa faca de este la acelasi pret cu un E60 535d bi-turbo (chiar mai scumpa)

 

de unde apareti voi astia ? bafta la vanzare...

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

BMW 535 BERLINA 3,0 D 272CP ALBASTRU METALIZAT

Pret: 17.400 Euro An Fabricatie: 2005 Carburant: Motorina

Rulaj: 120,000 km Capacitate: 2,993 cmc Putere: 272 CP

Locatie:MEHEDINTI Inmatriculata RO

Dotari:

EURO 4; CUTIE TIPTRONIC; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 12 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

MOTOR BI-TURBO,JANTE X 18,XENON+DINAMIC DRIVE ,SENZORI LUMINI+PLOAIE,PARKTONIC FATA+SPATE,OGLINZI CU INCHIDERE ELECTRICA,INMATRICULATA RECENT

 

link: http://www2.autovit.ro/masini/bmw/535/

post-24451-1257513864_thumb.jpg

post-24451-1257513876_thumb.jpg

post-24451-1257513881_thumb.jpg

post-24451-1257513885_thumb.jpg

post-24451-1257513893_thumb.jpg

Edited by Mario Marius
Link to comment
Share on other sites

Masina ptr cunoscatori si pasionati.

Pret : 17800E

 

:) dar ce stie sa faca de este la acelasi pret cu un E60 535d bi-turbo (chiar mai scumpa)

 

de unde apareti voi astia ? bafta la vanzare...

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

BMW 535 BERLINA 3,0 D 272CP ALBASTRU METALIZAT

Pret: 17.400 Euro An Fabricatie: 2005 Carburant: Motorina

Rulaj: 120,000 km Capacitate: 2,993 cmc Putere: 272 CP

Locatie:MEHEDINTI Inmatriculata RO

Dotari:

EURO 4; CUTIE TIPTRONIC; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 12 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

MOTOR BI-TURBO,JANTE X 18,XENON+DINAMIC DRIVE ,SENZORI LUMINI+PLOAIE,PARKTONIC FATA+SPATE,OGLINZI CU INCHIDERE ELECTRICA,INMATRICULATA RECENT

 

link: http://www2.autovit.ro/masini/bmw/535/

 

 

Este 4x4 in cazul incare nu stii sa citesti, dar presupun ca asta nu stii ce inseamna, daca ma intrebi care este diferenta. Are pachet sport M II(bara fata+spate, eleron, jante, praguri, volan, schimbator si alte insertii, amortizoare sport, directie intarita).

Si in plus nu stau cu o canistra in portbagaj ca in cazul 535-ului tau bi-turbo. Te-ai interesat c-am cat consuma, dar nu de siteuri, ci in realitate. Ptr informatia ta, masina mea consuma 9L/100km URBAN. Crezi ca aia nu consum peste 13-14 in oras ?

Corect, este mai mare si mai spatioasa, dar crede-ma ca tractiunea aia te duce in multe locuri. Mai ales acum iarna. Nu te supara, dar mai pune-le odata in balanta. 535 are 18000 km in plus si este adusa. chiar crezi ca are atatia km ? Eu stiu ca mi-am ingrijit masina frate, nu mi-am luat-o sa fac cerculete cu ea sau ale nebunii si atat cred ca face. Ptr informatia ta in 2005 a costat 54000 EUR.

Cand faci afirmatii, judeca mai intai ca e mai bine ptr. noi toti.

Salut

Edited by Miky
Link to comment
Share on other sites

Este E46, revino-ti la realitate, deja E90 are facelift, mai e un pic si apare seria urmatoare.

 

E greu de acceptat o pierdere de 5-6 mii euro intr-o masina, dar valoarea actuala e undeva la maxim 13 mii euro.

Link to comment
Share on other sites

Si in plus nu stau cu o canistra in portbagaj ca in cazul 535-ului tau bi-turbo. Te-ai interesat c-am cat consuma, dar nu de siteuri, ci in realitate. Ptr informatia ta, masina mea consuma 9L/100km URBAN. Crezi ca aia nu consum peste 13-14 in oras ?

 

Vrei sĂŁ spui cĂŁ un 330xd consumĂŁ 9% ĂŽn oraÂş?

 

Tu chiar crezi cĂŁ noi n-am mai vĂŁzut maÂşini sau cum?

Link to comment
Share on other sites

Si in plus nu stau cu o canistra in portbagaj ca in cazul 535-ului tau bi-turbo. Te-ai interesat c-am cat consuma, dar nu de siteuri, ci in realitate. Ptr informatia ta, masina mea consuma 9L/100km URBAN. Crezi ca aia nu consum peste 13-14 in oras ?

 

Vrei sĂŁ spui cĂŁ un 330xd consumĂŁ 9% ĂŽn oraÂş?

 

Tu chiar crezi cĂŁ noi n-am mai vĂŁzut maÂşini sau cum?

 

Mi-ai luat vorba din gura :)

 

@Miky: Kilometrii sunt la fel de reali ca si consumul? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Chestia e ca sustine pretul spunand ca e 4x4. As fi inteles daca avea xDrive, dar e un simplu 4x4 cu raport standard, este o diferenta notabila doar fata de tractiunea spate. In ideea in care spunea ca ce stie mai multe 535-ul ala, care in primul rand are Dynamic Drive.
Link to comment
Share on other sites

Si in plus nu stau cu o canistra in portbagaj ca in cazul 535-ului tau bi-turbo. Te-ai interesat c-am cat consuma, dar nu de siteuri, ci in realitate. Ptr informatia ta, masina mea consuma 9L/100km URBAN. Crezi ca aia nu consum peste 13-14 in oras ?

 

Vrei sĂŁ spui cĂŁ un 330xd consumĂŁ 9% ĂŽn oraÂş?

 

Tu chiar crezi cĂŁ noi n-am mai vĂŁzut maÂşini sau cum?

 

 

 

Adica cat vrei sa-mi spui tu ca nu stiu cat consmua masina mea ?

Facem altfel

Ne intalnim undeva. Tu ii faci full-ul. NE plimbam pana ajungem pe rezerva. Faci u calculul cat consuma si daca ia mai mult de cat am zis iti dau banii inapoi si te duc si acasa. Daca nu, iti retragi afirmatia de pe topic si imi faci full-ul.

E bine asa?

 

DA, WLF, stiu ca e modelul vechi. Dar nici sa o dau cu 13 mii nu pot. Am dat mult prea mult pe ea si am intretinut-o prea bn ca sa o vand cu atata. Si ala cu 535-ul cu 120000 km ai lui nu-l cred niciodata.

Eu mi-am prezentat masina si am zis. Nu am obligat pe nimeni sa o cumpere sau sa citeasca. Dar sa primesc niste replay-uri banale precum consumul sau 535-ul. Nu uitati ca e 4x4. Ptr mn a contat f mult asta.

Daca mai este cineva care are 4x4 si citeste o sa stie ca se conduce mai diferit . Fara suparare, dar daca mai aveti nelamuri dintr-astea prostesti fara ceva slid, pastratile ca eu nu incerc sa pacalesc pe nimeni. Fiecare isi vede interesul. Si eu ca si vanzator si altu ca si cumparator.

Nu trebuie sa dau explicatii nimanui, nici macar nu trebuia sa raspund unora dintr voi, dar atunci cand stiu cum este, imi sustin ideea. Km se pot verifica la BMW ca mai toate reviziile le am acolo in afara de ultima, care este la BOSCH.

Daca o sa vina cineva si o sa vrea sa vada masina, nu ma deranjeaza sa i-o arata, sa mergem cu ea etc. Nu trebuie sa o cumpere neaparat. Omul a vrut sa-si faca o parere. Dar nu mai faceti afirmatii prostesti

Link to comment
Share on other sites

On topic:

 

Cica unu' merge in piata cu un cocos, il pune pe taraba si incearca sa il vanda.

Se apropie un trecator si il intreaba cat cere pe cocos, la care omul ii raspunde:

-3000 Euro !

Cumparatorul, intrigat il intreaba:

-3000 euro ? Dar ce face cocosul asta, are ceva calitati anume, face ceva special?

-Nu, domne, e un cocos obisnuit, ca toti ceilalti.

-Si atunci de ce ceri 3000 Euro pe el ?

-Pai am nevoie de bani !

Link to comment
Share on other sites

320d, e90, consum saptamana trecuta, mers numai in Bucuresti 12,2l/100km. A avut un prieten si mai jos de 13l/100km nu a avut (cutie automata). Decat sa o dai la 13000 de euro mai bine mai mergi cu ea. Bafta la vanzare. Edited by lucianwrc
Link to comment
Share on other sites

DA, WLF, stiu ca e modelul vechi. Dar nici sa o dau cu 13 mii nu pot. Am dat mult prea mult pe ea si am intretinut-o prea bn ca sa o vand cu atata. Si ala cu 535-ul cu 120000 km ai lui nu-l cred niciodata.

 

Pai n-ai ce sa faci, asta e pretul pietii. Mai poti vinde apartament cu 100 de mii cand acum se vand cu 60 de mii? Asta este, o treci la pierderi.

 

Am dat in martie, 330xi 2003 cu 23 de mii de mile reale la bord, la 14k euro inmatriculat, si era mult mai tare ca al tau. M-a costat numai spaga la RAR 750 euro, plus 20 de milioane omologarea, toate astea pe langa taxa de inmatriculare de 1500 de euro. In Germania o masina asemanatoare era 15 mii euro.

Link to comment
Share on other sites

DA, WLF, stiu ca e modelul vechi. Dar nici sa o dau cu 13 mii nu pot. Am dat mult prea mult pe ea si am intretinut-o prea bn ca sa o vand cu atata. Si ala cu 535-ul cu 120000 km ai lui nu-l cred niciodata.

 

Pai n-ai ce sa faci, asta e pretul pietii. Mai poti vinde apartament cu 100 de mii cand acum se vand cu 60 de mii? Asta este, o treci la pierderi.

 

Am dat in martie, 330xi 2003 cu 23 de mii de mile reale la bord, la 14k euro inmatriculat, si era mult mai tare ca al tau. M-a costat numai spaga la RAR 750 euro, plus 20 de milioane omologarea, toate astea pe langa taxa de inmatriculare de 1500 de euro. In Germania o masina asemanatoare era 15 mii euro.

 

 

Mult mai tare ? dar de ce MULT mai tare ? ca e benzina si era din 2003(nu 2005) ? ca nu prea am inteles. OK, de acord ca avea 36 mii km si ca era benzina. Dar ptr c altceva era MULT... ?

 

masina este foarte frumoasa...multa bafta la vanzare..te contrazic si eu in legatura cu consumul..eu la 320d e46 nu am reusit sa scot un consum mai mic de 10% in oras oricat de incet am mers..

 

http://www.youtube.com/watch?v=3aQPLdfk4Nk

 

 

 

Mersi ptr. sustinere. Dupa ce am tot discutat pe forum azi. Am fost la peco (k sa nu dam nume) si mi-am pus jumate de rezervor fix. Dupa ca ajung pe rezerva o sa pun consumul exact. Eu asa tin minte ca i-am facut consumul anul trecut, in jurul la 9. Dar ca sa nu mai existe discutii pe seama consumului am sa va spun consumul.

Cu ocazia asta imi cer scuze daca am jignit pe cineva, dar tin foarte mult la msina asta. Din motive personale trebuie sa o vand.

 

masina este foarte frumoasa...multa bafta la vanzare..te contrazic si eu in legatura cu consumul..eu la 320d e46 nu am reusit sa scot un consum mai mic de 10% in oras oricat de incet am mers..

 

http://www.youtube.com/watch?v=3aQPLdfk4Nk

 

 

Mersi ptr. sustinere. Dupa ce am tot discutat pe forum azi. Am fost la peco (k sa nu dam nume) si mi-am pus jumate de rezervor fix. Dupa ca ajung pe rezerva o sa pun consumul exact. Eu asa tin minte ca i-am facut consumul anul trecut, in jurul la 9. Dar ca sa nu mai existe discutii pe seama consumului am sa va spun cat mi-a consumat exact pe baza circulatiei din Ploiesti.

Cu ocazia asta imi cer scuze daca am jignit pe cineva, dar tin foarte mult la msina asta. Din motive personale trebuie sa o vand.

Link to comment
Share on other sites

Era mai tare ca era ca noua si era benzina. Poate ca ai dotari mai multe.

 

Un 330xd identic are si Automobile Bavaria la 13.500 si banuiesc ca iti dau si garantie second hand. Pana la urma tot piata stabileste pretul, nu cred ca mai poti vinde ceva in ziua de azi la pretul care il vrei. O sa te convingi dupa vreo 4-5 luni ca nu iei mai mult de 14k.

 

Mai e un coleg pe forum care vinde un 330xi 2004, de la 24 de mii acum un an, a ajuns acum la 17 mii si cu siguranta o sa coboare si mai mult.

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=27481&hl=

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Era mai tare ca era ca noua si era benzina. Poate ca ai dotari mai multe.

 

Un 330xd identic are si Automobile Bavaria la 13.500 si banuiesc ca iti dau si garantie second hand. Pana la urma tot piata stabileste pretul, nu cred ca mai poti vinde ceva in ziua de azi la pretul care il vrei. O sa te convingi dupa vreo 4-5 luni ca nu iei mai mult de 14k.

 

Mai e un coleg pe forum care vinde un 330xi 2004, de la 24 de mii acum un an, a ajuns acum la 17 mii si cu siguranta o sa coboare si mai mult.

 

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=27481&hl=

 

 

Da, vad. Dar ai observat ca masina lui nu este inscrisa. Sincer anul trecut mi s-au oferit 20 mii pe ea dar atunci nu vroiam sa o dau.

Link to comment
Share on other sites

Cerea 24 de mii neinscrisa la momentul respectiv.

 

Acum dupa un an si ceva cere 17 mii inscrisa, urmareste finalul topicului.

 

 

Nu l-am urmarit. Ce am uitat sa precizez este ca TVA-ul este deductibil

Link to comment
Share on other sites

probabil problema ta este ca nu stii sa pierzi,pretul este exagerat si aici pe forum nu vei face altceva decat sa tii topicul pe primele locuri dar nu pt oferte..

 

 

Nu este vorba cu nu stiu sa pierd, dar u ca si cumparator ai vrea cat mai aproape de gratis eveantual sa-ti mai dau si niste bani eu. Pretul masinii este de 14800 + tva. Nu mi se pare deloc scumpa. Stiu ca nu toate lumea are firma ca sa o poti cumpara pe firma, dar doar asa putem castiga cu totii, si eu ca vanzator si altul ca si cumparator. Si nu prea vedetii beneficiile 4x4, mai ales acum iarna.

Oricum m-am plictisit. Sa zica fiecare ce-o vrea. Eu am dat anuntul. Am uitat de la inceput sa precizez de TVA si gata. Nu inteleg care este problema. Eu am zis cat face, dupa mine. Daca voi considerati ca un 330xd cu pachet M si carte service nu face 14800+tva nu mai cititi anuntul meu ca nu va obliga nimeni.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.