Jump to content

Piese Bmw E60


Forius

Recommended Posts

Salutari la toti.

Din pacate Bmwul meu e bucati.

Am avut un accident serios si reparatia nu mai merita ca e afectata structura masinii.

Asa ca acum e facuta bucati.

Multe piese s-au putut recupera si nu au fost afectate. Filtrul de particule e nou - 5000 de km factuti cu el, galeria evacuare noua, in rest piesele care erau pe masina: senzori parcare, airbaguri din partile masinii neafectate, motorul cu tot ce tine de el (turbo, injectoare etc) si calculatoarele toate.

Stiu ca si eu am cautat mult pentru masina mea pe net piese, in magazine auto si nu gaseam decat noi la reprezentanta. Poate va pot fi de folos - nr meu: 0749482040.

Sa aveti grija de masinile voastre.

pa pa

Link to comment
Share on other sites

Filtru de particule il dau 1000 Eu ca doar e nou, eu l-am luat cu 1.100 am iesit in total din Germania si l-am dat la schimb pe cel vechi.

Deci decat sa faceti un drum eu il am rulat putin max 8.000 km.

Puteti sa-mi dati si personal message ca sa nu zica careva ca fac comert acuma cu fosta bijuterie :)

E 525 diesel din 11.04 fabricatie, piele interior, navigatie mare care e sparta oricum, motorul e ok, calculatoarele is ok, usi, bara spate.

Edited by Forius
Link to comment
Share on other sites

filtrul de particule nu se schimba se regenereaza si in mers sau cel mult cand e neaparat nevoie se regenereaza punandu-se in el o solutie speciala care costa 400 lei

 

regenerarea cu solutie se face la 230000km

Citeste topicurile legate de filtru de particule, o sa te convingi cum se face. Si apoi daca ai ajuns deja la aproape 200.000 km nu mai ai ce face, ca eroarea din bord n-o mai stergi decat daca cumperi alt filtru de particule. Cel putin Bmw asa spune ca tre facut. Acuma daca noi romanii ne descurcam e ok, numa sa nu luam foc pe drum cum au patit unii. Eu cel putin l-am schimbat, n-am avut ce face si nu ca nu am avut ce face cu banii, dar toti asa au spus - ca tre schimbat. Discutia nu era legata de filtru de particule.

Link to comment
Share on other sites

Salut! Vreau eu urmatoarele: releu incalzire bujii

http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?mode...hg=12&fg=15

piesa 2

si senzor oxigen din carcasa catalizatorului

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=18&fg=10

piesa 3

te voi contacta telefonic. Multumesc si ne pare rau pentru accident, bine ca esti intreg. Drum bun!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Salut,

 

Ma intereseaza daca mai ai unitatea CCC ( adica unitatea de DVD+CD) si daca este in conditii bune.

 

Totodata ma intereseaza daca mai ai si daca e in conditii bune controlerul de iDrive(cel care are si Menu si Voice)

 

Mersi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.