Jump to content

BMW 730-2005


ionutBMW

Recommended Posts

salut sunt nou pe forum si vreau sa-mi prezint si eu masina......

bmw 730d

an 2005

110000 km

piele crem

navi,tv,magazie 6cd

scaune incalzite

triptonic

soft close

facelift

 

-planuri viitor

primu lucru angel eyes alb

jante 20 barracuda t6 black chrome

dvd profi

lustruit faruri

lac pe stopuri pentru a intregi shadow

polish profi

interior curatat profi

si resoftare.....cam atat anul asta

post-32149-1265927688_thumb.jpg

post-32149-1265927698_thumb.jpg

post-32149-1265927827_thumb.jpg

Edited by ionutBMW
Link to comment
Share on other sites

jante 20 barracuda t6 black chrome

 

Sa o stapanesti cu placere fara incidente ,nu faci deloc o alegere gresita cu black chrome pe culoarea neagra a masinii, daca le-ai vazut in realitate stii despre ce vorbesc ..... se vad incredibil de bine la orice raza de lumina ....in nici-o poza nu se vad ca in realitate

http://img268.imageshack.us/img268/2329/blackchrome5.jpg

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

si acuma pun poza cu ce am facut din ea

1 folii geamuri

2 linie shadow

3 schimbat semne bmw

 

 

 

si jantele pe care vreau sa le pun.....am de ales doua feluri.....astept pareri..multumesc .jantele vin pe 20 deoarece inca nu ne perimitem de 22 la DRUMURILE NOASTRE

post-32149-1265928103_thumb.jpg

post-32149-1265928109_thumb.jpg

post-32149-1265928115_thumb.jpg

post-32149-1265928149_thumb.jpg

post-32149-1265928381_thumb.jpg

post-32149-1265928385_thumb.jpg

post-32149-1265928391_thumb.jpg

Edited by ionutBMW
Link to comment
Share on other sites

nu masina a fost colantata la un profesionist.......

 

va multumesc mult pentru aprecieri...

luni pun poze cu angel alb...sper sa fie cu noroc de data asta deoarece am mai luat un set si nu a mers...

 

si stopurile o sa vina un strat subtire de lac incolor sa le inchida numa putin ....o sa arate grozav ....asa am facut si la seria 5 ce l-am avut si mi-a placut mult

 

pai toate ornamentele mate la bavaria costau undeva la 40 de milioane cu tot cu montaj.....(cam scump nu?)

post-32149-1266072856_thumb.jpg

post-32149-1266072862_thumb.jpg

post-32149-1266072868_thumb.jpg

Edited by ionutBMW
Link to comment
Share on other sites

E frumoasa masina, E65 fl e ceva mai mult decat frumos pentru mine, ce ai facut pana acum cu ea deasemenea e frumos dar si eu zic sa te opresti aici. Pacat de scaune ca sunt normale... Banuiesc ca la scaunele astea nu ai aerisire sau masaj ? Jante eu zic ca style 128 dau cel mai bine pe E65. Nu-ti plac ?

 

http://img716.imageshack.us/img716/3170/bmw20745i20jantes20styl.jpg

Edited by aXeL
Link to comment
Share on other sites

intradevar aerisire nu am nici masaj,sincer vreau sa spun ca eu pregatesc masina pentru diferite concursuri de frumusete....de aceea caut macar jantele sa nu fie originale bmw,sa fie ceva mai calumea.imi plac si jantele ce le-ai postat dar nu cred ca o sa iasa masina cu nimic in evidenta fata de alte masini din serie....

multumesc mult pentru sfat,nu o sa o impopotonez cu nimic special,doar jante ,ma mai gandesc serios la suspensie sport,si restu de cosmetica si parte electronica(dvd ,camera de masalier).fara tuburi de basii si alte porcarii.

Link to comment
Share on other sites

intradevar aerisire nu am nici masaj,sincer vreau sa spun ca eu pregatesc masina pentru diferite concursuri de frumusete....de aceea caut macar jantele sa nu fie originale bmw,sa fie ceva mai calumea.imi plac si jantele ce le-ai postat dar nu cred ca o sa iasa masina cu nimic in evidenta fata de alte masini din serie....

multumesc mult pentru sfat,nu o sa o impopotonez cu nimic special,doar jante ,ma mai gandesc serios la suspensie sport,si restu de cosmetica si parte electronica(dvd ,camera de masalier).fara tuburi de basii si alte porcarii.

 

daca iti place shadowline, personal cred ca stopurile customizate(asa cum vrei sa le faci) vor da bine pe masina! numai sa ti le faca cineva care a mai facut asa ceva pentru a iesi nuanta dorita.

succes!

Link to comment
Share on other sites

eu consider ca nu se potrivesc galben cu xenon alb mai ales ca si proiectoarele or sa vina albe.....fiecare cu gustu lui..

si la seria 5 am avut si eu albe dar nu se potrivea cu spranceana...intradevar arata naspa .dar la seria 7 e cu totul altceva

Edited by ionutBMW
Link to comment
Share on other sites

sincer... nu ma prea incanta angel alb.....imi place mult nuanta oem...cea galbuie, la astea albe...cand aprinzi farurile.. xenon, nu se mai vad deloc inelele, si eu am fost fan .....dar mia trecut, am avut pe 5-ar, dar dupa vreo doua luni am renuntat la ele,

 

 

asa e mai frumos arata pe galben si angel-urile si proiectoarele . vad modificari de astea din ce in ce mai des . o sa ajunga sa-si puna xenon si pe lumina din interior :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.