Jump to content

Upgrade sunet E90


Recommended Posts

1cm sus si unul jos dar incurca ridicaturile alea pe acolo si trebuie eliminate sa stea bine boxa apoi.Vreau sa pun in portgabaj un subwoofer mai micut asa cu amplificare incorporata ..dar ideea e cum il leg la casetofon ? Sunt 2 boxe fata , 2 subwoofer sub scaune , 2 boxe spate, casetofon Bmw Business Cd . Merge schimbat cu un Profesional ...si daca se merita? A mai scchimbat cineva? Vreau va rog ceva sfaturi legat de subwoofer. Schimano niste idei ceva ?

cuun adaptor high-low iei semnal de la boxele spate si asa dai sursa in subwoof , cele mici cu amplificare incorporata dau randament doar in habitaclu . adica undeva aruncat sub scaun sau in spatiul de la cotiera spate .DAca il pui in portbagaj nu va marai nimic .

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

cuun adaptor high-low iei semnal de la boxele spate si asa dai sursa in subwoof , cele mici cu amplificare incorporata dau randament doar in habitaclu . adica undeva aruncat sub scaun sau in spatiul de la cotiera spate .DAca il pui in portbagaj nu va marai nimic .

Myx o recomandare pt portbagaj ? Eu ma uitasem la un 20 cm Mtx cu amplificare interna . Ce zici sa merg pe un 30 cm dar la ala trebuie amplificare separta . Am ascultat la un prietem un 30 cm Jbl 1000 si suna f fain . Avea o statie alpine si subwooferul era aruncat in portbagaj pe acolo

Link to comment
Share on other sites

Myx o recomandare pt portbagaj ? Eu ma uitasem la un 20 cm Mtx cu amplificare interna . Ce zici sa merg pe un 30 cm dar la ala trebuie amplificare separta . Am ascultat la un prietem un 30 cm Jbl 1000 si suna f fain . Avea o statie alpine si subwooferul era aruncat in portbagaj pe acolo

 

daca alegi un sub cu amplif separata e altceva , deja conteaza mult ce hardware folosesti , marca etc . Eu as alege un sistem de componente 10 cm pe fata cele cu filtre , mid si tweetere . Costurile sunt relativ mici si fac o diferenta ,plus ca am descris pe aici ca daca schimbi Hu cu mp3 original BMW diferenta e de la cer la pamant , trimite un semnal mult mai bun la sub de sub scaune , care e acelasi sub si la sistemul standard si la HIFI. Eu dupa ce am schimbat HU nu am mai insistat pe alte modificari pt ca nu mai era nevoie .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

daca alegi un sub cu amplif separata e altceva , deja conteaza mult ce hardware folosesti , marca etc . Eu as alege un sistem de componente 10 cm pe fata cele cu filtre , mid si tweetere . Costurile sunt relativ mici si fac o diferenta ,plus ca am descris pe aici ca daca schimbi Hu cu mp3 original BMW diferenta e de la cer la pamant , trimite un semnal mult mai bun la sub de sub scaune , care e acelasi sub si la sistemul standard si la HIFI. Eu dupa ce am schimbat HU nu am mai insistat pe alte modificari pt ca nu mai era nevoie .

De unde ai luat casetofonul si cat a costat ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Gata cu bassul am rezolvat probelema :download: , am luat un Mac Audio sx112 refelx de 30cm 300w rms si un amplificator tot Mac de 280w rms.Cu mediile e pe curs de rezolvare in sensul ca am luat de 13 cm pe spate Hert si mai am de schimbat pe fata , poate merge tot cu 13cm cu niste adaptoare ceva....mai ramane cu inaltele sa vad ce fac , cu subwoferele de sub scaun sa vad ce fac si cu astea ....ramane sa le testez amplificate sa vad ce si cum ....daca nu ma multumeste le decuplez de tot si asa le acopera lejer Macul amplificat. Mai ramane sa schimb pocnitoarea aia de casetofon Visiontek ...parca asa ii zice...ca m-am enervat de l-am dat si pe asta afara de imi venea sa il dau de pereti cand am vazut ce e....caut acum o solutie buna aftermarket sau radio-cd profesional .Spuneti-mi vad rog cu ramele de twetere de unde le-ti luat ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.