Jump to content

BMW 318i e36, din '93


wiseguy76

Recommended Posts

BMW 318i, februarie '93, culoare mauritius blau, acte de Bulgaria in regula- verificare facuta luna asta, asigurare pana in mai, rovignieta.

 

- aer conditionat automat- "climatronic"

- geamuri electrice fata;

- masina intretinuta, consumabile schimbate la timp, fara probleme deosebite;

- directia facuta pe fata;

- nu stiu cati km are- pe bord scrie 220.000.

 

Minusuri:

 

- oglinda stanga sparta- mi-a venit un microbuz pe contrasens;

- capota zgariata- mi-au rupt stergatorul si mi-au zgariat capota cu el;

- un telescop dus pe spate;

- tapiteria de pe usa din dreapta desprinsa- amintiri din service;

- nu merge stropitorul de parbriz- pompa functioneaza, dar nu face presiune;

- nu mai merge engel eyes-u'- nu stiu de ce;

 

 

Pretul, am zis 2000 de euro, da' mai las o suta-doua-trei. Nu fac schimburi, imi trebuie banii ca am gasit un e39.

Revin diseara cu poze.

Link to comment
Share on other sites

Foarte interesant,super parfum cu nr. de bulgaria,mi-a ajuns la urechi...,cred ca de la stiri ca politia rutiera sa pus rau cu,controalele pe masinile cu nr. de bulgaria,ai crezut ca faci vreo afacere sa iei masina din Germania si fuga la bulgari,raul nu l-ai pus in fata,itpul dute la bulgari,asigurarea,hai la bulgari,toate actele pe numele bulgarului,toate astea le-ai suportat pana un punct banuiesc, pana ti sa luat si acum vrei sa transferi aceste inconveniente pe spinarea altuia,cine se inhama la asa ceva ai urez succes,si s-o inscrii pe Romania cred ca pana o vezi radiata acolo iti ies peri albi in cap,te cred ca ti-a fost teama de un dosar de acte ca sa inscrii masina in Ro si de taxa si de stres,cozii la inmatriculari,lume din provincie,altul se impinge,unu striga,altul miroase a ''frunza verde de pe plaiurile mioritice'',dar eu zic mai rau este ce ai facut tu cu nr. de Bulgaria,ce pot sa spun,sa ai succes,salut.
Link to comment
Share on other sites

Foarte interesant,super parfum cu nr. de bulgaria,mi-a ajuns la urechi...,cred ca de la stiri ca politia rutiera sa pus rau cu,controalele pe masinile cu nr. de bulgaria,ai crezut ca faci vreo afacere sa iei masina din Germania si fuga la bulgari,raul nu l-ai pus in fata,itpul dute la bulgari,asigurarea,hai la bulgari,toate actele pe numele bulgarului,toate astea le-ai suportat pana un punct banuiesc, pana ti sa luat si acum vrei sa transferi aceste inconveniente pe spinarea altuia,cine se inhama la asa ceva ai urez succes,si s-o inscrii pe Romania cred ca pana o vezi radiata acolo iti ies peri albi in cap,te cred ca ti-a fost teama de un dosar de acte ca sa inscrii masina in Ro si de taxa si de stres,cozii la inmatriculari,lume din provincie,altul se impinge,unu striga,altul miroase a ''frunza verde de pe plaiurile mioritice'',dar eu zic mai rau este ce ai facut tu cu nr. de Bulgaria,ce pot sa spun,sa ai succes,salut.

 

 

Prietene, nu stiu ce vrei, si cine te-a invatat sa scrii asa, da' chiar n-ai nimerit-o. O sa-mi iau un e39 tot din Bulgaria. Mai invata gramatica limbii romane si mai vorbim. Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Ok prietene,daca tie iti place asemenea incurcatura e problema ta,dar in 2 ani dupa ce iei o asfel de masina si o inscri pe Bulgaria, o s-o vinzi sigur pt. ca este un stres cu anumite acte,dar ce zic 2 ani,este mult....,in fond era o parere,ca pana la urma nu am eu masina cu nr de Bulgaria ca sa-mi fac anumite ganduri,bafta si succes.
Link to comment
Share on other sites

Pai eu am un prieten care are masina pe BG si nu ii stres deloc cu actele, trimite banii si actele si primeste tot ce trebuie, a avut si un mic accident si nu au fost probleme cu actele cu asigurare cu nimic. Sincer nici mie nu imi place sa am masina mea pe alt nume dar daca statul roman nu imi ofera alta posibilitate asta este acu fiecare stie ce ii mai bine ptr el.
Link to comment
Share on other sites

Salut. bogdyyy este doar parerea ta. :) Sunt detinator a 2 bmw E39 520i an 98,si E39 539D an 2002 facelift aduse din germania in 2005 - 2007 inmatriculat pe bg in 2007 si 2008. totul este kiar perfect. ma multumeste pana si asigurarea care E VALABILA la noi in ro. Evident, ca DACA NU AI o astfel de masina, nu ai habar de acte si ce operatiuni se fac.

 

Ps. e ce`a mai eftina modalitate de a detine o masina, cu drepturi legale KIAR DACA este inregistrata pe alt nume, in alt stat.

eu sunt extraordinar de multumit. actele la 520i costa 130 E Toate ( ITP, Carte verde asigurare) iar la masinile inregistrate pe persone fizice, nu se plateste impozit.( cel putin asa mi`au sustinut cei care mi`au inmatriculat auto)

respectiv la 530 D 170 euro. difera pretul de asigurare din cate stiu. faza cu impozitul, identica.

Singurul deranj, este ca mai bine mergi tu personal sa fi sigur, faci actele acolo, se fac in 10-30 minute.

 

Si acum trage o linie si fa o situatie... 150-200 E actele legale. pe Bg. toate cele necesare

La noi in RO ? doar asigurarea este vre`o 700 lei cred, impozitul intre vre`o 800 si 2500 Ron, plus un 200-300 lei ITP cred.

Fa`ti un calcul... si vezi situatia :lol:

 

Dar cu totii privesc si din alt punct de vedere. eu unul sunt foarte incantat, si NU e kiar nici un stres cu actele pe BG. fiind traduse si legalizate pe RO.

 

 

 

Stima

Edited by Debe CT
Link to comment
Share on other sites

Prevad un Flame intre Bogdyy si DeBe ?! Maxim am spus :) !

:lol:) sub nici o forma. am incercat sa scot in evidenta faptul ca: nu doar inmatricularea pe bg este eftina, ci si pretul actelor in sine.

 

conceptia omului este sub forma ca. daca e pe inregistrata in alt stat, si figureaza bulgarul.. nu ai nici un drept asupra autototurismului.

 

foarte gresit. actele sunt perfect legale, iar in contract, in imputernicire si altele, ai clauzele specificate ca ai dreptul total asupra auto` de vanzare, utilizare, casare. si altele.

 

Unele persoane au ideea fixa ca se poate intampla orice, altii au parerea ca NU`i o masina inscrisa( e drept, nu e PE RO, dar masina este inscrisa, din moment ce are numere legale). si altele. Cu toate acestea... pana nu ai tu o masina pe bg, nu ai cum sa stii.

NU comparati inmatricularea de BG, cum ar fi una de it, sp, D, Ho,GB si altele.

 

stima

Edited by Debe CT
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
Polish, reconditionat amortizoare fata, schimbat kit de protectie amortizoare. Asigurare si verificare valabile iulie 2011. Si huse noi, si reparat inchiderea. Pret 1500.

 

frate macar ai bunul simt si raspunde la intrebare..... ca tu ai aruncat pastila si dupaia ai fugit....

nici macar un nr de tel sau un email nu ai lasat ...

... sau ai vrut numai sa testezi piatza?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.