Jump to content

My new ride BMW 730


sergiulean

Recommended Posts

foarte frumoasa masina,sincer iti recomand sa infoliezi narile deoarece eu asa am facut si sunt foarte multumit.la un profesionist bineinteles......la bmw narile negre n-ai vrea sa sti cat costa,am intrebat eu si toate ornamentele costa 36 de milioane si nariile cam 4 milioane......
Link to comment
Share on other sites

Ce iti lipseste acolo la clima ? Al 2-lea buton rotativ de la dreapta la stanga.

 

eu cred ca ma intrebi de butonul pentru reglajul vitezei la ventilatie, sunt unele modele la care se poate regla individual atat la pasager cat si la cel ce conduce masina...

 

 

ai cosmetizat-o?

 

am facut o mica cosmetizare...este la atelierul meu de detailing

 

 

foarte frumoasa masina,sincer iti recomand sa infoliezi narile deoarece eu asa am facut si sunt foarte multumit.la un profesionist bineinteles......la bmw narile negre n-ai vrea sa sti cat costa,am intrebat eu si toate ornamentele costa 36 de milioane si nariile cam 4 milioane......

 

la mine am fost norocos ca aveam shadow line de fabrica, asa ca grilele le-am facut negru lucuios pentru a fi in ton cu restul ornamentelor...sunt facute de noi...in prima faza este indepartat stratul de nichel si pe urma este vopsit si lacuit...rezista super ok....la folie este putin cam nasol deoarece vara la temperaturi ridicate este riscul sa se exfolieze...am patit-o la mai multe tipuri de folii...doar pe nari face figuri, la ornamente nu are nicio problema.

 

 

pe deseara promit poze cu narile negre...

Link to comment
Share on other sites

pentru mine sunt singurele care imi plac....restul le urasc, mai ales alea ce au si cioturi de lemn prin ele.....pentru moment am zis ca le las asa, pana ma plictisesc de ele, pe urma le voi demonta toate, si le voi trimite la un tip in alba sa mi le vopseasca pianoblack

 

 

si dupa cum am promis si pozele cu grilele negre!

post-7826-1266339824_thumb.jpg

post-7826-1266339844_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

mersii!!!!

 

cam incepe sa ma plictiseasca lemnul inauntru.....cred ca va urma un pic de schimbare cand voi avea timpul necesar.....si trebuie sa caut un diy despre cum se demonteaza tot, mai este ceva ce vreau sa ii fac....

luminile din usi, cele de deasupra clantei dinauntru, ma gandesc sa ii schimb ledul ca lumineaza destul de putin....

 

in rest....no coment.

 

uitasem....

 

am schimbat scrolul de la idrive, cu cel de facelift....cel cu piele, si am reusit sa pun si telefonul in functiune, lipsea suportul de la sim.....defapt era doar jumatate si era inauntru in locul unde sta sim-ul....la-m scos afara si am fixat cartela sim de suport si acum merge si telefonul,

la unitatea de dvd....era plina de bucatele ce sau exfoliat din dvd-ul original....am curatat-o si aia si acum nu mai am treaba,

Edited by sergiulean
Link to comment
Share on other sites

mersii!!!!

 

cam incepe sa ma plictiseasca lemnul inauntru.....cred ca va urma un pic de schimbare cand voi avea timpul necesar.....si trebuie sa caut un diy despre cum se demonteaza tot, mai este ceva ce vreau sa ii fac....

 

:)

nu stiu de ce , dar nu mi-a placut niciodata lemnul intr-un bmw :lol:

Link to comment
Share on other sites

mersii!!!!

 

cam incepe sa ma plictiseasca lemnul inauntru.....cred ca va urma un pic de schimbare cand voi avea timpul necesar.....si trebuie sa caut un diy despre cum se demonteaza tot, mai este ceva ce vreau sa ii fac....

 

:)

nu stiu de ce , dar nu mi-a placut niciodata lemnul intr-un bmw :lol:

 

 

da...parca nu ii sade bine....in seria 7 hai ca mai merge...dar totusi cred ca va da muult mai bine pianoblack....pe tot lemnul dinauntru

Link to comment
Share on other sites

rotile sunt cele originale, pe 19, cu 10j pe spate....foarte bine da 275 pe spate pe 10j. ma gandesc la un set de jante de individual....

 

 

Tu fa rost de un set de jante individual, dupa care facem schimb :) :lol: . Da vezi ca mi-ar place acelea care sunt, ca si culoare, graphite :)

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

este ceva mai dificil....nici vorba, cu cd de curatat....ii un fel de frectie la picior de lemn...intrun fel risti sa faci mai mult rau decat bine....in sensul ca se ridica tot praful din interior si se va aseza pe lupa de citit..

 

iti recomand sa desfaci unitatea CCC, si se demonteaca partea superioara si inferioara, si cu un compresor sa sufli mizeriile din interior...o sa ramai uimit sa vezi ce iase din ea....eu am avut problema asta si la seria 5 anterior, si am procedat la fel!!!!

 

bafta!!!

Link to comment
Share on other sites

Se merita trecerea de la seria 5 la seria 7?

 

da...se merita din plin...initial tot 535 vroiam...dar mi-a trecut...

 

Ai reusit singur sa scoti unitatea CCC ? Este dificil de demontat, tu ai scos-o de tot din bord ca o poti sufla cu compresorul ?

 

la seria 5 este ceva mai dificil de scos...trebuie sa stii de unde sa tragi si ce sa desfaci...

 

 

 

 

Gata maestre, ai trecut la 7-ar ? :)

 

E superba masina, cel mai frumos model de seria 7, din punctul meu de vedere. Sa o stapanesti sanatos si fara incidente ! :)

 

mersii

Link to comment
Share on other sites

Cand ai pus folia i-ai dat fetele de usi jos?

 

da, am preferat sa demontez panoul usii, si am scos geamul afara....este cel mai safe posibil, in ideea ca poti sa pui folia fara sa te streseze chedere....si alte alea, fara ricul ca dupa un timp sa se dezlipeasca, iar de greerasi nu mie frica, nu este niciun risc sa rup cleme sau chestii de genul....totul este super bine gandit pentru demontare remontare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.