Jump to content

mi-a sarit o piatra in parbriz


Recommended Posts

salut,

asa cum spune si titlul ,, mi-a sarit o piatra in parbriz'' cand veneam astazi dinspre alexandria :) .

mi-a lasat o urma frumusica si m-am speriat un pic cand am auzit impactul .

am casco la omniasig,cum fac sa il schimb pe casco

pana acum cu noile reguli nu am mai avut probleme si nu prea stiu cui sa ma adresez.

 

mi-ar fi de folos unele sfaturi din partea voastra.

 

multam.

 

d

Link to comment
Share on other sites

cat ai fransiza la casco ?

 

100 euro

 

Cred ca la E87 parbrizzul depaseste 1000 ron cu montaj ,asta daca nu e atermic ,oricum ar fi un moment bun sa-i pui .

 

pai este destul de ,,obosit'' de la atatea pietricele s-a cam deteriorat in timp si asa ziceam si eu sa il schimb,

dar in principiu trebuie sa merg la cei de la omniasig sa-mi deschida un dosar,nu?

dupa care sa merg la MHS(fiind mai aproape de mine) sau in alta parte.

 

cum adica atermic?

Edited by daniel LNC
Link to comment
Share on other sites

dar in principiu trebuie sa merg la cei de la omniasig sa-mi deschida un dosar,mu?

dupa care sa merg la MHS(fiind mai aproape de mine) sau in alta parte.

 

cum adica atermic?

 

Nu face condens . un fel de geam LOWE dar la masini :)

Edited by MYX
Link to comment
Share on other sites

Nu merita atata umblatura degeaba, du-te si repara fisura si polisheaza parbrizu si n-ai sa mai sesisezi nici o diferenta.Pastreaza fransiza pt zile mai negre.

 

salut, din ce am auzit eu un polish la parbriz ii dau un efect de oglinda si o sa deranjeze cand este soare afara. eu zic ca este mai bine sa schimbi parbrizul mai ales dk mai are si alte "bube". mergi la asigurator sa iti deschizi dosar de dauna si apoi la parbrize. eu mi-am schimbat parbrizul la gimarom http://www.gimarom.ro/ au sediu si in floreasca. duci masina dimineatza si seara o iei.

Link to comment
Share on other sites

Nu merita atata umblatura degeaba, du-te si repara fisura si polisheaza parbrizu si n-ai sa mai sesisezi nici o diferenta.Pastreaza fransiza pt zile mai negre.

 

salut, din ce am auzit eu un polish la parbriz ii dau un efect de oglinda si o sa deranjeze cand este soare afara. eu zic ca este mai bine sa schimbi parbrizul mai ales dk mai are si alte "bube". mergi la asigurator sa iti deschizi dosar de dauna si apoi la parbrize. eu mi-am schimbat parbrizul la gimarom http://www.gimarom.ro/ au sediu si in floreasca. duci masina dimineatza si seara o iei.

 

multam tigger81,asa am sa fac,

mai ales ca am vazut ca au decont direct cu omniasig si au parbriz exact pilkington

 

Nu merita atata umblatura degeaba, du-te si repara fisura si polisheaza parbrizu si n-ai sa mai sesisezi nici o diferenta.Pastreaza fransiza pt zile mai negre.

 

adica daca folosesc franciza acum,la urm eveniment nu mai este valabila?

Edited by daniel LNC
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

eu tot asa de la o piatra mi'am schimbat parbrizul acum o luna la seria 1 ... si nu exista original parbriz atermic. Cel putin asa mi s'a zis si nu am gasit ! Poate doar ceva echivalent. Am vazut seria 1 cu parbriz atermic - vreo 2 bucati - poate erau schimbate ...

 

De costat nu stiu cat a costat s'a ocupat nasul meu de toate. Eu doar am fost la asigurari, apoi i'am lasat masina si peste 2-3 zile am luat'o si gata !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.