Jump to content

rama adaptoare 2din e46


zeus723

Recommended Posts

cine poate sa imi spuna de unde as putea cumpara o rama adaptoare 2din ptr un e46 ?

 

 

 

vreau sa imi schimb navigatzia masini cu un dvd 2din , in special Pioneer AVH-P4100DVD .

as face acest lucru dar nu prea gasesc aceasta rama .

 

am auzit tot felul de povesti , dar nici una concreta .

 

vreun posesor de e46 care si-a montat rama 2din , ma poate ajuta ?

poate sa ma indrume cineva ?

 

 

 

 

 

 

va multzumesc....

post-27714-1257798507_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

cine poate sa imi spuna de unde as putea cumpara o rama adaptoare 2din ptr un e46 ?

 

 

 

vreau sa imi schimb navigatzia masini cu un dvd 2din , in special Pioneer AVH-P4100DVD .

as face acest lucru dar nu prea gasesc aceasta rama .

 

am auzit tot felul de povesti , dar nici una concreta .

 

vreun posesor de e46 care si-a montat rama 2din , ma poate ajuta ?

poate sa ma indrume cineva ?

 

 

 

 

 

 

va multzumesc....

 

incearca aici stiu ca aveau http://www.be-loud.ro/

Link to comment
Share on other sites

Fa-ti bine calculele. E bine ca ai intrebat, eu m-am lasat pagubas. Costa mult ( nu stiu de cati bani dispui ) si ai ceva de taiat prin bord.

 

 

 

pei ... calcule ...... o sa vand navigatzia mare a masini + player-ul p88rs ( care il am montat in stanga , in locul buzunarului )

tot pe acolo ies.

Link to comment
Share on other sites

rama aia este 250 euro la brandex dar mai sunt si alti baietii pe alte site-uri care vand rame cu 120 euro....si farurile depo la brandex sunt 400 euro iar aceleasi faruri costa 260 euro pe 4tu...

 

De ce vorbesti fara sa cunostii detaliile?

 

1. Doar rama este 125 EURO

2. Sunt singurul in Ro care am asa ceva

3. Farurile de le vand cei pe 4tu sunt dectane toate ziua sau tti sau mai stiu eu ce.

Link to comment
Share on other sites

La 125 de euro nu-ti cumperi rama 2 din cu tot ce ai nevoie plus ca mai ai nevoie de rama de jos pentru climatronic, pe care trebuie sa o cumperi OEM si costa si aia in jur de 100 de euro.

 

Aici ai dreptate.

 

Ai nevoie de tot kitul, numai rama:

 

- Rama Adaptoare

- Kit montaj care include 2 suporti pt montaj 2DIN, lamela metalica pt clapetele de la ventilatie, izolator, suruburi

- Rama Clima

- Mufa ISO

- Mufa antena.

 

Toata treaba te duce undeva la 350 EURO fara montaj. Montajul mai este in jur de 100 de euro.

 

Am vorbit cu zeus723 pe mess si i-am explicat exact ce si cum, si sfatul meu a fost sa-si pastreze navigatia originala.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

La 125 de euro nu-ti cumperi rama 2 din cu tot ce ai nevoie plus ca mai ai nevoie de rama de jos pentru climatronic, pe care trebuie sa o cumperi OEM si costa si aia in jur de 100 de euro.

 

 

eu am deja clima montata jos , deoarece am navi mare . imi trebuie doar rama 2 din .

banuiesc ca nici nu mai trebuie sa tai in spatele ei .

 

La 125 de euro nu-ti cumperi rama 2 din cu tot ce ai nevoie plus ca mai ai nevoie de rama de jos pentru climatronic, pe care trebuie sa o cumperi OEM si costa si aia in jur de 100 de euro.

 

Aici ai dreptate.

 

Ai nevoie de tot kitul, numai rama:

 

- Rama Adaptoare

- Kit montaj care include 2 suporti pt montaj 2DIN, lamela metalica pt clapetele de la ventilatie, izolator, suruburi

- Rama Clima

- Mufa ISO

- Mufa antena.

 

Toata treaba te duce undeva la 350 EURO fara montaj. Montajul mai este in jur de 100 de euro.

 

Am vorbit cu zeus723 pe mess si i-am explicat exact ce si cum, si sfatul meu a fost sa-si pastreze navigatia originala.

 

 

ms ptr sfatul tau . dar am navi mare si nu face nimic :)

 

de ce imi trebuie rama ptr clima dak eu am deja montata clima jos ?

 

si de acel kit de montaj nu stiu ce sa zic . poate mi se potriveste cat de cat cu cel de la navigatzie .

 

cred k maine o sa dau navigatzia jos sa vad ce este in spatele ei .

 

 

 

rama aia este 250 euro la brandex dar mai sunt si alti baietii pe alte site-uri care vand rame cu 120 euro....si farurile depo la brandex sunt 400 euro iar aceleasi faruri costa 260 euro pe 4tu...

 

 

pei pune ma si pe mine in legatura cu ei .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.