Jump to content

Vand BMW 330xd pachet M II


Miky

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

masina e frumoasa , de pret nu ma mai leg au zis ei ce era de zis , dar consum 9 prea frumos sa fie asa , eu nu scot 9 in constanta la un 320d imi ia cam 10 in oras si asta fara sa ma chinui

 

 

Nu ai citit. Azi dupa toata dezbaterea mi-am umplut juma de rezervor si zilele astea ii fac consumul. O sa va zic exact cat imi ia. De pret v-am spus, TVA-ul este deductibil. O sa revin cu un consum exact.

Link to comment
Share on other sites

Adica cat vrei sa-mi spui tu ca nu stiu cat consmua masina mea ?

Facem altfel

Ne intalnim undeva. Tu ii faci full-ul. NE plimbam pana ajungem pe rezerva. Faci u calculul cat consuma si daca ia mai mult de cat am zis iti dau banii inapoi si te duc si acasa. Daca nu, iti retragi afirmatia de pe topic si imi faci full-ul.

E bine asa?

 

Nu spun cã nu ºtii cât consuma maºina ta, ci nu vrei sã spui consumul real.

 

E46 320d consumĂŁ 11% ĂŽn BucureÂşti, poate chiar 12%.

Cum ar putea consuma 330xd doar 9%? Este I M P O S I B I L

 

Am avut ºi un 525d E39 pentru câteva luni, consuma 14% În Bucureºti.

 

ÂŞi cred cĂŁ-Ăži dai seama cĂŁ n-am timp de pierdut cu astfel de teste.

Consumul de 9% nu este posibil, e ca Âşi cum toatĂŁ lumea vede cĂŁ e noapte Âşi tu spui cĂŁ ieÂşi afarĂŁ sĂŁ te bronzezi. :)

Link to comment
Share on other sites

Am fost la peco (k sa nu dam nume) si mi-am pus jumate de rezervor fix. Dupa ca ajung pe rezerva o sa pun consumul exact. Eu asa tin minte ca i-am facut consumul anul trecut, in jurul la 9. Dar ca sa nu mai existe discutii pe seama consumului am sa va spun cat mi-a consumat exact pe baza circulatiei din Ploiesti.

 

:lol: Cum ai reusit sa-ti pui jumate de rezervor fix??? Pe bune, eu cred ca tu esti si vanator si pescar... De la mine ai azi :)

Link to comment
Share on other sites

17800 de euro?! :lol: Nu sunt de acord cu cei care vor masini mocca, dar nici cu cei care cer niste preturi aberante! :) Masina arata superb, motorizarea fara cuvinte, insa pretul asta pe vremurile astea nu o sa il iei niciodata! Cred ca nu te va suna nimeni. La pretul ala gasesti E60-uri alese pe culori si dotari si km si tot ce vrei tu...
Link to comment
Share on other sites

masina e frumoasa , de pret nu ma mai leg au zis ei ce era de zis , dar consum 9 prea frumos sa fie asa , eu nu scot 9 in constanta la un 320d imi ia cam 10 in oras si asta fara sa ma chinui

ce-ti mai place să-i dai... :lol: dacă ar fi să conduci bătrânește ca mine ai scoate și tu 8-9, dar tu nu și nu...batman

 

 

frumoasă mașina, spor la vânzare! :)

așteptăm poze și cu interiorul.

Edited by IulianC
Link to comment
Share on other sites

Ptr cei de mai sus. Nu as da nici eu 17800 pe o masina in vremurile astea. Pretul este neg ca la orice lucru dar intr-o limita. Dar 14500 cat ar face daca as lua-o o pe firma, as da. Masina este inscrisa pe firma. Si 14800 mai e un pret exorbitant ? Corect, nu toata lumea are firma dar este singura modalitate pe vremurile astea, prin care sa putem castiga cu totii.

PTR VICTOR : E tare greu frate sa stii cat inseamna juma de rezervor,nu ? e grav daca nu stii cati litri are rezervorul masinii tale.

 

Stiti ce am observat. Ca peste tot, la fiecare anunt de pe forum sunt cate unii care au ceva de comentat. Am inteles, aia cu consumul, aia q pretul. Dar restul frate duceti-va sa faceti una mica ca poate va trece stresul in legatura cu masina mea. Fara suparare ptr restul

 

 

Pozele sunt facute cu telefonul si de aceea nu se vad foarte clar.

post-7565-1257680773_thumb.jpg

post-7565-1257680785_thumb.jpg

post-7565-1257680802_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

poate in vremurile astea cu 14-15 mii cu tva cu tot ai putea s-o dai. tva-ul acela e ...cum sa zic...o prostie. cand omul vine cu banii el trebuie sa dea toata suma si nu mai calculeaza tva si toate prostiile. gandeste-te ca potentialii tai cumparatori sunt cei mai multi oamenii de rand fara firma care trebuie sa puna banul jos si nu-i intereseaza tva-ul. din pacate asta este realitatea de azi...preturile au scazut drastic (spre bucuria cumparatorilor si spre dezamagirea vanzatorilor). un exemplu sunt eu: cunostinta de la care am luat masina (vezi semnatura:) ) el a adus-o din germania acum un an si a iesit cu toate taxele si drum si etc. la 11 mii euro. peste un an (adica acum o luna) eu am cumparat-o cu 7 mii. Masina ta e ff frumoasa si buna atat exterior cat si interior, sa nu mai vorbesc de motorizare. deci, daca chiar nu ai foarte mare nevoie de bani atunci mai bine nu o da. daca insa chiar vrei s-o vinzi, atunci bafta la vanzare. :)
Link to comment
Share on other sites

PTR VICTOR : E tare greu frate sa stii cat inseamna juma de rezervor,nu ? e grav daca nu stii cati litri are rezervorul masinii tale.

 

 

Problema nu e daca stii sau nu cat inseamna jumate de rezervor, ci cum ai calculat tu cata motorina trebuie sa alimentezi incat sa ai jumate de rezervor fix. Probabil in urma unor calcule de genu, pe algoritmi inventati de tine ti-a dat consumul de 9%. Fa si tu bine si calculeaza consumul cu metoda plin la plin ca e cea ma sigura. Asta cu jumate de rezervor e chiar prima data cand aud de ea, si sper sa fie ultima.

 

Sa stii ca de obicei nu sunt comentator, nu ti-am zis nimic de pret pentru ca fiecare stie cat e dispus sa piarda sau sa castige la masina, cat de tare are nevoie de bani, cat inseamna masina respectiva pe plan sentimental etc. Dar frate, cand zici ca masina are consum de 9% urban e clar ca ne iei de prosti si asta nu-mi place si se pare ca nici altora.

 

In ceea ce priveste TVA-ul eu zic ca e un plus pentru ca cine cumpara masina pe firma, are un avantaj ca isi deduce TVA-ul.

Edited by V_I_C_T_O_R
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca tu te imbarbatezi singur.... :) ... esti constient ca nu o sa iti dea nimeni bani pe care-i ceri... si te susti singur... iar faza ca pe ea in 2005 ai dat 30 si ceva de mii este numai treaba ta.

Mai era unu cu un e39 break care cerea tot ca tine.... sunte-ti rude?.....

PS: Vanzarea unui bun nu are nici o legatura cu pasiunea si cunoscatori

Link to comment
Share on other sites

masina e frumoasa , de pret nu ma mai leg au zis ei ce era de zis , dar consum 9 prea frumos sa fie asa , eu nu scot 9 in constanta la un 320d imi ia cam 10 in oras si asta fara sa ma chinui

 

 

Nu ai citit. Azi dupa toata dezbaterea mi-am umplut juma de rezervor si zilele astea ii fac consumul. O sa va zic exact cat imi ia. De pret v-am spus, TVA-ul este deductibil. O sa revin cu un consum exact.

 

 

Scuze, dar TVA-ul nu mai este deductibil incepand cu mai 2009. Daca vrei, revin cu ordonanta.

Link to comment
Share on other sites

masina e frumoasa , de pret nu ma mai leg au zis ei ce era de zis , dar consum 9 prea frumos sa fie asa , eu nu scot 9 in constanta la un 320d imi ia cam 10 in oras si asta fara sa ma chinui

 

 

Nu ai citit. Azi dupa toata dezbaterea mi-am umplut juma de rezervor si zilele astea ii fac consumul. O sa va zic exact cat imi ia. De pret v-am spus, TVA-ul este deductibil. O sa revin cu un consum exact.

 

 

Scuze, dar TVA-ul nu mai este deductibil incepand cu mai 2009. Daca vrei, revin cu ordonanta.

 

 

Da, m-am interesat si se pare ca ai dreptate in legatura cu ordonanta. In concluzie cred ca o sa mai pastrez masina, cel putin pana se mai schimba anumite lucruri. Nu este vremea vanzarilor.

Totusi o sa revin cu un consum ca tot s-a discutat atat pe seama lui.

Mrs ptr informatie. Stiam ca s-au modificat unele chestii, precum luatul banilor de pe bonurile de combustibil ets. De asta nu stiam. Mrs inca odata

 

Eu cred ca tu te imbarbatezi singur.... :) ... esti constient ca nu o sa iti dea nimeni bani pe care-i ceri... si te susti singur... iar faza ca pe ea in 2005 ai dat 30 si ceva de mii este numai treaba ta.

Mai era unu cu un e39 break care cerea tot ca tine.... sunte-ti rude?.....

PS: Vanzarea unui bun nu are nici o legatura cu pasiunea si cunoscatori

 

 

Trebuie sa te contrazic. Cum poti spune ca nu are legatura cu pasiune ? Nu ti-a placut niciodat ceva atat de mult incat ai zis "Ma stiu ca de banii astia pot sa-mi iau altceva, dar mie imi place asta" sau multe alte exemple.

Aici gresesti din punctul meu de vedere.

Link to comment
Share on other sites

PS: Vanzarea unui bun nu are nici o legatura cu pasiunea si cunoscatori

 

 

Trebuie sa te contrazic. Cum poti spune ca nu are legatura cu pasiune ? Nu ti-a placut niciodat ceva atat de mult incat ai zis "Ma stiu ca de banii astia pot sa-mi iau altceva, dar mie imi place asta" sau multe alte exemple.

Aici gresesti din punctul meu de vedere.

 

Acum fara suparare.... ce are asa pasional un 330xd.... este o masina produsa in x mii de exemplare... nu are nimic special este ceva comun.... iar privind cunoscatorii ma abtin.... poate doar 1 la o 10000 cumparatori cumpara ceva cu pasiune si in cunostinta de cauza... parerea mea

Link to comment
Share on other sites

daca mergi noaptea poate consuma 9, ziua in Bucuresti cam 12 poate si 14 la ore grele

 

in cartea masinii este dat 9.2 in oras, o minciuna cum stim cu totii

 

masina mea are exact atatia km cat are si a ta, nu e 4x4, e mai veche si costa sub jumatate din a ta.... asa au cazut preturile

Edited by treitreizero
Link to comment
Share on other sites

frate daca nu aveti sange de 4x4 in voi va dau eu e46-le meu 320d cu 113000 de km originali, si nu consuma decat 5,5 in bucuresti...........sa mor eu(asa scrie pe BC). si are si mai multe dotari la doar 9000 de eurooooooooooooooo............. Edited by highlander
Link to comment
Share on other sites

Imposibil consum de 9% in oras cu 330xd. Eu am 320d tot E46 si consumul in oras este cam 8-9 litri. Chiar 10 mers sportiv...

 

 

Mai baieti, eu nu stau cate 30 min la un singur semafor ca voi, intelegeti. Chiar nu gandeste nimeni frate in ziua de azi. Nu pierd 3 ore sau mai multe ca in Bucuresti sa traversez orasul. Asta nu mai conteaza, nu ?

 

Masina ramane la vanzare. 17500 EUR NEG. Cine o sa se intereseze ptr ia, va dati seama ca eu ii umplu rezervorul si il las sa se plimbe pana consuma toata motorina ca sa vada consumul exact, daca asta o sa fie problema. O sa dau in cateva zile consumul calculat de mine si daca nu o sa fie cum zic eu, eu ii scad 500 EUR din pret cumparatorului.

 

Daca iar mai aveti obiectii de genul "calcule inventate de tine" sau "esti terminat", va propun sa mai faci odata ce v-am spus mai sus ca poate nu v-a iesit bine din prima !

 

O sa vin cu un consum cat mai exact realizat la mine in oras(Ploiesti), mers normal. Nu acceleratie si frana si nici schimbat la 1500.

Multumesc.

 

 

PS: Vanzarea unui bun nu are nici o legatura cu pasiunea si cunoscatori

 

 

Trebuie sa te contrazic. Cum poti spune ca nu are legatura cu pasiune ? Nu ti-a placut niciodat ceva atat de mult incat ai zis "Ma stiu ca de banii astia pot sa-mi iau altceva, dar mie imi place asta" sau multe alte exemple.

Aici gresesti din punctul meu de vedere.

 

Acum fara suparare.... ce are asa pasional un 330xd.... este o masina produsa in x mii de exemplare... nu are nimic special este ceva comun.... iar privind cunoscatorii ma abtin.... poate doar 1 la o 10000 cumparatori cumpara ceva cu pasiune si in cunostinta de cauza... parerea mea

 

 

Ai si tu dreptatea ta. Dar acum spre exemplu, in oras sunt decat 2-3 modele ca a mea in Oras, cel putin pe strazi. Nu o lua ca o lauda sau ceva de genul. Pur si simplu este altceva cand te intreba unul ceva de genul "Frate, alea pe spate sunt lipite ?" sau...ma intelegi tu. La momentul respectiv mie mi-a placut foarte mult. Stiu ca este produsa in foarte multe exemplare, decat ca la noi oamenii prefera, de banii astia sa-si ia un serie 5 cu mai putine dotari sau un alt motor. Nu am zis ca este ceva "WOW", foarte special. Dar, pur si simplu este altceva decat ceea ce vedeai cel putin atunci. Asa am gandit eu la vremea respectiva.

 

Cand am pus anuntul nu am intentionat sa mint sau sa ma cert cu nimeni, dar unii dintre ei chiar cred ca nu au ce face acasa. Stiu "decat sa stea pa banca si sa judece".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.