Jump to content

Interior bmw e39 (seria 5) 1996 - 2003 (scaune + banchete)


Recommended Posts

Am revenit cu poze pt interior.

Sa nu va speriati de petele care se vad de 10 ori mai bine in pozele astea decat in realitate (oricum ele dispar la orice curatare cu un detergent pt tapiterii...)

Sunt ceva urme de suc pe ele...

Insa panza este intacta pe ele nu au urma de uzura,ruptura,agatatura,arsura, etc..

 

Link to comment
Share on other sites

Da, poti sa cureti cu o spuma,dar nu spune ca sunt ca noi,ele de fapt sunt intr-o stare destul de proasta,la cum arata nici nu vreau sa ma gandesc cum arata cel care a stat in ele, si alt aspect este ca degeaba speli materialul buretele ce e sub el tot imbacsit in mizerie va fi.In rest spor la vanzare,dar nu sunt in starea pe care o spui tu. :)
Link to comment
Share on other sites

Da, poti sa cureti cu o spuma,dar nu spune ca sunt ca noi,ele de fapt sunt intr-o stare destul de proasta,la cum arata nici nu vreau sa ma gandesc cum arata cel care a stat in ele, si alt aspect este ca degeaba speli materialul buretele ce e sub el tot imbacsit in mizerie va fi.In rest spor la vanzare,dar nu sunt in starea pe care o spui tu. :)

 

Crezi ca ma durea mana sa le dau cu o solutie de curatat ? Dar nu am timp de asa ceva, scaunele au fost folosite fara huse si e normal sa aiba pete, dar REPET daca nu ai citit bine ca am scris ca nu sunt RUPTE,ZGARIATE, ROASE,ARSE(de tigara, cum gasesti la majoritatea secondurilor)

Daca vrei noi, cumpara noi si vezi cat costa..

Sunt totusi scaune originale de pe masina cum au iesit din fabrica nu retapitate de nea' Gogu in atelier.

Iar daca astea ti se par murdare dute si ia de la dezmembrari patate de ulei ars si rupte ici-colo, si intreaba de curiozitate cat cer pe ele inainte sa iti dai tu cu parerea.

Link to comment
Share on other sites

Scaune albastre nu am mai vazut pana acum, iar daca gri-ul nu se potriveste nu stiu ce alta culoare (din cele disponibile si comune ma refer nu facute la comanda) se potrivesc cu albastru... ? :)

Una peste alta nu vad de ce nu s-ar potrivi.. ai albastru peste tot (si pe fetele de usi?) chiar as fi curios dak ai pune si o poza - doua...

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma e vorba de gust, poate unuia ii place interior roz cu galben, dar astea raman la aprecierea cui este interesat sa cumpere! ca cine nu le vrea bineinteles ca se afla in treaba si comenteaza pentru el.

Asa ca nici pt mine, sau altcineva, poate, nu e relevanta nici parerea ta :)

Edited by vanos525i
Link to comment
Share on other sites

... scaunele au fost folosite fara huse si e normal sa aiba pete ...

Sunt totusi scaune originale de pe masina cum au iesit din fabrica nu retapitate de nea' Gogu in atelier....

Masina mea e un E39 din '96 si are 100% scaunele cu care a iesit din fabrica si 100% a fost folosita fara huse. Si, culmea, mi se pare absolut normal sa nu aiba nici o pata, nici o ruptura si nici o arsura de tigara. Mie asta mi se pare starea normala. Aparitia petelor, a arsurilor... sunt accidente. Si nu avutul grijei de masina e un accident :)

 

By the way, interiorul masinii mele e albastru, in intregime, chiar si bordul... :) Arata elegant si merge cu exteriorul gri metalizat. Desi eu as prefera un bleumarin la exterior cu un interior de piele bej :lol:

Link to comment
Share on other sites

... scaunele au fost folosite fara huse si e normal sa aiba pete ...

Sunt totusi scaune originale de pe masina cum au iesit din fabrica nu retapitate de nea' Gogu in atelier....

Masina mea e un E39 din '96 si are 100% scaunele cu care a iesit din fabrica si 100% a fost folosita fara huse. Si, culmea, mi se pare absolut normal sa nu aiba nici o pata, nici o ruptura si nici o arsura de tigara. Mie asta mi se pare starea normala. Aparitia petelor, a arsurilor... sunt accidente. Si nu avutul grijei de masina e un accident :)

 

By the way, interiorul masinii mele e albastru, in intregime, chiar si bordul... :) Arata elegant si merge cu exteriorul gri metalizat. Desi eu as prefera un bleumarin la exterior cu un interior de piele bej :lol:

 

 

Bineinteles ca depinde cum a fost ingrijita masina, si presupun ca nu esti singurul proprietar din '96 pana acum ca sa stii dak a avut huse sau nu..

Pt ca a avut un prieten un e39 din 96 si iesea vata din captuseala scaunului pe afara de ros ce era (cel de la sofer in special) si culmea... adusa de el din Germania....

Link to comment
Share on other sites

Eu am masina de culoare gri metal. Pe mine chiar ma intereseaza scaunele si bancheta gri,vreau sa fac o combinatie de gri cu negru.Ideea este daca ai si capitonajul de pinza de la usi?

PS:de unde esti?

 

Il am dar ala nu intra in acest pret, defapt nici nu sunt inca date jos de pe masina, pt ca eu am cumparat masina de curand cu interiorul asta care e de vanzare, pt ca mi-am cumparat de piele.

Daca vrei si fetele interioare de usi, pretul e 200 EUR, iar daca vrei, maine dupa ce rezolv cu curatatul scaunelor si revin cu pozele dupa cum am promis, le fac si la fetele de usi sa vezi cum arata.

Eu sunt din Oradea.

Link to comment
Share on other sites

Daca speli scaunele pe vremea asta, se vor imputi cu siguranta.

Doar daca le duci la ceva spalatorie profi, care foloseste aspiratoare de alea speciale cu trag spuma din scaune...

Sau daca ai uscatori.

Altfel... sincer, nu vor mirosi bine deloc pe viitor!

Link to comment
Share on other sites

Daca speli scaunele pe vremea asta, se vor imputi cu siguranta.

Doar daca le duci la ceva spalatorie profi, care foloseste aspiratoare de alea speciale cu trag spuma din scaune...

Sau daca ai uscatori.

Altfel... sincer, nu vor mirosi bine deloc pe viitor!

 

Dar cine a zis ca le curat eu?

Citeste cu 6 randuri mai sus si mercy pt sfatul util si firesc totodata :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer, m-a enervat putin "E90".... si daia sunt putin irascibil, imi cer scuze.

Dar o sa le duc la curatatorie, si indiferent cat ma costa o sa revin cu poze pe 10 Mega Pixeli sa se vada cum au iesit!!!!

 

Fiind vorba de o tapiserie mi se pare normal ca atunci cand zici ca e ca noua ,sa fie si curata,ca din material uneori nu scoti asa usor, sau deloc unele pete.

In rest am zis spor la vanzare ,pretul e bun.

Link to comment
Share on other sites

Am avut o reducere ca a vorbit un prieten... 100ron.

Ideea e ca ele nu erau f murdare, numai ca asa a iesit contrastul de culoare cu aparatul foto, ca am facut pozele noaptea si a iesit in evidenta de 10 ori mai mult iar unii domni amabili au mai si dramatizat un pic...

Am cumparat odata o masina ca ti se lipea mana pe cotiera de cat jeg era, si tapitzeria era pe gri inchis si daca le faceam poze nu cred ca se vedea mai rau :lol:

Oricum imi pare bine pt critici, pana la urma se vede ca e un forum al unor oameni cu pretentii = BMW :) :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.