Jump to content

caut BMW


Recommended Posts

cum zice si titlul, caut sa schimb actuala masina cu un BMW, preferabil cutie v. steptronica... motorizarea nu prea conteaza... eventual pot da si o mica diferenta daca este cazul...

 

este vorba de un audi A4 2.0tdi din 2005 cu 73mii km reali. masina este cumparata de mine din DE acum 2 ani la 60mii km de la privat, ca masina personala...

An Fabricatie: 2005

Carburant: Motorina

Rulaj: 73,000 km

Capacitate: 2,000 cmc

Putere: 140 CP

Locatie:BUCURESTI

Inmatriculata RO

Dotari:

EURO 4; CUTIE MANUALA 6+1; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 8 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

DTM SPORT PAKET INTERIOR+EXTERIOR,BI-XENON,INCALZIRE SCAUNE,COMENZI VOLAN,COLOR BORD COMPUTER,AUDIO AUDI CONCERT,ROTI PE 18,SENZORI LUMINI SI PLOAIE... nu stiu dak o mai avea si altceva...

 

 

PS: daca am incalcat cu ceva regulamentul... va rog sa ma corectati. multumesc !

post-8519-1266422206_thumb.jpg

post-8519-1266422212_thumb.jpg

post-8519-1266422216_thumb.jpg

post-8519-1266422222_thumb.jpg

post-8519-1266422227_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

cum zice si titlul, caut sa schimb actuala masina cu un BMW, preferabil cutie v. steptronica... motorizarea nu prea conteaza... eventual pot da si o mica diferenta daca este cazul...

 

este vorba de un audi A4 2.0tdi din 2005 cu 73mii km reali. masina este cumparata de mine din DE acum 2 ani la 60mii km de la privat, ca masina personala...

An Fabricatie: 2005

Carburant: Motorina

Rulaj: 73,000 km

Capacitate: 2,000 cmc

Putere: 140 CP

Locatie:BUCURESTI

Inmatriculata RO

Dotari:

EURO 4; CUTIE MANUALA 6+1; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 8 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

DTM SPORT PAKET INTERIOR+EXTERIOR,BI-XENON,INCALZIRE SCAUNE,COMENZI VOLAN,COLOR BORD COMPUTER,AUDIO AUDI CONCERT,ROTI PE 18,SENZORI LUMINI SI PLOAIE... nu stiu dak o mai avea si altceva...

 

 

PS: daca am incalcat cu ceva regulamentul... va rog sa ma corectati. multumesc !

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;#entry1024625

suna-ma si povestim mai multe detalii.

Edited by xristian05
Link to comment
Share on other sites

cum zice si titlul, caut sa schimb actuala masina cu un BMW, preferabil cutie v. steptronica... motorizarea nu prea conteaza... eventual pot da si o mica diferenta daca este cazul...

 

este vorba de un audi A4 2.0tdi din 2005 cu 73mii km reali. masina este cumparata de mine din DE acum 2 ani la 60mii km de la privat, ca masina personala...

An Fabricatie: 2005

Carburant: Motorina

Rulaj: 73,000 km

Capacitate: 2,000 cmc

Putere: 140 CP

Locatie:BUCURESTI

Inmatriculata RO

Dotari:

EURO 4; CUTIE MANUALA 6+1; 4 GEAMURI ELECTRICE; OGLINZI ELECTRICE INCALZITE HELIOMATE; SERVO-DIRECTIE; 8 AIRBAGURI; DUBLU CLIMATRONIC; PILOT AUTOMAT; COMPUTER BORD; XENON; JANTE ALIAJ; PROIECTOARE; TAPISERIE PIELE; INCHIDERE CENTRALIZATA; ALARMA;

DTM SPORT PAKET INTERIOR+EXTERIOR,BI-XENON,INCALZIRE SCAUNE,COMENZI VOLAN,COLOR BORD COMPUTER,AUDIO AUDI CONCERT,ROTI PE 18,SENZORI LUMINI SI PLOAIE... nu stiu dak o mai avea si altceva...

 

 

PS: daca am incalcat cu ceva regulamentul... va rog sa ma corectati. multumesc !

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...p;#entry1024625

suna-ma si povestim mai multe detalii.

 

daca esti dispus sa dai 5000E diferenta, vorbim...

 

cat ceri pe audi?

vreo 14,500E

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
UP!

poze noi. ma intereseaza un BMW.. chiar si cu motor mai mare, diesel sau benzina, manual/auto.

 

PS: ofer si diferenta daca este nevoie.

 

al meu te-ar interesa? cat ai mai da diferenta ?

 

pt ce sa dau diferenta? pt o masina cu acelasi rulaj, optiuni in minus si nimik deosebit!?!?

bafta la vanzare!

tu ai cam vrea schimb la schimb sa intelegem ?

cred ca m-am inselat despre cei cu audi :twoup:

Edited by ex0rcistu
Link to comment
Share on other sites

UP!

poze noi. ma intereseaza un BMW.. chiar si cu motor mai mare, diesel sau benzina, manual/auto.

 

PS: ofer si diferenta daca este nevoie.

 

al meu te-ar interesa? cat ai mai da diferenta ?

 

pt ce sa dau diferenta? pt o masina cu acelasi rulaj, optiuni in minus si nimik deosebit!?!?

bafta la vanzare!

 

Omule cred ca esti orb ....,, optiuni in minus si nimic deosebit "....hai sa detaliem un pic sa te destup la cap

 

1-BMW 2007 /63000kmcumparat reprezentanta istorie clara -Audi 2005/73000km cumparat de afara (fara istorie ,doar ce spui tu ,poate avea 173000km)

2-BMW,2000cm/163CP-Audi,2000cm/140CP

3-BMW are navigatie professionala /Audi nu a auzit de asa ceva

4-BMW,magazie de CD citire mp3,bluetooth ,comenzi vocale /Audi,poate are nevoie

5-Bmw are trapa electrica /Audi poate are nevoie de trapa

6-piele nu am la BMW ptr ca nu am dorit,ca stiu ce inseamna -iarna daca nu ai incalzire ingheti /vara poti sa prajesti oua cu succes pe scaune .

7-daca cer 14500 euro pe BMW meu sigur gasesc un client /la tine cred ca maxim 10000 euro este pretul corect in functie de anul de fabricatie

 

In concluzie ...ori esti orb ,ori crezi ca sunt pe forum numai prosti , care sa cada pe spate la Audi pe care il ai tu ...asa ca ptr un schimb cu tine onest ti-ar mai trebuii cam 10000 euro .....asta ca sa fim echitabili

Link to comment
Share on other sites

UP!

poze noi. ma intereseaza un BMW.. chiar si cu motor mai mare, diesel sau benzina, manual/auto.

 

PS: ofer si diferenta daca este nevoie.

 

al meu te-ar interesa? cat ai mai da diferenta ?

 

pt ce sa dau diferenta? pt o masina cu acelasi rulaj, optiuni in minus si nimik deosebit!?!?

bafta la vanzare!

tu ai cam vrea schimb la schimb sa intelegem ?

cred ca m-am inselat despre cei cu audi :twoup:

 

sincer?? nici schimb nu fac! daca avea ceva deosebit pe ea intelegeam, dar fiind stock, nu ma intereseaza!

poate te faci mai explicit in expresia "cei cu audi" ???

Link to comment
Share on other sites

73 ooo in 5 ani din care 2 in ro, o fi masina de garaj, sau de duminica. Poate ca am idei preconcepute dar cand aud de ...mondialu, internationalu, fenomenalu , cocalaru, samsaru. . .. . primul meu gand se duce catre tarafTV. manyeleTV si sa nu uitam de 0tv.
Link to comment
Share on other sites

UP!

poze noi. ma intereseaza un BMW.. chiar si cu motor mai mare, diesel sau benzina, manual/auto.

 

PS: ofer si diferenta daca este nevoie.

 

al meu te-ar interesa? cat ai mai da diferenta ?

 

pt ce sa dau diferenta? pt o masina cu acelasi rulaj, optiuni in minus si nimik deosebit!?!?

bafta la vanzare!

 

Omule cred ca esti orb ....,, optiuni in minus si nimic deosebit "....hai sa detaliem un pic sa te destup la cap

 

1-BMW 2007 /63000kmcumparat reprezentanta istorie clara -Audi 2005/73000km cumparat de afara (fara istorie ,doar ce spui tu ,poate avea 173000km)

2-BMW,2000cm/163CP-Audi,2000cm/140CP

3-BMW are navigatie professionala /Audi nu a auzit de asa ceva

4-BMW,magazie de CD citire mp3,bluetooth ,comenzi vocale /Audi,poate are nevoie

5-Bmw are trapa electrica /Audi poate are nevoie de trapa

6-piele nu am la BMW ptr ca nu am dorit,ca stiu ce inseamna -iarna daca nu ai incalzire ingheti /vara poti sa prajesti oua cu succes pe scaune .

7-daca cer 14500 euro pe BMW meu sigur gasesc un client /la tine cred ca maxim 10000 euro este pretul corect in functie de anul de fabricatie

 

In concluzie ...ori esti orb ,ori crezi ca sunt pe forum numai prosti , care sa cada pe spate la Audi pe care il ai tu ...asa ca ptr un schimb cu tine onest ti-ar mai trebuii cam 10000 euro .....asta ca sa fim echitabili

 

ma faci sa rad :twoup:)))))))) si nu ma pot opri :)))))))))

orb nu sunt sigur, iar la cap sunt mult mai destupat decat tine! din cate vad nu stii sa faci diferenta intre ceva deosebit si ceva stock!

pt linistea ta, am avut pana acum 2-3 BMW ca al tau si kiar nu as da masina asta pe un BMW modelul ala.. poate doar 330i/d

daca tu stii mai bine ca masina mea nu are istorie, sa ma scuzi nostradamus! imi dau seama ce fel de om esti cand afirmi ceva despre o masina de care nu ai habar.......... kiar nu am kef sa ma obosesc sa mai scriu.

 

aaa si stai linistit, nu cred ca pe forum sunt numai prosti daca tu asta crezi.. e problema ta.

si ca idee pt tine, afla ca doar ce am refuzat o oferta de 12.000euro pt ca nu mi-a placut cum vorbea clientul.. arfe din astea de samsar.. nu iti iei mai mult pe ea.. asta e pretu.. si alte samsarisme..

 

o sa consider discutia inkeiata si inca o data, bafta la vanzare!!

 

73 ooo in 5 ani din care 2 in ro, o fi masina de garaj, sau de duminica. Poate ca am idei preconcepute dar cand aud de ...mondialu, internationalu, fenomenalu , cocalaru, samsaru. . .. . primul meu gand se duce catre tarafTV. manyeleTV si sa nu uitam de 0tv.

ma scuzati dar are 76800km in prezent. si kiar nu ma obosesc sa mai dau alte explicatii despre km, cine e interesat.. merge la representanta si verificam istoria masinii.. km sunt verificabili. si.. nu este masina de garaj! nici de duminica.. si chiar ai idei preoncepute! ca idee pt tine am avut mai multe masini.. am fost si plecat din tara.. si masina mai mult a stat! se pare ca te uiti prea mult la posturile alea de le stii..

Link to comment
Share on other sites

UP!

poze noi. ma intereseaza un BMW.. chiar si cu motor mai mare, diesel sau benzina, manual/auto.

 

PS: ofer si diferenta daca este nevoie.

 

al meu te-ar interesa? cat ai mai da diferenta ?

 

pt ce sa dau diferenta? pt o masina cu acelasi rulaj, optiuni in minus si nimik deosebit!?!?

bafta la vanzare!

 

Omule cred ca esti orb ....,, optiuni in minus si nimic deosebit "....hai sa detaliem un pic sa te destup la cap

 

1-BMW 2007 /63000kmcumparat reprezentanta istorie clara -Audi 2005/73000km cumparat de afara (fara istorie ,doar ce spui tu ,poate avea 173000km)

2-BMW,2000cm/163CP-Audi,2000cm/140CP

3-BMW are navigatie professionala /Audi nu a auzit de asa ceva

4-BMW,magazie de CD citire mp3,bluetooth ,comenzi vocale /Audi,poate are nevoie

5-Bmw are trapa electrica /Audi poate are nevoie de trapa

6-piele nu am la BMW ptr ca nu am dorit,ca stiu ce inseamna -iarna daca nu ai incalzire ingheti /vara poti sa prajesti oua cu succes pe scaune .

7-daca cer 14500 euro pe BMW meu sigur gasesc un client /la tine cred ca maxim 10000 euro este pretul corect in functie de anul de fabricatie

 

In concluzie ...ori esti orb ,ori crezi ca sunt pe forum numai prosti , care sa cada pe spate la Audi pe care il ai tu ...asa ca ptr un schimb cu tine onest ti-ar mai trebuii cam 10000 euro .....asta ca sa fim echitabili

 

ma faci sa rad :twoup:)))))))) si nu ma pot opri :)))))))))

orb nu sunt sigur, iar la cap sunt mult mai destupat decat tine! din cate vad nu stii sa faci diferenta intre ceva deosebit si ceva stock!

pt linistea ta, am avut pana acum 2-3 BMW ca al tau si kiar nu as da masina asta pe un BMW modelul ala.. poate doar 330i/d

daca tu stii mai bine ca masina mea nu are istorie, sa ma scuzi nostradamus! imi dau seama ce fel de om esti cand afirmi ceva despre o masina de care nu ai habar.......... kiar nu am kef sa ma obosesc sa mai scriu.

 

aaa si stai linistit, nu cred ca pe forum sunt numai prosti daca tu asta crezi.. e problema ta.

si ca idee pt tine, afla ca doar ce am refuzat o oferta de 12.000euro pt ca nu mi-a placut cum vorbea clientul.. arfe din astea de samsar.. nu iti iei mai mult pe ea.. asta e pretu.. si alte samsarisme..

 

o sa consider discutia inkeiata si inca o data, bafta la vanzare!!

 

73 ooo in 5 ani din care 2 in ro, o fi masina de garaj, sau de duminica. Poate ca am idei preconcepute dar cand aud de ...mondialu, internationalu, fenomenalu , cocalaru, samsaru. . .. . primul meu gand se duce catre tarafTV. manyeleTV si sa nu uitam de 0tv.

ma scuzati dar are 76800km in prezent. si kiar nu ma obosesc sa mai dau alte explicatii despre km, cine e interesat.. merge la representanta si verificam istoria masinii.. km sunt verificabili. si.. nu este masina de garaj! nici de duminica.. si chiar ai idei preoncepute! ca idee pt tine am avut mai multe masini.. am fost si plecat din tara.. si masina mai mult a stat! se pare ca te uiti prea mult la posturile alea de le stii..

 

se vede ca ai fost plecat din tara .....(kiar,kef,arfe,pretu,inkeiata ).....sau limba romana, saraca s-a schimbat decand nu mai ai calcat pe plaiurile noastre ?

oricum, din moment ce ai ajuns si pe acest forum sa postezi masina ,se vede cat de disperat esti sa scapi de ea.....asta poate ca este atat de buna si speciala ..pacat ca eu nu vad ce ai atat de deosebit la ea . iar ca sa o dai la un schimb pe un 330i ....nu cred ca ai bani sa platesti macar impozitul la ea .

Link to comment
Share on other sites

acum fara sa te superi,da ce are special audi asta>?sau deosebit cum spui tu!

nu am de ce sa ma supar, mi s-a parut destul de special pachetul sport al masinii.. si consider ca inca este ceva deosebit tinand cont ca nu am vazut prea multe. si interiorul este destul de dragut desi are multe lipsuri dar confortul scaunelor sport le acopera.

 

 

acum fara sa te superi,da ce are special audi asta>?sau deosebit cum spui tu!

+1

m-i se pare mult mai dotat bmwul decat audi

si nu inteleg de unde atata potfa de cearta era simplu un raspuns negativ ofertei facute

posibil sa fie mai dotat, eu nu consider. vorba aia.. gusturile nu se discuta!

cearta nu am inceput-o eu si nici nu consider cearta.. dar se pare ca "n-ai cu cine" el tot nu intelege si face niste afirmatii aiurea. ceea ce ma deranjeaza.

 

Mereu aceleasi discutii.

 

Astea sunt discutii gen"Masina mea e cea mai buna"

nu, nu am spus niciodata masina mea e cea mai buna... da chiar nu are bun simt!

Link to comment
Share on other sites

se vede ca ai fost plecat din tara .....(kiar,kef,arfe,pretu,inkeiata ).....sau limba romana, saraca s-a schimbat decand nu mai ai calcat pe plaiurile noastre ?

oricum, din moment ce ai ajuns si pe acest forum sa postezi masina ,se vede cat de disperat esti sa scapi de ea.....asta poate ca este atat de buna si speciala ..pacat ca eu nu vad ce ai atat de deosebit la ea . iar ca sa o dai la un schimb pe un 330i ....nu cred ca ai bani sa platesti macar impozitul la ea .

da, o sa ma interesez si daca s-a schimbat lb. romana de cand n-am mai fost in tara.

in primul rand nu am postat masina de vanzare pe acest forum, de cand frecventez forumul asta am mai vazut anunturi de genul asta si unii chiar erau interesati sa isi schimbe bmw-ul pe alta marca. de aceea am si pus anuntul pt ca dupa vazare dak nu se nimereste niciun schimb, o sa imi iau sigur un bmw. vorba aia.. bmw e bmw.. dar nu toate! si prefer ceva cu motor mai mare.. stai linistit ca am bani de imposit. nu stiu tu daca iti permiti facand asemenea afirmatii.. si gandind in felul asta.. oricum ca idee pt tine.. am avut masini cu motor mult mai mare.. inclusiv 4.4i ceea ce cred ca nici nu visezi.. asa ca sa primesti o replica la ceea ce ai spus.

si.. nu nu sunt disperat sa o dau pt ca este o masina f buna. si tinand cont ca pierd juma din pret.. nu am de ce sa fiu asa disperat sa o dau.

 

daca nici acum nu ai inteles si continui cu aceleasi aberatii o sa consider lipsa de bun simt si "ignore"

 

inca o data SUCCES LA VANZARE!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.