Jump to content

[VAND]Subwoofer Hertz + Amplificator JBL


Recommended Posts

1. VAND Subwoofer Hertz Hi-Energy HX 250 in cutie band-pass originala HERTZ :

- link catre pagina producatorului :

http://www.hertzaudiovideo.com/Doc/pdf_hx250.pdf

 

- specificatii tehnice :

Size mm 250 (10”)

Power peak 900 Watt

Handling continuous program 450 Watt RMS

Impedance Ohm 4

Frequency Hz 34 - 800

Sensitivity dB/SPL 89

- cutia este originala Hertz , BAND-PASS , lucrata manual , au fost importate doar doua astfel de cutii in Romania ;

- produsul functioneaza impecabil , stare fizica impecabila !

- PRET : 350 euro ;

 

2. VAND Amplificator JBL PX600.2 :

- link pagina producator :

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Pr...ALrev7_8_04.pdf

 

-specificatii tehnice :

* amplificator 2 canale, tehnologie Crown

* putere:

o 2 x 180W RMS (4 Ohm)

o 2 x 290W RMS (2 Ohm)

o 1 x 663W RMS (4 Ohm, punte)

* amplificare MOSFET

* filtru HPF si LPF (12 sau 24dB/Oct, selectabil)

* circuit DBO (Dynamic Bass Optimization™)

* raspuns in frecventa: 10Hz - 97.5kHz (-3dB)

* distorsiuni: <1%

* domeniu nivel semnal intrare: 250mV - 6V

* raport semnal/zgomot: >95dB

* dimensiuni: 312 x 432 x 66mm

- certificatul de fabricatie il declara cu peste 700 W RMS in punte testat de fabrica .

-am cutia originala si cartea , l-am folosit numai in punte impreuna cu subwooferul Hertz , nu a fost fortat si nici in protectie vreodata .

- bonus ofer si un set de neoane care se afla in interiorul statiei , neoane originale !

- PRET 280 euro ;

 

3. VAND Condensator Audio de 1,5 F marca Maniacs :

- link catre pagina producatorului :

http://www.maniac.ro/index.php?tld=ro&...10_01_Capacitor

 

Capacitate: 1.5 Farad

Tensiune: 20/24 V CC

ToleranĂža: C Âą 10%

Temp. maximã de lucru: 95°C

AfiÂşaj albastru, semnalizare albastrĂŁ

- produsul este NOU ! NU a fost folosit niciodata , se livreaza in ambalajul original ( cutia metalica ) ;

- PRET : 75 euro

 

Preturile sunt putin NEGOCIABILE , prefer sa le dau pachet complet ! Astept NUMAI persoanele interesate de produse !

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pentru apreciere , eu am toata masina cu Hertz si stiu ce inseamna calitatea acestei marci . Eu subwooferul l-am incercat dintre 3 feluri si asta mi-a placut cum s-a auzit cel mai mult . Asta este bass-reflex , cutia este originala si se aude foarte bine . Ca tu ai avut nu stiu ce statie , ca ai avut anumite setari la ea si restul de variabile , sincer nu ma privesc pe mine , iar concluzia ta referitor la subwoofere este strict personala .
Link to comment
Share on other sites

Vad ca nu pot modifica postul anterior :)

 

Se mai aduga la anunt :

1. DISTRIBUITOR STINGER PRO series 1 IN - 3 OUT ( DE LA 1 x 35-40 mm LA 20-25 mm ) . Poate fi folosit si la alimentarea de PLUS si la MINUS pt sistemele audio .

- PRET : 50 ron ;

-poza este pentru 1 in si 2 out !

 

2. CONECTOR STINGER papuc pentru cablu 35-40 mm la borna de baterie sau la masa masinii .

- PRET : 25 ron ;

 

- ambele produse sunt in stare impecabila !

post-25240-1259434666_thumb.jpg

post-25240-1259434674_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Se adauga la anunt si un DYNAMAT TRUNK kit :

* contine 3 folii Dynamat Original de 18" x 32" (457mm x 812mm) si 2 folii Dynamat Xtreme de aceiasi dimensiune pentru pregatirea totala a portbagajului

* atenueaza zgomotul produs de masina si vibratiile produse de subwoofer ducand la o calitate superiora a sunetului

* cea mai convenabila metoda pentru a obtine mai mult bass de la subwoofer si de a reduce zgomotul de rulare al masinii .

- se poate folosi si separat pentru fetele de usi sau alte locatii .

- ofer si consiliere si ajutor pentru instalare .

- PRET 70 euro .

post-25240-1259571964_thumb.jpg

post-25240-1259571969_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

care e ultimul pret la dynamat ? am avut si eu un kit d`asta si l-am dat cu 2mil.. cand mi-am vandut eu toata muzika.

acum m-am apucat sa imi fac alta. mi-am cumparat difurile astea.. statie de 1600w rms etc

 

amplificam hertzul ala cu audison lrx 1.1k. si credema ca .. la subwoofere nu mi-as lua nicniodata hertz.

Link to comment
Share on other sites

Ultimul pret pt kitul de Dynamat este 250 ron . Daca te intereseaza si esti din Bucuresti il poti vedea , nu este nici o problema .

 

Cum poti sa vinzi un kit de insonorizant , cand dai toata muzica , daca insonorizantul se INSTALEAZA pe masina ??? Ma rog , este treaba ta cu cat l-ai vandut si cu cat l-ai luat si chiar nu ma priveste pe mine , dar mi se pare ciudata exprimarea .

 

Parerea ta despre Hertz iti repet , ITI APARTINE si nu ma vei convinge pe mine ca altele se aud mult mai bine sau ca Hertz-ul este slab la difuzoare de subwoofer . Eu vad ca tu iti faci singur incintele si instalatia , deci nu pot decat banui ca ce ai incercat sa faci cu acele difuzoare nu a fost prea inspirat si ai ajuns la o concluzie gresita . Eu am folosit statia si subwooferul in masina pentru mine , nu la competitii sau alte nebunii si mi se pare cel putin decent calitativ din toate punctele de vedere .

Si eu am ascultat multe sisteme audio montate pe multe masini , unele chiar castigatoare ale unor premii EMA in Romania . Daca unora le place un anumit sound , altora nu le place . Daca tie iti place SPL-ul , poate altora le place SQ-ul . Fiecare este cu gustul lui si inainte de a aprecia anumite produse , ar trebui sa te gandesti mai intai la asta si sa incepi propozitia cu " parerea mea .... " si nu sa generalizezi o parere pentru o intreaga gama de produse ale unui brand .

Link to comment
Share on other sites

kitul de dynamat nu era montat.

 

si hai sa stabilim ceva. subwooferul care l-am avut era compresie. incinta de fabrika. hertz hi energy de 12 cm 600 w rms. SQ

amplificatorul era audison lrx 1.1k. 1100w rms la 1 ohm

cabluri de 35mm audison.

 

daka esti in tema cred ca stii ce inseamna audison si hertz.

 

am avut cate 2 difuzoare pe usa hertz hi energy. componente. de 16.5cm amplificate pe audison lrx 4.5

 

credema ca basul de la hertz. de la sub. ma lasat total mort. ba din potriva. dupa 2 sapt s-a dezlipit litele din el fatza de bobina.

 

sunt in tema cu muzika de multi ani si numai cu lucruri de calitate. asculta si alte woofere de la focal. Jl si sa ai sa vezi ce pistol cu apa e hertzu . numai bine.

cu dynamat ma mai gandesc.

 

iti arat niste poze sa vezi ca am habar despre ce vorbesc cand e vorba de audio. priveste fetele alea d usi modificate custom

Edited by B-14-BYE
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 6 months later...
  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

1. VAND Subwoofer Hertz Hi-Energy HX 250 in cutie band-pass originala HERTZ :

- link catre pagina producatorului :

http://www.hertzaudi...c/pdf_hx250.pdf

 

- specificatii tehnice :

Size mm 250 (10”)

Power peak 900 Watt

Handling continuous program 450 Watt RMS

Impedance Ohm 4

Frequency Hz 34 - 800

Sensitivity dB/SPL 89

- cutia este originala Hertz , BAND-PASS , lucrata manual , au fost importate doar doua astfel de cutii in Romania ;

- produsul functioneaza impecabil , stare fizica impecabila !

- PRET : 1200 ron ;

 

2. VAND Amplificator JBL PX600.2 :

- link pagina producator :

http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Pr...ALrev7_8_04.pdf

 

-specificatii tehnice :

* amplificator 2 canale, tehnologie Crown

* putere:

o 2 x 180W RMS (4 Ohm)

o 2 x 290W RMS (2 Ohm)

o 1 x 663W RMS (4 Ohm, punte)

* amplificare MOSFET

* filtru HPF si LPF (12 sau 24dB/Oct, selectabil)

* circuit DBO (Dynamic Bass Optimization™)

* raspuns in frecventa: 10Hz - 97.5kHz (-3dB)

* distorsiuni: <1%

* domeniu nivel semnal intrare: 250mV - 6V

* raport semnal/zgomot: >95dB

* dimensiuni: 312 x 432 x 66mm

- certificatul de fabricatie il declara cu peste 700 W RMS in punte testat de fabrica .

-am cutia originala si cartea , l-am folosit numai in punte impreuna cu subwooferul Hertz , nu a fost fortat si nici in protectie vreodata .

- bonus ofer si un set de neoane care se afla in interiorul statiei , neoane originale !

- PRET 900 ron ;

 

3. VAND Condensator Audio de 1,5 F marca Maniacs :

- link catre pagina producatorului :

http://www.maniac.ro/index.php?tld=ro&...10_01_Capacitor

 

Capacitate: 1.5 Farad

Tensiune: 20/24 V CC

ToleranĂža: C Âą 10%

Temp. maximã de lucru: 95°C

AfiÂşaj albastru, semnalizare albastrĂŁ

- produsul este NOU ! NU a fost folosit niciodata , se livreaza in ambalajul original ( cutia metalica ) ;

- PRET : 225 ron ;

 

4. KIT DYNAMAT TRUNK kit :

* contine 3 folii Dynamat Original de 18" x 32" (457mm x 812mm) si 2 folii Dynamat Xtreme de aceiasi dimensiune pentru pregatirea totala a portbagajului

* atenueaza zgomotul produs de masina si vibratiile produse de subwoofer ducand la o calitate superiora a sunetului

* cea mai convenabila metoda pentru a obtine mai mult bass de la subwoofer si de a reduce zgomotul de rulare al masinii .

- se poate folosi si separat pentru fetele de usi sau alte locatii .

- ofer si consiliere si ajutor pentru instalare .

- PRET 300 ron ;

 

5. splitter Stinger intrare AWG0/1 la 2 iesiri AWG4 :

- pret : 40 ron ( eu am folosit-o pentru minusul de la statie si condensator - apoi caroserie )'

 

6. mufa Stinger AWG0 - se poate pune direct la baterie , daca bornele accepta ;

http://www.be-loud.ro/produse/Accesorii_instalare/Alimentare/Stinger/SXR0/

- pret : 22 ron ;

 

7. set borne Stinger - sunt pe masina , au costat 2 x 90 ron . Nu le gasesc pe site-ul lor , se pot vedea pe masina . Sunt aurite , mult mai tapene decat cele de la Be-loud . Nu oxideaza , arata ok , nu am avut nici un fel de probleme cu ele , dar nu are rost sa le tin daca nu mai am audio pe auto .

- pret ; 120 ron setul ;

 

Contact : 0722.22.08.84 - Drumul Taberei si Timpuri Noi .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.