Jump to content

problema xenon proiectoare


ar85gyl

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

eu am incercat sa le montez,acum ramane maine sa iau condensatoarelesi cu alea e cam greu sa le pun eu pentru ca nu prea am treaba cu partea electrica,nu e greu deloc doar bagi mufele una in alta si nu se merita sa platesti la cineva,poti ori sa dai farurile jos ori aparatoarea de noroi
Link to comment
Share on other sites

a mai aparut o problema,cand am dat farurile jos sa imi inlocuiesc un bec de pe faza scurta si sa montez xenonul pe proiectoare cand leam mntat la loc imi da eroare ca nu mai urmaresc curba(nu stiu cum sa explic mai bn)am faruri adaptive,eroarea e ceva de genul "cornering lights......"nu mai stiu exact

P.S.peste tot pe unde mam uitat ce becuri am pe faza scurta chiar si pe far in interior scria ca am bec D2S iar cand am dat farul jos sa il schimb surpriza,becul e D1S,stia cineva de reaba asta :)

 

 

vb si poate am si eu drm sapt viitoare

Link to comment
Share on other sites

sa stii ca vad foarte bine si nu deranjeaza asa tare ca si xenonul in farurile fara lupa. eu asa am luat 3-ul sotiei si am venit noapte din zalau fara faza mica ca avea un droser(traf ) ars si am vazut foarte bine. are o alta intensitate lumina. si recunosc ca arata si bine. Edited by pedro
Link to comment
Share on other sites

bai dar numai de mistouri sunteti buni, omu' a vrut xenon in proiectoare si cu asta basta, ce-i asa de greu de acceptat.

uite de aia nu pot eu sa dorm in noaptea asta ca m-am intersesctat cu unu luna trecuta care avea xenon in proiectoare si vai... a indrasnit sa-mi orbeasca ochisorii mei de print .

de azi inainte numai asa o sa circul pe strada(vezi foto), uite asa de al dracu sa va orbesc pe toti.

Link to comment
Share on other sites

Era o simplã curiozitate, mi se pare cool sa mergi cu proiectoarele de ceaÞã aprinse când nu e ceaÞã ! :lol: :)

Cred k deja intrebarea asta e clasica la tine cel putin Andrei92.Dincolo de oarece dreptatea te-ai blocat pe intrebarea asta?Cred k e a 5 oara cnd vand intrebarea asta la tine pe topicuri diferite.

Link to comment
Share on other sites

recunosc ca mie imi place o masina cu proiectoarele aprinse indiferent de marca fata de una fara.

si inca ceva.

pe mine nu m-a orbit nimeni cu proiectoarele pana acum dar cu faruri reglate aiurea da.

Edited by pedro
Link to comment
Share on other sites

Era o simplã curiozitate, mi se pare cool sa mergi cu proiectoarele de ceaÞã aprinse când nu e ceaÞã ! :) :)

Cred k deja intrebarea asta e clasica la tine cel putin Andrei92.Dincolo de oarece dreptatea te-ai blocat pe intrebarea asta?Cred k e a 5 oara cnd vand intrebarea asta la tine pe topicuri diferite.

 

AÂşa, Âşi ? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.