Jump to content

Ce ziceti de sistemul asta 2 din cu GPS, dvd, tv, bluetooth, CD, MP3 etc pt. BMW E46?


osanusa

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

OMG carcotasule :)).. ei au gandit bine ceea ce vor sa faca ... de ce sa nu beneficiezi de o reducere daca se poate ? si eu as fi f incantat sa achizitionez asa ceva numai ca stau destul de prost cu banii acum .. dar cu prima ocazie voi face pasul fara sa ma gandesc ... am dat 870 ron pe un radio`cd bmw sh si este destul de patetic... ar trebui recunoscut de toti pasionatii ca la acest capitol - sonorizare/media - bavarezii chiar ne`au "trantit mucii`n fasole" ...scuzati expresia! Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

interesant produsul. eu unul nici nu ma gandesc sa pun asa ceva pe masina.. daca era produs de o firma cu traditie as fi dat si 1500e dar asa e un mare risc. de bani astia iti schimbi difurile si simti imbunatatirea necontestabil pe loc, invers te alegi cu un player care se vede ca e chinezesc si fac pariu ca 80% din cei care or sa cumpere o sa fie dezamagiti.
Link to comment
Share on other sites

OMG carcotasule :)).. ei au gandit bine ceea ce vor sa faca ... de ce sa nu beneficiezi de o reducere daca se poate ? si eu as fi f incantat sa achizitionez asa ceva numai ca stau destul de prost cu banii acum .. dar cu prima ocazie voi face pasul fara sa ma gandesc ... am dat 870 ron pe un radio`cd bmw sh si este destul de patetic... ar trebui recunoscut de toti pasionatii ca la acest capitol - sonorizare/media - bavarezii chiar ne`au "trantit mucii`n fasole" ...scuzati expresia!

 

sincer eu de banii astia mi-as face car pc....am vazut undeva la 25-27 mil unul cu monitor touchscreen, dar eu "aitist" fiind, mi-l pot face singur undeva la 20-22 mil si mi se pare mai tare decat jucaria asta si ai cel putin aceleasi functii. Mai ales ca telul meu in viata e sa stau la mine in masina si sa rulez cu 300km/h, in NFS evident :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Garatez 100% ca o sa fie mult peste HU de fabrica, deoarece aceste chinezarii au piese de Panasonic, Samsung etc in ele. Momentan am un 2DIN in masina, chinezesc si pot sa spun ca este cu mult mult mai bun decat MP3-ul original BMW care l-am avut pe masina.

mai bun pt ca e 2din si are mai multe functii dar comparat cu un 2din alpine sau kenwood cum este? si toata miscarea asta o facem pt aspect sau pt calitatea sunetului?

Link to comment
Share on other sites

Azi am fost in piata de masini, is cativa indivizi acolo care se ocupa numai cu scule audio in special navigatii si Dvd-uri. I-am intrebat de sisteme care vin in locul celor originale. S-ar parea ca exista o firma in ungaria care aduc asa ceva dar doar pt. e39.
Link to comment
Share on other sites

sincer eu de banii astia mi-as face car pc....am vazut undeva la 25-27 mil unul cu monitor touchscreen, dar eu "aitist" fiind, mi-l pot face singur undeva la 20-22 mil si mi se pare mai tare decat jucaria asta si ai cel putin aceleasi functii. Mai ales ca telul meu in viata e sa stau la mine in masina si sa rulez cu 300km/h, in NFS evident :))

Presupun ca si cu aceasta chinezarie poti face acelasi lucru ... in mod sigur are o intrare video unde poti conecta un desktop tinut in portbagaj sau un laptop ... deci nu`i mare branza ceea ce zici tu .. chiar este un diy pe un site cu cineva care si`a pus un pc in masina .. carputer asa l`a numit .. mie sincer nu mi`a placut

Edited by rain
Link to comment
Share on other sites

depinde cum il faci, am vazut si eu diy cu oameni care isi pusesera laptopuri pe partea din spate a banchetei in portbagaj, placi de baza montate in topedou sau alte chestii improvizatii de te doare capul, care se vedeau super urat.

Despre asta vorbeam eu + un monitor cu touchscreen

 

Garatez 100% ca o sa fie mult peste HU de fabrica, deoarece aceste chinezarii au piese de Panasonic, Samsung etc in ele. Momentan am un 2DIN in masina, chinezesc si pot sa spun ca este cu mult mult mai bun decat MP3-ul original BMW care l-am avut pe masina.

mai bun pt ca e 2din si are mai multe functii dar comparat cu un 2din alpine sau kenwood cum este? si toata miscarea asta o facem pt aspect sau pt calitatea sunetului?

 

e clar ca pentru aspect si pentru numeroasele functii pe care le are, ma indoiesc ca la capitotul "calitatea sunetului" este peste un alpine

Link to comment
Share on other sites

Fratilor...voi chiar nu ati inteles ideea? Am deschis topicul asta pentru ca mie chiar mi se pare fantastica scula din doua motive

1. Este plug and play. NU trebuie demontata toata masina ca sa o montezi.

2. Are toate functiile din lume pe care ti le poti dori.

Edited by osanusa
Link to comment
Share on other sites

Off topic - Pe partea de sunet BMW ul e jalnic :) . Nu am avut pana acum ocazia sa aud un sistem HK pe e46, dar din cate am citit nu e chiar extraordinar.

On topic - Am montat si eu pe e46 un head unit 2 DIN si pot sa spun nu e chiar distractie.

Produsul discutat aici are multe avantaje si o sa incerc sa puntez cateva dintre ele -

+ este estetic (look OEM)

+ plug and play (nu mai trebuie sa tai sau sa modifici ceva)

+ functii (mai multe decat un head unit OEM, plus ca GPS ul chiar il pot folosi)

+ sunet (oricat de prost ar fi sunt sigur ca e mai bun decat orice head unit oem pentru e46)

 

- nu stie nimeni cat de bun (reactive) este touchscreen ul

- e un device care stie sa faca multe dar in acelasi timp pot aparea probleme pe partea de soft

 

La minusuri am introdus mai mult intrebari mai mult decat constatari.

Pe partea cu pretul tot ceea ce pot sa spun este ca nu e scump deloc. Eu am platit numai pe rama + suporti + adaptor comenzi pe volan mai mult de 250 de euro...

Link to comment
Share on other sites

Dar daca nu trebuie facute modificari antena de GPS UNDE VINE??

 

antena GPS se pozitioneaza cumva in zona parbrizului ..Daca ai vazut alarmele cu pager au un fir discret tras pana la unitatea exterioara care se aplica pe parbriz . Se trage probabil pe sub bord undeva prin stalpii laterali . Nu e ceva complicat , Nu tai nimic , nu distrugi masina , nu dai jos mochete :)

Link to comment
Share on other sites

Dar daca nu trebuie facute modificari antena de GPS UNDE VINE??

 

Sincer nu stiu exact dar ideea este oricum ca nu trebuie sa modifici mult.

Am citit un pic despre minunatul produs si este exact cum am crezut -

http://bbs.dynavin.com/viewthread.php?tid=...;extra=page%3D1 - pentru cine are nervi/timp sa citeasca.

Multe, foarte multe probleme pe partea de soft. Softul este o combinatie ciudata de Linux + Windows CE (pentru navigatie). Sincer nu cred ca e cea mai inspirata alegere.

Din punctul meu de vedere produsul asta face foarte multe lucruri, dar nu bine...

Edited by polbrand
Link to comment
Share on other sites

interesanta jucaria, daca am radiocass si magazie de cd uri(fara unitate navi) functioneaza tot ce zic ei acolo ?

 

Din ce am citit eu nu cred ca o sa functioneze cu magazia de CD uri OEM. Oricum sincer nu cred ca ai nevoie de ea pentru ca unitatea are SD card + micro USB.

Trebuie doar sa modifici pozitia panoului de clima, ceea ce nu e foarte greu de facut. Concluzia este ca totul "ar trebui" sa mearga fara probleme.

Edited by polbrand
Link to comment
Share on other sites

Primele 50 de unitati sunt gata si vor fi expediate la sfarsitul lunii. Din pacate, in Romania vor ajunge numai 4 din ele si am reusit sa rezerv si eu unul :) . Va ajunge dupa cate am inteles la inceputul lunii viitoare, cel tarziu pana pe 15 decembrie.

Din cate am aflat softul este cel folosit pe aparatele pt. Audi A4 si A3. Difera numai designul.

Link to comment
Share on other sites

Primele 50 de unitati sunt gata si vor fi expediate la sfarsitul lunii. Din pacate, in Romania vor ajunge numai 4 din ele si am reusit sa rezerv si eu unul :) . Va ajunge dupa cate am inteles la inceputul lunii viitoare, cel tarziu pana pe 15 decembrie.

Din cate am aflat softul este cel folosit pe aparatele pt. Audi A4 si A3. Difera numai designul.

Suna bine ..keep us posted! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Primele 50 de unitati sunt gata si vor fi expediate la sfarsitul lunii. Din pacate, in Romania vor ajunge numai 4 din ele si am reusit sa rezerv si eu unul :) . Va ajunge dupa cate am inteles la inceputul lunii viitoare, cel tarziu pana pe 15 decembrie.

Din cate am aflat softul este cel folosit pe aparatele pt. Audi A4 si A3. Difera numai designul.

Cum ai reusit sa rezervi? Unul la tine, unul la Brandex... celelalte 2? Da-mi un PM

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.