Jump to content

Ce ziceti de sistemul asta 2 din cu GPS, dvd, tv, bluetooth, CD, MP3 etc pt. BMW E46?


osanusa

Recommended Posts

  • Replies 158
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sa fim seriosi...optiuni cum are asta...n-ai cum sa gasesti....iar navigatia originala nu functioneaza pe romania decat la nivel de strazi principale....

Daca sistemul este functionabil si are garantie 12 luni cum zicea baiatul ala, merita toti banii...si o sa bem nu-ti face grija..de bucurie...dupa ce il cumparam...

 

alexxx, l-ai mai sunat pe tip?

Edited by osanusa
Link to comment
Share on other sites

am trimis mail la firma respectiva ....raspunsul promt....

Hello cristian

Please contact Contact Name : Filip Dragos Phone no: 0040-727701048 Address: Dragalina Nr.6 AP.3 Turda Cluj Romania 401086

Email : dragos.filip@yahoo.com

thank you

[/color] 2009-11-13 dynavin 发件人: cristian iorga 发送时间: 2009-11-13 01:54:42 收件人: info@dynavin.com 抄送: 主题: Hello [/size]

I'm from Romania(Est Europa) and i want to by for my car BMW e46 one of these DVN-E46....please tell me how i do that.....Thank you

Edited by cristianiorga22
Link to comment
Share on other sites

va salut.....am o idee....asteptati si voi pana dupa sarbatori sa ne strangem cat mai multi(personal ma bag si eu) si trimitem un mail la producator in care sa specificam ca vrem mai multe bucati si ca le vrem trimise direct nu prin intermediari,pentru ca ala e un intermediar nu e mare firma de electronice.....si eventual negociem si la pret fiind vorba de o cantitate mai mare (10-15 bucati)....eu cred ca iesim mult mai bine si la ce foame e acum in lume de bani cu criza asta sunt sigur ca o sa accepte conditiile!
Link to comment
Share on other sites

va salut.....am o idee....asteptati si voi pana dupa sarbatori sa ne strangem cat mai multi(personal ma bag si eu) si trimitem un mail la producator in care sa specificam ca vrem mai multe bucati si ca le vrem trimise direct nu prin intermediari,pentru ca ala e un intermediar nu e mare firma de electronice.....si eventual negociem si la pret fiind vorba de o cantitate mai mare (10-15 bucati)....eu cred ca iesim mult mai bine si la ce foame e acum in lume de bani cu criza asta sunt sigur ca o sa accepte conditiile!

 

 

La treaba asta ma gandeam si eu dar mi-ai luat-o inainte cu scrisu...foarte buna idee! Dar ca sa putem negocia la sange...cred ca trebuie sa ne strangem cel putin 30. Ar fi perfect sa facem comanda dupa 7 ianuarie.

 

Mai astept o zi doua sa vad reactia colegilor...si o sa fac un topic nou pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

nu merge asa mosule . Dai tu bani inainte sa ai produsul acasa ? Si cu garantia ce faci trimiti in china inapoi daca se strica ? Dai un ban in plus aici dar ai ceva avantaje. Spun asta pt ca si eu am fost inn postura de a cumpara un aparat mai scump direct din China ,am negociat cu producatorul si pret si transport inclus , in schimb m-a avertizat ca-mi revine sarcina de a trimite inapoi pe banii mei daca se defecteaza . Asa ca am ales sa achizitionez din tara la un pret aproape dublu :) Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa stric entuziasmul nimanui dar eu personal nu mi-as lua nici daca ar fi 10 milioane in loc de 20.

 

Si aici iau in calcul si faptul ca se duce dracu toata estetica din interior, + montajul e mai dificil pot aparea probleme ulterioare, + mai trebuie sa desfac si clima sa o mut mai jos...etc etc

 

reziltatul va fi o mare balarie cu touchscreen cu lumini foarte enervante ( sau poate ca se pot si seta) oricum dupa parerea mea nu se incadreaza deloc in masina

 

si mai ales ca navigatia nu prea mi-e de folos ( da asta e doar cazul meu), pana acum cativa ani se conducea si fara navigatie si tot ajungeai la destinatie:)

 

Deocamdata stau pe margine si imi caut un MP3 + usb care sa nu fie nici prea strident, sa aibe si lumini decente si sa pot conecta si ipodul la el

 

si cred ca asta mi-ar satisface toate nevoile. Cat despre touchscreen si navigatie e simplu touch cu degetul claxonul si il intrebi pe ala de a tresarit pe strada incotro e

 

locl unde vrei sa ajungi.

 

Sper ca nu am suparat pe nimeni ceea ce am spus mai sus se refera la mine decat nu incerc sa fac lumea sa se razgandeasca sau sa fac reclama proasta produslui

Link to comment
Share on other sites

stii ce ma deranjeaza in general?atitudinea roamanului......sa te jecmaneasca cat poate....fac pariu ca daca iei sa zicem 15 bucati probabil ca ai o reducere de 20-25% din pret care oricum fac pariu ca e mult mai mic ca cel de pe okazii.....deci sa zicem ca le luam cu tot cu reducere undeva la 300 de dolari bucata.....pai la banii aia si fara garantie tot il iau!!! ma uit ca in afara se pune de obicei un comision decent da la noi ajunge dublu la pret...oare sa fie transportul 100% din valoarea produsului? sau il face romanul sa fie....vorbesc aici in general nu doar de bmw.....
Link to comment
Share on other sites

stii ce ma deranjeaza in general?atitudinea roamanului......sa te jecmaneasca cat poate....fac pariu ca daca iei sa zicem 15 bucati probabil ca ai o reducere de 20-25% din pret care oricum fac pariu ca e mult mai mic ca cel de pe okazii.....deci sa zicem ca le luam cu tot cu reducere undeva la 300 de dolari bucata.....pai la banii aia si fara garantie tot il iau!!! ma uit ca in afara se pune de obicei un comision decent da la noi ajunge dublu la pret...oare sa fie transportul 100% din valoarea produsului? sau il face romanul sa fie....vorbesc aici in general nu doar de bmw.....

 

Aici nu ai dreptate..in spania se va vinde la 650 Euro- pretul anuntat. La noi este 450 Euro...deci Spania rulls

Edited by osanusa
Link to comment
Share on other sites

stii ce ma deranjeaza in general?atitudinea roamanului......sa te jecmaneasca cat poate....fac pariu ca daca iei sa zicem 15 bucati probabil ca ai o reducere de 20-25% din pret care oricum fac pariu ca e mult mai mic ca cel de pe okazii.....deci sa zicem ca le luam cu tot cu reducere undeva la 300 de dolari bucata.....pai la banii aia si fara garantie tot il iau!!! ma uit ca in afara se pune de obicei un comision decent da la noi ajunge dublu la pret...oare sa fie transportul 100% din valoarea produsului? sau il face romanul sa fie....vorbesc aici in general nu doar de bmw.....

 

Dar la transport nu va ganditi, la Vama, la TVA, la comision la transfer bancar, la timpul pierdu,t al celui care-l importa, prin vamile noastre de tot rahatul. Mai ganditi-va si la asta si de ce ajunge pretul unde ajunge.

Edited by BRANDEX
Link to comment
Share on other sites

stii ce ma deranjeaza in general?atitudinea roamanului......sa te jecmaneasca cat poate....fac pariu ca daca iei sa zicem 15 bucati probabil ca ai o reducere de 20-25% din pret care oricum fac pariu ca e mult mai mic ca cel de pe okazii.....deci sa zicem ca le luam cu tot cu reducere undeva la 300 de dolari bucata.....pai la banii aia si fara garantie tot il iau!!! ma uit ca in afara se pune de obicei un comision decent da la noi ajunge dublu la pret...oare sa fie transportul 100% din valoarea produsului? sau il face romanul sa fie....vorbesc aici in general nu doar de bmw.....

 

Dar la transport nu va ganditi, la Vama, la TVA, la comision la transfer bancar, la timpul pierdu,t al celui care-l importa, prin vamile noastre de tot rahatul. Mai ganditi-va si la asta si de ce ajunge pretul unde ajunge.

PRETUL E CHIAR MIC. Hai sa nu uitam ca nu suntem pe Dacia forum. SUnt totusi cateva sute de EUR pentru o unitate care schimba tot aspectul interior BMW, touch screen, navi, DVD, etc!

Sunt de acord cu ce spune Brandex. NU E NORMAL ca omul ala sa traiasca? E o afacere pentru el!

Link to comment
Share on other sites

stii ce ma deranjeaza in general?atitudinea roamanului......sa te jecmaneasca cat poate....fac pariu ca daca iei sa zicem 15 bucati probabil ca ai o reducere de 20-25% din pret care oricum fac pariu ca e mult mai mic ca cel de pe okazii.....deci sa zicem ca le luam cu tot cu reducere undeva la 300 de dolari bucata.....pai la banii aia si fara garantie tot il iau!!! ma uit ca in afara se pune de obicei un comision decent da la noi ajunge dublu la pret...oare sa fie transportul 100% din valoarea produsului? sau il face romanul sa fie....vorbesc aici in general nu doar de bmw.....

 

Dar la transport nu va ganditi, la Vama, la TVA, la comision la transfer bancar, la timpul pierdu,t al celui care-l importa, prin vamile noastre de tot rahatul. Mai ganditi-va si la asta si de ce ajunge pretul unde ajunge.

PRETUL E CHIAR MIC. Hai sa nu uitam ca nu suntem pe Dacia forum. SUnt totusi cateva sute de EUR pentru o unitate care schimba tot aspectul interior BMW, touch screen, navi, DVD, etc!

Sunt de acord cu ce spune Brandex. NU E NORMAL ca omul ala sa traiasca? E o afacere pentru el!

 

Ai dreptate.

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca daca aparatele astea erau asa bune le puneau nemtii pe alte modele ...din cate stiu eu nu am vazut asa ceva pe bmw ... eu sincer as prefera unu` original ...am gasit si mai ieftin de atat!...

In orice caz stricati traditia bavareza cu chinezariile astea pe masini!

Mai bine beti banii!

 

decat navi din ala ...mai bine lasa(gandeste te doar cum sunt telefoanele alea chinezesti de le vezi in targ...il cumperi si acasa iti dai pumni in cap)

M-am ars cu China!

Nu m-as arunca asa...

 

Cumva electronica si alte subansamble de pe BMW sunt facute in Kongo?

Link to comment
Share on other sites

asta are multe avantaje fata de mizeria aia de unitate oem,care (are caseta),si nu o poti folosi la nimic,arata consumul,range,si temp,si mai are o harta 3D,radio si in cel mai bun caz cd audio.mama ce unitate multumedia smechera. Edited by bmw 346
Link to comment
Share on other sites

stiti ce imi place mie? ca toti sunteti pro, sunati voi, va interesati, va tot agitati sa va strangeti 2432543 oameni ca sa va faca reducere, toata lumea entuziasmata de cat de tare e, DAR n-am vazut pe niciunu care sa zica : "gata frate eu l-am cumparat si e super tare", sau macar ca si l-a comandat si e pe cale sa vina..

PS: chiar astept cu nerabdare sa isi cumpere cineva de aici si sa vedem cat de bun e

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.