Jump to content

Amortizoare: Boge sau Sachs?


09uby

Recommended Posts

Asta nu inseamna ca e aceeasi calitate.Cel putin eu nu cred.

 

Poate ma lamuriti si pe mine...cand am cumparat acum cateva luni o pompa de benzina PIERBURG,in cutie era o pompa AK (sau AF) AUTOMOTIVE....e si asta aceeasi marca?

 

 

este exact aceeasi calitate

daca te uiti pe un amortizor OEM

o sa vezi ca scrie asa pe el BMW codul OEM si BOGE/SACHS

nu nu este aceeasi marca cu PIERBURG

probabil ca PIERBURG nu fabrica acel model de pompa si a cumparat de la alt producator ( eventual cel care face piesa pentru OEM )

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Asta nu inseamna ca e aceeasi calitate.Cel putin eu nu cred.

 

Poate ma lamuriti si pe mine...cand am cumparat acum cateva luni o pompa de benzina PIERBURG,in cutie era o pompa AK (sau AF) AUTOMOTIVE....e si asta aceeasi marca?

 

 

Nu cumva era FK Automotive ?

DAca era FK insemna ca au schimbat-o cei de la magazin si ti-au vandut o pompa FK intr-o cutie de pierburg.... Pierburg e o firme foarte buna. M3 vine echipata din fabrica cu pompa Pierburg si tot asa, mercedes echipeaza din fabrica cu pierburg. Produsele pierburg sunt calitativ peste Bosch care pot fi produse si in china...

FK e o infectie... produc niste amortizoare ce te tin FIX O luna...

 

Uite siteul de la pierburg. nu scrie nicaieri FK automotive...

http://www.kspg-ag.de/index.php?fid=1093&lang=3

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

lemforder este no1 in articulatii de directie dar amortizoare ia boge chiar daca fac parte din acelasi grup comercial cu sachs-ul. sachs-ul pica mai des in garantie si nu ti-l schimba nimeni . vand piese de 10 ani si vreu sa spun ca ordinea in care pot recomanda amortizoare fara sa imi fie rusine este : boge , kayaba, bilstein si altele
Link to comment
Share on other sites

lemforder este no1 in articulatii de directie dar amortizoare ia boge chiar daca fac parte din acelasi grup comercial cu sachs-ul. sachs-ul pica mai des in garantie si nu ti-l schimba nimeni . vand piese de 10 ani si vreu sa spun ca ordinea in care pot recomanda amortizoare fara sa imi fie rusine este : boge , kayaba, bilstein si altele

care e parerea ta despre swag? eu i-am schimbat pivotii si i-am pus swag...bratele lemforder parca

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.