Jump to content

descacarea bateriei....


doru_89

Recommended Posts

baieti urmeaza sa plec din tara pt 3 saptamani...iar e46 al meu v-a sta....am tot auzit ca in cazul descarcarii bateriei la o perioada mai lunga de timp daca de ex au fost usile incuiate din telecomanda nu s-ar mai deschide ...voi ce parere aveti? e adevarat sau...s-o las deschisa ca e la mine in curte sau sa o incid fara grija ..bateria e a iei originala din 2004 si ma gandesc ca anul asta o sa ma lase oricum ..o vad eu asa......
Link to comment
Share on other sites

Daca este vorba de e46, masina(portiera soferului) se deschide si rotind cheia in yala, ceea ce nu necesita nici o alimentare cu energie.In cazul in care este touring si ai bateria in portbagaj e mai problematic cu haionul, adica va trebui sa intri prin masina sa schimbi bateria, ceea ce nu este chiar asa de complicat rabatand banchetele
Link to comment
Share on other sites

Daca este vorba de e46, masina(portiera soferului) se deschide si rotind cheia in yala, ceea ce nu necesita nici o alimentare cu energie.In cazul in care este touring si ai bateria in portbagaj e mai problematic cu haionul, adica va trebui sa intri prin masina sa schimbi bateria, ceea ce nu este chiar asa de complicat rabatand banchetele

este sedan....si in spate e bateria....am vazut si eu ca se deschide mecanic din cheie dar totusi se dechid toate o data ceea ce nu cred ca ar fi manual .ci tot electric....ca se deschidea doar asta de la sofer nu? dar se deschid toate

Link to comment
Share on other sites

nu cred ca se descarca atat de rau, oricum ai posibilitatea sa deschizi usa soferului dupa care capota iar de acolo poti lua curent, trebuie sa ai o borna de plus rosie si masa, nu cred totusi sa se descarce chiar atat de rau, poate daca e "moarta" Edited by bigfoot17ro
Link to comment
Share on other sites

nu cred ca se descarca ata de rau, oricum ai posibilitatea sa deschizi una soferului dupa care capota iar de acolo poti lua curent, tre sa ai o borna de plus rosie si masa, nu cred totusi sa se descarce chiar ata de rau, poate daca e "moarta"

 

am inteles .......dar creed ca o pot lasa si deschisa si gata .....

Link to comment
Share on other sites

baieti urmeaza sa plec din tara pt 3 saptamani...iar e46 al meu v-a sta....am tot auzit ca in cazul descarcarii bateriei la o perioada mai lunga de timp daca de ex au fost usile incuiate din telecomanda nu s-ar mai deschide ...voi ce parere aveti? e adevarat sau...s-o las deschisa ca e la mine in curte sau sa o incid fara grija ..bateria e a iei originala din 2004 si ma gandesc ca anul asta o sa ma lase oricum ..o vad eu asa......

Am E46 Touring, benzina... si bateria e la locul ei, sub capota fata :)

 

On-topic, daca masina e la tine in curte, scoate bateria si tine-o in casa cit esti plecat. Dureaza 3 minute.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.