Jump to content

urs rosu 2.5 24v 192cp vanos


runceanumircea

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Gresiti...valoarea unui urs nu se face comparand-ul cu e36 sau e46.

Stiu ursi care valoreaza cel putin dublu fata de acesta...care si el se mentine foarte bine dupa ce vad.....

Un 325i M-Tech2 tzipla sare de 5000 de euro lejer cu motorul stoc....iar cu motor schimbat de 2.5 24v sau si mai mare cu turbo etc...sare de 6000 fara discutie.

PS Ca o comparatie....un M3 E46 pe mobile gasiti intre 18 si 30 de mii de euro .....iar un M3 E30 EVO il gasiti de la 35 pana la 60000 de euro!!!!

Link to comment
Share on other sites

Valoarea unui E30 se face ĂŽn funcţie de cerere şi ofertă.

 

M3 E30 nu are absolut nici o legătură cu discuţia.

 

M3 E30 Evo este o maşină de serie limitată, oricum nu are legătură pentru că valoarea mare a M3-urilor E30 este dată de raritate şi stare tehnică şi optică excepţională.

Acesta este un E30 normal.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

fara sa ma leg de nimeni , dar in conceptia unilor , e30 este o masina doar pt pasionati , poate sunt eu mai greu de cap , dar nu prea pot sa imi imaginez acest gen de pasionat ; eu toti "pasionatii" de e30 care ii stiu sunt genu de oamenii care merg cu masina doar in limitare . Deci daca eu as fi un pasionat de e30 de ce as da 5.000E pe un urs SEDAN caruia oricum ias rupe gura si nu as cumpara de acesti bani 3 COUPE-uri la care sa le rup gura ?!?!
Link to comment
Share on other sites

Daca nu aveti de gand sa cumparati nu mai postati. Probabil ca aveti fiecare dintre voi cate un post pe care sa scrieti. Daca nu va place mai bine nu cititi! Gata cu comentariile de prisos. Toti aveti parerile voastre si eu vi le respect, dar fiti si voi respectuosi. Mie imi place masina asa cum e si punct.
Link to comment
Share on other sites

E un forum public, deci, putem comenta cat vrem atata timp cat nu jignim si nu suntem offtopic. Masina ne place si noua, pretul il comentam, in caz ca nu ai observat !

 

p.s.: Ai butonul de "report" la dispozitie in caz ca ti se pare vreunul dintre noi nerespectuos, cu toate ca nu a fost cazul pana acum.

Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

Cel mai bine pune masina pe autovit. Nu incerca sa o vinzi cu un asemenea pret pe un forum destinat pasionatilor de bmw, care stiu cat valoreaza un e30...sa fim seriosi. 3000 euro vopsitul ? Poate o cioara vopsita! :) Asta incerci sa ne vinzi tu noua! Edited by R3dM4n
Link to comment
Share on other sites

Nu am mers, dar nu vad legatura! :) Pot merge cu un 325i e46 si cred ca e altceva!

 

INVIDIĂ, invidiez, vb. I. Tranz. 1. A fi stăpânit de invidie față de cineva, a privi cu invidie pe cineva sau reușita, bunăstarea, calitățile altuia; a pizmui. 2. A dori, a râvni, a pofti ceva ce aparține altuia

 

 

Daca imi doream poate aveam un urs, dar taxele si vechimea nu ma ambitioneaza!

Edited by RaZz
Link to comment
Share on other sites

da, un urs 2,5 e mult mai senzatie decat un 330 e46 chiar . dar nu datorita electronicii, ca si la e46 ai buton de dsc/asc si poti merge fara ele.....ideea e ca ursul e mult mai putin echi,ibrat , si pleaca spatele imediat, de unde si senzatia :)

pe de alta parte,la 5000 chiar vreu un urs turbo , daca tot ar fi sa vreau senzatii tari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.