Jump to content

Folie protectie pentru faruri OEM


bernad

Recommended Posts

Am vazut pe realoem ca se poate cumpara folie de protectie pentru faruri oem(63129071750), am intrebat la autonet si mi-au zis ca este un pachet, pretul 55lei dar nu se stie ce este in pachetul respectiv. Ma rog, personal calificat :) . Stie cineva ceva despre folia respectiva? Ce vine in pachetul respectiv? Cum trebuie montat? E46 non-fl

post-24362-1258046293_thumb.png

Edited by bernad
Link to comment
Share on other sites

Exista o folie pentru rpotectie a farurilor, defapt, vine gata debitata pentru fiecare masina, si pentru fiecare element care poate fi lovit de piarta sau zone mai ezpuse (oglinzi, spoiler, spoiler spate) pentru ambele faruri folia te coasta unde va vreo 50 de euro+ ca inainte de asta ar trebui polisate farurile !
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca este folie si de la llumar dar alea costa o gramada de bani. Nu cred ca merita investitia, ca nici asa nu primesti pe un e46 din 2001 banii pe care o valoreaza de fapt. Nici vorba ca vreau s-o vand acuma dar trebuie sa ne gandim si la viitor, candva trebuie vanduta. De aceea intreb de foliile astea originale pentru ca nu e scumpa dar nu vreau sa cumpar nici prostie ca sa raman cu o bucata de folie transparenta fara adeziv si fara nimic.
Link to comment
Share on other sites

Salutare va spun din propie experienta ca am in dotare un a6 la servici si am montat folii de protectie la faruri si am aproape 40 000 km si lumineaza ca in prima zi mai avusesem un a6 modelul vechi si dupa 4 ani se matuisera geamurile de nu m-ai vedeam noapte trebuia sa aprind si proectoarele de ceata in fine cum am eu zkw bi-xenon eu zic ca merita la cat costa un far iar sticla o bucata am gasit aici pe forum 265 ron acum depide in ce situatie esti si ce tip de faruri ai.

Apropo foliile au costat 200 ron si bonus am primi foli si pe proectoare fiind client permanent folii geamuri puse pe multe masini de la firma.

Edited by kawa_90
Link to comment
Share on other sites

Salutare va spun din propie experienta ca am in dotare un a6 la servici si am montat folii de protectie la faruri si am aproape 40 000 km si lumineaza ca in prima zi mai avusesem un a6 modelul vechi si dupa 4 ani se matuisera geamurile de nu m-ai vedeam noapte trebuia sa aprind si proectoarele de ceata in fine cum am eu zkw bi-xenon eu zic ca merita la cat costa un far iar sticla o bucata am gasit aici pe forum 265 ron acum depide in ce situatie esti si ce tip de faruri ai.

Apropo foliile au costat 200 ron si bonus am primi foli si pe proectoare fiind client permanent folii geamuri puse pe multe masini de la firma.

 

 

 

de unde ai luat folia ? un site ceva ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.