Jump to content

Vand SISTEM 2DIN Dedicat BMW E46 NAVIGATIE


Recommended Posts

Vand SISTEM 2DIN Dedicat BMW E46 - Navi, TV, Touch, DVD, Bluetooth, iPod etc,

 

Distribuitor Autorizat DYNAVIN, GARANTIE 24 LUNI !!!

 

Sistemul fara DVB-T si TMC si fara soft GPS = 549 EURO

Sistemul cu DVB-T si TMC si cu soft GPS = 599 EURO

 

Cine vrea si rama de clima + montaj plateste in plus 100 EURO

 

 

Mai jos gasiti caracteristicile aparatului:

 

Model: DVN-E46

Screen Size: 7 inch

1 or 2 Din: 2 din

Touch Screen Function: Yes

Resolution: 800 * 480

Motorized screen: No

Fixed screen: Yes

Detachable front panel: No

Suitable for cars brand: BMW E46

DVD Compatible Format: MP4, DIVX, AVI, DVD, VCD, MP3, (CD), CD-RW, JPEG

Built-in Bluetooth Yes

A2DP Function Yes

Built-in GPS Yes

I-pod function Yes

Built-in Radio Tuner (30 Preset Stations): FM(3*6)87.5-108MHz(Europe)

Built-In RDS Function: Yes

Built-In TV Tuner: Yes

TV System: PAL/NTSC/SECAM

Built-in DVB-T: Optional

Dual-Zone Function Yes

PIP (picture in picture) Function: No

Illumination Color: Red

Steering Wheel Control Function: Yes

Power Supply: 12V

Max Current: 10A

Radio Antenna Input: 1

TV Antenna Input: 1

Video Output: 2

Video Input: 1

Audio Output: FL/FR/RL/RR

Audio Input: R/L

Back sight Video Input : 1

Surround Stereo Output : 4 x 50W

system Language: English/German/Spanish/French/Italian

GPS Language: English/German/Spanish/French/Italian/Portuguese etc

Built-In USB Port: Yes

Built-In SD Slot: Yes

Remote Control Function: Yes

Real time clock Function: Yes

Auto-Memory Function: Yes

 

2GB SD card with gps map: Yes

DVB-T & TMC built-in: Yes

 

Accessory:Remote Control, Power Cable, USB connector, Tools, User Manual,Gps antenna,Ipod connector, DVB-T antenna (optional), microphone (optional)

 

 

TEL: 0733TUNING / 0723.13.95.65

YM: brandex2003

Edited by X X L
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tocmai am luat si eu o jucarie de-asta ieri de la Brandex si astazi am montat-o (singur).

 

Vreau sa zic ca sunt entuziasmat, pentru ca:

- muzica se aude mult mai bine decat pe navigatia Business (mai bine se numea "Useless":)), iar EQ-ul isi face foarte bine treaba

- TV-ul se vede excelent spre incredibil (cu exceptia posturilor HD, insa si restul se vad ca si cum ar fi HD)

- DVD-ul merge perfect, cu subtitrari, meniu, tot ce trebuie. Nu am incercat cu DivX and shit, dar teoretic ar trebui sa mearga

- Bluetooth-ul functioneaza flawless cu Blackberry Storm 2, ai agenda din telefon/SIM, muzica se opreste cand ai un apel si continua cand termini (la fel si TV/DVD-ul)

- navigatia este iGO 8 cu toate hartile de care as putea avea nevoie deja instalate pe cardul SD (Sandisk) de 2GB, prinde vreo 20 de sateliti, precizie excelenta; muzica se opreste cand iti spune gagica pe unde sa o iei

- iluminarea are culoarea corecta (amber) - o idee mai luminoasa decat clima, daca e sa fim super-pretentiosi, dar nu e deloc o problema. Pentru pretentiosi se poate instala un semireglabil pe pinul de iluminare si "problema" e rezolvata... eu n-am avut chef.

- look-ul este 99% OEM, singurele care o dau de gol sunt butoanele de volum cam VW-style.

 

Dupa cum am mentionat, am instalat totul singur. Am tras antenele pana la luneta, cea TV instaland-o in partea de sus a geamului spate (100% invizibila, semnal excelent), iar cea de GPS am pus-o in coltul de jos al geamului, in spatele boxei drepte. Cablurile trase frumos prin praguri, totul OEM-ish. Nu am incercat inca interfata IPod si nici intrarea USB.

 

Singurul "minus" ar fi ca nu are support pentru CD-Changer, insa oricum nu mai era util, avand MP3, DVD, TV etc.

 

Overall este un produs excelent, nu numai ca isi merita toti banii (600 euro inclusiv TVA si garantie 2 ani), ci ar merita chiar mai mult dupa parerea mea. Nu exista comparatie cu navigatia Professional, atat ca performante cat si ca "Return Of Investment". O sa revin cu poze pe lumina la sectiunea "Masina mea", dar intai trebuie sa mai montez si rama de fixare a climei. Am crezut ca merge si fara, insa nu e asa (aviz amatorilor), si oricum ar fi aratat aiurea chiar daca mergea.

 

Respect!

 

Nota: Am mai postat acelasi lucru aici insa vreau sa pun acest feedback si pe topic-ul de vanzare al lui Brandex, pentru ca dupa parerea mea e un produs foarte bun.

Link to comment
Share on other sites

Salut Brandex,

Am si eu cateva intrebari legate de acest sistem:

-sa inteleg ca pretul este de 599 de euro plus rama pentru clima 100 de euro deci 700 de euro cu tot cu montaj da?

-eu am harman kardon pe masina si vreau sa stiu daca acest sistem se potriveste fara sa faci vreo modificare

-la fel in legatura cu comenzile dupa volan daca se potriveste si ele vor mai fii functionale

-daca in preajma Pastelui ai pe stoc sau trebuie sa comanzi pentru ca atunci ma intorc in tara si sunt interesat sa il montez.

Astept raspuns,

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.