Jump to content

E60 norma de poluare


Motan94

Recommended Posts

Din surse sigure stiu ca norma de poluare este strict legata de seria motorului,dar si a cea a caroseriei.Mi-a zis un prieten care lucreaza in domeniu ca un anumit caracter al seriei de caroserie specifica norma de poluare.Sunt norme europene care trebuie respectate,dar ROmania fiind tara tuturor posibilitatilor se poate intampla multe lucruri neprevazute.

In concluzie abuzul in serviiu este la ordinea zilei in oricare domeniu! :)

"Doamne cat de pacatosi suntem!"

Link to comment
Share on other sites

Din surse sigure stiu ca norma de poluare este strict legata de seria motorului,dar si a cea a caroseriei.Mi-a zis un prieten care lucreaza in domeniu ca un anumit caracter al seriei de caroserie specifica norma de poluare.Sunt norme europene care trebuie respectate,dar ROmania fiind tara tuturor posibilitatilor se poate intampla multe lucruri neprevazute.

In concluzie abuzul in serviiu este la ordinea zilei in oricare domeniu! :)

"Doamne cat de pacatosi suntem!"

@Kolea, e adevarat, un forum este un loc unde iti poti expune parerile, indiferent care ar fi ele... insa sa debitezi orice, doar de dragul postarii, sau sa crezi orice ti se spune fara a te documenta catusi de putin, inseamna altceva...

 

iar faptul ca deja tragi concluzii, fara sa ai habar de ce e corect in domeniul in care lucreaza prietenul ala al tau, denota ca te grabesti in a judeca...

 

norma de poluare chimica se stabileste dupa CODUL MOTORULUI si, uneori, echipamentul catalitic (unde este cazul, adica in situatiile de reducere a nivelului admis de poluare in testele dinamice RAR)...

 

iti recomand sa lecturezi, asa cand ai tu timp, topicurile despre normele de poluare:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...&hl=poluare

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...&hl=poluare

 

Stai jos esti cel mai prost :))) aici se discuta despre E3 sau E4 nimic mai mult .

sper ca asta a fost o gluma prost spusa... :lol:

altfel, la prima scapare de acest gen te-ai ars...

 

Rog un moderator stergerea/inchiderea acestui Topic .

 

de acord... (vezi alin. de mai sus )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.