Jump to content

320d Touring Black Saphire Metallic


Kiss Zsolt

Recommended Posts

salutare...

am cumparat masina de la cineva tare drag mie (de aici de pe forum), de la Bogdan (care a trecut la seria 5, o masina superba), caruia ii multumesc inca o data ca mi-a deschis usa catre marca BMW. nu prea am avut timp sa-i fac poze pana acuma, dar in sambata asta vrand nevrand trebuia sa fac fotografiile (cei din Cluj dorim sa facem un dvd pt. noi ....asa de craciun :) ) am cumparat-o pe la inceputul lunii octombrie, si a costat 7000 eu inmatriculata si a fost foarte ingrijita si in germania, dar si in ultimul an de catre fostul proprietar.

deci...ce sa va zic....eu pana acuma am avut doar masini mici si slabe: Fiat Punto, Matiz, Opel Kadett :) , asa ca va puteti imagina ce am simtit la primul demaraj :D :D

poate optiunile si pozele vi se vor parea banale, dar mentionez inca o data cam ce masini am avut pana acuma. pentru mine e o senzatie frumoasa :D

optiunile sunt cele standard. in mare am tot ce-mi trebuie. ceea ce lipseste sunt comenzile pe volan, tempomat, poate o trapa :lol: , dar pe moment nu le simt lipsa deloc.

 

In fine incep sa-i inteleg pe aia care au zis ca dupa ce ai avut bmw , cam tot la marca asta ramai. Asa ca descrierea masinii pot sa va zic urmatoarele:

BMW e46 320d touring 5+1 manuala

culoare: black saphire metallic

an: 2001.10 (cu facelift)

km. 220 K

motor de 150 de cai

climatronic, faruri xenon, bord comp., interior piele neagra, incalzire scaune, bmw business CD etc.

imi place mult asa cum e din fabrica, si nu stiu daca o sa-i fac ceva modificari.

 

Am dorit sa fie touring pt ca are portbagaj mai mare de cat sedanurile, si in fine....mi se pare ca e o masina sexy :)

pana acuma nu am investit mai nimica in ea din moment ce l-am luat de la o cunostinta buna (in care am incredere).

Ceea ce i-am cumparat este un set de jante de tabla (de aici de pa forum), si un set de cauciucuri noi de iarna, ca am inteles ca iarna isi cam arunca curu in stanga si in dreapta ca o domnisoara ! Si a mai primit si un set de capace de ventil cu sigla bmw :) cumparate de pe ebay pt. niste maruntisuri. o tavitza portbagaj si un set de presuri de cauciuc (de la themircea). aproximativ m-am pregatit de iarna :D

In rest ce sa va mai zic....consumul il stiti deja. am incercat toate variantele de condus dar sub 10L/100 km in oras nu scade. Conduc aproape numai in oras, si clujul e un oras sufocat de trafic.

 

Nu imi mai vine in minte mai nimica, asa ca va doresc numai bine la toata lumea si sa aveti drumuri bune si sa conduceti cu grija avand grija de pretioasele voastre !!!

Edited by Kiss Zsolt
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa, s-o stapanesti sanatos !! :)

 

Pune-i niste semnalizari albe pe spate, da mai bine ! :D :)

am gasit pe ebay din germania un set nou de stopuri cu led. fumurii cam la 250 eu :)

nu ar da mai bine ? pretul mi se pare cam mare pt niste stopuri :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.