Jump to content

vand bmw e12


lucian

Recommended Posts

masina e un 520 din 81.

o am de 4-5 ani. A fost vopsita odata cand a primit si aripi noi fata.

are un motor de 2.3 jetronic neomologat care papa ulei, dar merge bine.

in carte e 520, are itp pana la anu in vara. e ideala pt. proiect, pt. cineva care are o alta masina de zi cu zi.

eu o folosesc zilnic. are schimbate recent placutele frana fata si senzorul.

inchiderea centralizata functioneaza pe toate usile, portbagaj si buson benzina, are geam electric sofer, oglinzi electrice.

in rest, mici probleme cu rugina, articulatii fata cam obosite, amortizoare spate inlocuite.

mai am un grup de 3.45 raport. Intentionam sa-i pun un motor de 2.8 cu puntea aferenta.

pret: 26 000 000 cu jantele originale de tabla.

 

tel: 0722 511 747

mess: lu_cyan

post-398-1258735935_thumb.jpg

post-398-1258735958_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

masina e un 520 din 81.

o am de 4-5 ani. A fost vopsita odata cand a primit si aripi noi fata.

are un motor de 2.3 jetronic neomologat care papa ulei, dar merge bine.

in carte e 520, are itp pana la anu in vara. e ideala pt. proiect, pt. cineva care are o alta masina de zi cu zi.

eu o folosesc zilnic. are schimbate recent placutele frana fata si senzorul.

inchiderea centralizata functioneaza pe toate usile, portbagaj si buson benzina, are geam electric sofer, oglinzi electrice.

in rest, mici probleme cu rugina, articulatii fata cam obosite, amortizoare spate inlocuite.

mai am un grup de 3.45 raport. Intentionam sa-i pun un motor de 2.8 cu puntea aferenta.

pret: 26 000 000 cu jantele originale de tabla.

 

tel: 0722 511 747

mess: lu_cyan

old skull... foarte tare masina , mi as dori una dar ma pastrez pt ceva mai nou decat ce am eu acum!

Bafta la vanzare!

Link to comment
Share on other sites

masina e un 520 din 81.

o am de 4-5 ani. A fost vopsita odata cand a primit si aripi noi fata.

are un motor de 2.3 jetronic neomologat care papa ulei, dar merge bine.

in carte e 520, are itp pana la anu in vara. e ideala pt. proiect, pt. cineva care are o alta masina de zi cu zi.

eu o folosesc zilnic. are schimbate recent placutele frana fata si senzorul.

inchiderea centralizata functioneaza pe toate usile, portbagaj si buson benzina, are geam electric sofer, oglinzi electrice.

in rest, mici probleme cu rugina, articulatii fata cam obosite, amortizoare spate inlocuite.

mai am un grup de 3.45 raport. Intentionam sa-i pun un motor de 2.8 cu puntea aferenta.

pret: 26 000 000 cu jantele originale de tabla.

 

tel: 0722 511 747

mess: lu_cyan

old skull... foarte tare masina , mi as dori una dar ma pastrez pt ceva mai nou decat ce am eu acum!

Bafta la vanzare!

multumesc. ce ai acum? tot oldies?

Link to comment
Share on other sites

daca stai sa te gandesti un pic, cu 200 euro cumperi jante de tabla cu cauciucuri de iarna. Totusi...

masina e in folosinta curenta, jante pe 16 f. bune cu gume 205/60-16.

acte in regula, motorul e netrecut in carte, deci se poate renunta la el si inlocuit cu un m30, 2.8 sau 3.5

am grup pt. motor de 2.8 sau 3.0, 3.5

e12 sunt cateva in circulatie in Buc. Maxim 5 buc. in circulatie.

e modelul cu inchidere centarlizata inclusiv rezervor, optiune rara care lipsea pe multe modele e28 care au urmat seriei e12.

geam el. sofer, oglinzi el.

un ultim up. Poate e pretul prea mic si se speria lumea? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
am inteles din anunt ca motorul e neomologat ( sa inteleg ca in cartea masinii este alt motor trecut?). daca e neomologat cum faci actele cu cumparatorul ? Daca ma declar interesat de masina si o cumpar cum pot face actele pe numele meu? cand vrei sa inscrii o masina in circulatie trebuie sa treci pe la R.A.R. sa faci verificarea seriilor caroserie si motor, iar daca pe motor e o serie si pe carte alta serie la revedere, masina nu o pot inmatricula pe numele meu pana nu trec motorul in carte, asta inseamna drumuri si bataie de cap. daca am gresit cu ceva corecteza-ma astept solutii pt a vedea daca ma bag sau nu. in alta ordine de idei cred ca ar arata dragut aranjata bine :)
Link to comment
Share on other sites

Prea ieftin. Am vazut masina si merita mai mult decat atat :lol: .

asa e, Bart, ar merita mai mult, dar ce sa faci? Sa cer mai mult, poate se vinde intr-un an sau doi. Intre timp ar trbui sa mai bag bani in ea, bani pe care oricum nu-i recuperez. As prefera sa ajunga la cineva care s-o ia ca proiect si s-o faca ca la carte asa cum merita pe deplin.

 

 

am inteles din anunt ca motorul e neomologat ( sa inteleg ca in cartea masinii este alt motor trecut?). daca e neomologat cum faci actele cu cumparatorul ? Daca ma declar interesat de masina si o cumpar cum pot face actele pe numele meu? cand vrei sa inscrii o masina in circulatie trebuie sa treci pe la R.A.R. sa faci verificarea seriilor caroserie si motor, iar daca pe motor e o serie si pe carte alta serie la revedere, masina nu o pot inmatricula pe numele meu pana nu trec motorul in carte, asta inseamna drumuri si bataie de cap. daca am gresit cu ceva corecteza-ma astept solutii pt a vedea daca ma bag sau nu. in alta ordine de idei cred ca ar arata dragut aranjata bine :)

eu vand o masina asa cum e cu bune si rele. Nu ofer si solutii odata cu ea. Solutii sunt, una din ele ai zis-o chiar tu.

nu mi-am batut capu cu omologatul in primul an. Dupa aia ma gandeam sa pun un mot. mai mare. Cu timpul asta de 2.3 a inceput sa dea semne de oboseala, asa ca am renuntat definitiv la ideea de omologare.

ce inseamna pt. tine "aranjata" bine? daca te gandesti la tuning, renunta la idee. Nu cred ca ti-ai ales modelul potrivit.

Link to comment
Share on other sites

nici nu se pune problema de tunat(daca eram interesat de asa ceva ma orintam spre un ''ursulet'') cand am zis aranjat ma gandeam la facut masina cat mai aproape de asa cum era ea cand a iesit din fabrica (estetic cat tehnic). pentru mine reprezinta o problema faptul ca nu pot inscrie masina pe numele meu decat facand o groaza de drumuri pe la institutiile statului ceea ce inseamna si f mult timp pierdut, oricum bafta la vanzare.
Link to comment
Share on other sites

nici nu se pune problema de tunat(daca eram interesat de asa ceva ma orintam spre un ''ursulet'') cand am zis aranjat ma gandeam la facut masina cat mai aproape de asa cum era ea cand a iesit din fabrica (estetic cat tehnic). pentru mine reprezinta o problema faptul ca nu pot inscrie masina pe numele meu decat facand o groaza de drumuri pe la institutiile statului ceea ce inseamna si f mult timp pierdut, oricum bafta la vanzare.

nu inteleg de ce masina e departe, estetic, de ce ar trebui sa fie?

nu are nimic improvizat. Daca tu cauti e12 cu carb. dublu solex, cu radioul bavaria, cauta-l pe mobile si ii gasesti de la 5000 in sus.

bafta

Link to comment
Share on other sites

stai linistit ca se rezolva si cu motorul

ii stergi seria de la motor de tot,te duci la notar sa faci o declaratie ca motorul nu provine din furt,etc si ca din cauza varstei s-a corodat si nu se mai vede

dupa te duci la rar faci o cerere si gata :)

e si asta o varianta. mi-a zis cineva sa-i pun ceva coroziv si sa zic ca s-a distrus seria.

aveam in plan sa schimb mot., de aia nu mi-am batut capul Daca stiam de la inceput care e treaba, puneam un 2.5 m20 sau un m30 de 2.8

ar fi fost mult mai bine.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.