Jump to content

BMW E93 - 320i Cabrio


deldonnes

Recommended Posts

In primul rand va salut pe toti si cu aceasta ocazia m-am decis sa va prezint in linii mari masina mea!! Este un BMW E93 - 320i cabrio, 2008, 170cp!!

Nu este foarte dotata, adica am pus pe ea necesaru, piele, scaune sport, incalzire in scaune, jante 17' etc.

Am pus si niste poze, dar o sa revin cu altele mai detaliate!!

Masina are deja 23000km si deocamdata nici o problema, sunt extrem de multumit, mai ales de directie care este perfecta.

Link to comment
Share on other sites

pai ideea e urmatoarea!! pretul masinii asteia este de 58.000euro fiindca are multe dotari , are Bang & olufsen, are Navi si DVD (MMI), piele Milano, incalzire in scaune, pachete lumini, bixenon, etc!!

si fiind pe stoc de ceva vreme ei imi fac reducere de 10000euro deci practic o iau cu 48.000 DDP!! e ceva!!

Link to comment
Share on other sites

48k ??? :) destul de mare reducerea... este ca masina e inmatriculata deja? (nu ma refer ca nu e noua cand intreb asta) sunt curios sa-mi spui daca firma de lizing e pe prima pozitie in carte sau mai intai apare porsche romania (sau dealer-ul de unde o cumperi)
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

10.000 EURO reducere ? :) asta e gluma secolului sau cum ? :)

 

a si ce imi place este ca omul, in 19 Noiembrie prezinta seria 3 cabrio, apoi, pe 21 noiembrie prezinta si un A5 .. asa sa fie in curte langa E92 :lol:

 

In aceasta ordine de idei, asteptam pe 24-25 asa si prezentarea unui AMG, apoi de Craciun cel putin un Bentley, altfel nu ai valoare :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

de fapt reducerea de 10.000 euro consta in reducerea optionalelor

Daca faceti o configurare ve-ti vedea ca 48k DDP e un 3.0 tdi quattro fara nimic optional!! si optionalele enumerate mai sus fac exact 10000euro!!

Masina nu este inmatriculata!! este in showroom de vreo 10 luni si nu au vandut-o!! de asta au si acordat o asemenea reducere!! cel mai probabil la inceputul saptamanii o sa o ridic!!

Nu am in plan nici un AMG:))))!!

Link to comment
Share on other sites

E ok discountul, modele nevandute au asemenea discounturi. Eu am luat chiar si mai mare la Crosserul din semnatura. Motivatia a fost ca un cumparator de Citroen nu prea suporta consum in oras de 16 - 18 benzina. Asa mi-am luat SUV automat la pret de Golf, Are si criza chestiile ei bune.

 

X5 avea promotie 13 mii de euro asta vara, costa 39,000 fara TVA cu piele si ceva optionale mai slabe.

 

Si Touareg avea vreo 12 mii la un moment dat. Preturi cu TVA inclus.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

La multi ani colegi!! imi pare rau ca nu am mai postat de ceva vreme dar am fost plecat din tara de sarbatori si nu am avut timp!!

Pana la urma am renuntat la A5 deoarece m-am gandit ca 2 coupe-uri nu sunt cea mai buna alegere!! asa ca m-am reorientat!!

Am gasit la un o cunostinta un A8 3.0tdi din 2008 cu 30000km!! partea buna e ca cunosc masina, si stiu ca a fost ingrijita!!

Anexez cateva poze trimise de proprietar!! insa maine cand o sa aduc masina acasa o sa revin cu mai multe!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.