Jump to content

BMW ruleaza


SpeedMaster

Recommended Posts

nissan GT-R 2008

La anul in toamna va fi scos pe piata acest nissan cu urmatoarele date tehnice:

- motor V6, 3.5l cu bloc de aluminiu,twin torbo charger si intercooler

-putere 480cai la 7500rot/min si 750N/m la 4500rot/min

-AWD cu diferential LSD si cutie secventiala cu 7 trepte

-frane brembo cu 6 pistoane si 13.8"discuri/fata si cu 4 pistoane si 13"discuri/spate, cauciucuri 255/40R20fata si 285/35R20spate

-redline de la 8500rot/min

 

Masini care trebuie "batute" de Nissan GT-R sunt:

Corvette Z06

Ford GT

Dodge Viper SRT-10

BMW M6

Porsche 911 (997) Turbo

Si pretul pe piata SUA aprox.70k$

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Orice masina poate fii facuta sa bata orice alta masina. Depinde cati bani vrei sa bagi in ea. Cu bani destui faci orice.

 

Lol :)

 

Eu ma gandesc sa-mi iau EVO 8 dupa ce vand 6le... pt senzatii tari :blink:

95870[/snapback]

Daca as avea masina ta nu mi-as mai schimba masina nici pt un Rols Royce

Link to comment
Share on other sites

nissan GT-R 2008

La anul in toamna va fi scos pe piata acest nissan cu urmatoarele date tehnice:

- motor V6, 3.5l cu bloc de aluminiu,twin torbo charger si intercooler

-putere 480cai la 7500rot/min si 750N/m la 4500rot/min

-AWD cu diferential LSD si cutie secventiala cu 7 trepte

-frane brembo cu 6 pistoane si 13.8"discuri/fata si cu 4 pistoane si 13"discuri/spate, cauciucuri 255/40R20fata si 285/35R20spate

-redline de la 8500rot/min

 

Masini care trebuie "batute" de Nissan GT-R sunt:

Corvette Z06

Ford GT

Dodge Viper SRT-10

BMW M6

Porsche 911 (997) Turbo

Si pretul pe piata SUA aprox.70k$

95982[/snapback]

M6 banuiesc ca a trecut.Are acelasi motor ca pe M5,507CP aspirat.Nissan`u atige cuplul mai repede dar M6 fac oricand pariu ca il bate

Link to comment
Share on other sites

Eu ma crucesc de ce vad aici :) Era sa cad de pe scaun de ras :) . Cum poate careva sa sustina ca o masina japoneza e mai buna ca una nemteasca (vezi bmw si mercedes). Tipul care o tot tine cu supra o da cu caii putere. Bine ca nu face comparatie intre cotierele dintre scaune de la bmw si toyota. Daca o sa iei cele doua marci (toyota si bmw) o sa observi ca toyota o sa fie batuta la popou din aproape toate punctele de vedere. Incepand cu problemele de la motor si terminand cu ce vrei tu (cum ar fi pretul). Daca o sa revii cu picioarele pe pamant o sa realizezi ca nu esti nici pilot de curse si probabil ca nici macar nu ai fost la 3 curse (i)legale cu masina personala. Pentru noi, astia pamanteni, BMW-ul nu poate fi inlocuit in veci de o masina care iti ofera...doar cai putere. Masinile personale mai sunt si pentru alte chestii nu doar scarturi de la primul la al doi-lea semafor la unu dupa-amiaza pe magheru. DUpa parerea mea... BMW e singura masina care iti ofera totul...de la lux, la cai putere (care te ajuta sa faci cam orice masina care o intalnesti la semafor).

Pentru mine personal cei 1600 CP de la supra aia sunt egali cu cei 215 de la bmw-ul meu in conditiile in care nu ma duc sa alerg pe piste de raliuri. Asa ca lasati filmuletele, jocurile si visele si amintiti-va unde traiti. (dulce Romanie :D ).

 

P.s.: care din voi a intalnit o "japoneza" care sa nu aibe nevoie de retusuri (majore) pana in 200.000 km? Sunt de acord ca la japoneze nu ai probleme o perioada destul de lunga (pana ajungi la maxim 200.000 km), dupa care incep sa cada cam toate de pe ea. La nemtesti e putin diferit :blink: prietenii stiu de ce :)

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pan' la urma s-a aflat ce masina are "Turbo Dude" asta ? ca s-o gasi cineva cu un M3 pe forum sa se dea cu el (legal bineinteles :) )

 

si apropos, Turbo Power: ce vezi in Fast and Furious sa stii ca mai sunt si efecte speciale :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ai dovedit totul cu asta :)) M5 de 1033 cai vs supra de 500-550 maxim (12.3 pe 400m). Ca si cum as pune eu film cu Supra aia vs. M5 stock.

96716[/snapback]

Parca supra avea 1600 :blink: asa zicea TurboPower.A castigat BMW-u ? A castigat...Si de unde stii ca supra aia avea 500-550...se pare ca e tunata si supra..deci e absurd sa se faca concurs intre 1033CP si 500CP

Link to comment
Share on other sites

lol :blink:

 

Supra are 330 de cai stock. Acum depinde cati bani ai sa bagi in ea. Puterea ajunge pana la 1600-1700 de cai. Aia avea maxim 550 pt ca scoate numai 12.5 pe 1/4 mile. Stock, cu 330 de cai, scoate 13.3 deci vezi si tu ca nu e diferenta mare intre timpi.

 

Uite aici Supra de 1350 de cai la roata (~1600 de cai la motor cu drivetrain loss de 18-20%).

 

http://www.dragtimes.com/Toyota-Supra-Timeslip-7789.html

 

Asta e cea mai rapida Supra care merge si pe strada din lume cu 7.9s @ 292KM/h pe 400m. Uite film cu ea ruland 8.2s @ 278KM/h pe 400m.

 

http://www.boostlogic.com/videos/BLvsVWR.mov

Link to comment
Share on other sites

lol :blink:

 

Supra are 330 de cai stock. Acum depinde cati bani ai sa bagi in ea. Puterea ajunge pana la 1600-1700 de cai. Aia avea maxim 550 pt ca scoate numai 12.5 pe 1/4 mile. Stock, cu 330 de cai, scoate 13.3 deci vezi si tu ca nu e diferenta mare intre timpi.

 

Uite aici Supra de 1350 de cai la roata (~1600 de cai la motor cu drivetrain loss de 18-20%).

 

http://www.dragtimes.com/Toyota-Supra-Timeslip-7789.html

 

Asta e cea mai rapida Supra care merge si pe strada din lume cu 7.9s @ 292KM/h pe 400m. Uite film cu ea ruland 8.2s @ 278KM/h pe 400m.

 

http://www.boostlogic.com/videos/BLvsVWR.mov

96723[/snapback]

Sa fie cum zici tu.Dar s-a dovedit ca si BMW poate fi tunat peste 1000CP si sa intreaca orice chinezarie

Link to comment
Share on other sites

Cand o sa-mi arati BMW scotand sub 7.9 pe 1/4 mile atunci o sa te cred. Normal ca se poate. Si Dacia poate fii facuta sa intreaca orice. Dar pt BMW trebuiesc mult mai multi bani decat pt o japoneza si normal ca lumea prefera sa investeasca in japoneze... La fel cum multi prefera sa investeasca in Mustang-uri din '78 care pot fii facute sa fuga ft tare cu ft putin bani... mult mai putini decat cat ai baga intr-o Supra de exemplu... Totul se rezuma la bani. Edited by Kane
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.