Jump to content

E87 BMW 116 3 usi


DonHacker

Recommended Posts

Salutari tuturor !

 

Tocmai ce mi-am luat un BMW 116 nou 3 usi,negru 2008 :lol:.Momentan trebuie sa-i fac rodajul :).In carte scrie ca primii 2000 km sa nu trec de 4500 ture respectiv 160 km.Dar eu fiind mai strict,am zis ca macar primii 300 km sa nu trec de 2000 ture.Momentan am 280 km :).

Cum ma sfatuiti sa-i fac rodajul ?

 

As vrea sa-i pun angel eyes si xenon.Pot sa pun pe farurile actuale sau trebuie sa-mi cumpar alte faruri?Si emblema fata de unde pot sa cumpar pentru ca mi-au sutit-o 'baietii' :) .

 

Poze mai spre seara,sa le descarc de pe telefon :D

 

Un Craciun Fericit tuturor !

Link to comment
Share on other sites

Momentan trebuie sa-i fac rodajul :lol:.In carte scrie ca primii 2000 km sa nu trec de 4500 ture respectiv 160 km.Dar eu fiind mai strict,am zis ca macar primii 300 km sa nu trec de 2000 ture.

 

Eu zic ca macar 100 de km din aia de 300 sa fi incercat sa nu treci de 1000 ture,era mai safe asa :) Sper ca stii de gluma :)

 

Sa o stapanesti sanatos,Sarbatori Fericite !

Link to comment
Share on other sites

Momentan trebuie sa-i fac rodajul :).In carte scrie ca primii 2000 km sa nu trec de 4500 ture respectiv 160 km.Dar eu fiind mai strict,am zis ca macar primii 300 km sa nu trec de 2000 ture.

 

Eu zic ca macar 100 de km din aia de 300 sa fi incercat sa nu treci de 1000 ture,era mai safe asa :lol: Sper ca stii de gluma :)

 

Sa o stapanesti sanatos,Sarbatori Fericite !

 

Acuma dau o fuga pana in Ungaria sa-i mai fac putin de rodaj :).Voi "incerca" sa trec de 2000. :D Incep sa cresc treptat la 2500 si dupa aceea la 3000 ture.

 

Am gasit niste faruri dayline pe alt forum la aproximativ 300 euro cu angel eyes,cu lupa,fara xenon.Se merita? Sau sa incerc sa cumpar originale ? :)

Link to comment
Share on other sites

Am gasit niste faruri dayline pe alt forum la aproximativ 300 euro cu angel eyes,cu lupa,fara xenon.Se merita? Sau sa incerc sa cumpar originale ? :)

 

Probabil sunt niste chinezarii, eu nu le-a lua.

 

Din cate inteleg masina este noua, de ce nu ai optat pentru xenon si angel eyes? :lol:

Edited by florin83
Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos pentru urari ! Da,a fost un 'mic cadou' de Craciun.

 

Masina nu am configurat-o eu.A fost o 'ocazie' :).Luni am aflat de masina,miercuri am cumparat-o.Nu am avut nici o tangenta cu BMW,nici atat cu Seria 1 dar asa e in viata,nu stii de unde se ivesc surprizele :lol:.

 

O voi pastra strict ca masina de oras :).E perfecta pentru asta :)

Link to comment
Share on other sites

Masina se comporta foarte bine :lol:.Sunt tare curios cum va merge dupa rodaj,dupa ce se va mai 'lasa' motorul :).Am fost azi la Autotransilvania in Oradea si le-am spus ca vreau sa-mi pun xenon dar nu au zis nimic de pierderea garantiei :) . Acuma pe lista prioritatilor este sa-i pun rapid niste cauciucuri de iarna.Momentan am Goodyear Eagle Nct 5.As dori sa le vand,sa-mi iau de iarna iar pentru vara ii voi cumpara alte jante+cauciucuri.Deci cine doreste cauciucurile(sunt run flat) 195/55/R16,poate sa ma contacteze pe P.M ! Au doar 700 km !
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

eu nu inteleg, nu are rama la geamuri, deci ar trebui sa fie coupe, insa din poza pare normal :lol:

 

Si no offence, sper ca "okazia" a fost una foarte buna, pentru masina asta este definitia cheliciunii, are 0 dotari si cel mai slab motor... da-o dreq, nici macar comenzi pe volan :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

eu nu inteleg, nu are rama la geamuri, deci ar trebui sa fie coupe, insa din poza pare normal :lol:

 

Si no offence, sper ca "okazia" a fost una foarte buna, pentru masina asta este definitia cheliciunii, are 0 dotari si cel mai slab motor... da-o dreq, nici macar comenzi pe volan :)

la unii vine mos craciun, la altii mos gerila :)

Link to comment
Share on other sites

Masina intr-adevar are doar dotarile standard.Dar cum am mai zis,masina o tin strict ca masina de oras.Am alta masina "de frecat" cu care merg prin tara ( o Skoda Octavia 2 2.0 TDI 140 CP ).

Ca masina de oras,mie imi ajunge buburuza asta :).Dupa cateva cautari pe net se pare ca masina este E81 , nu E87 cum am scris pe forum.post-6638-1262084420_thumb.jpg

 

Am o problema acuma cu cauciucurile de iarna.Nu gasesc 195/55/R16.Oare pot sa pun 205/55/R16 ? In talon imi scrie la dimensiunea anvelopelor 195/55/R16 sau 205/50/R17.Sa-i pun de iarna tot run flate-uri ?

 

P.S.Pun si niste poze pentru nedumerirea creata :lol:

post-6638-1262084653_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.