Jump to content

E90 sistem audio


romy05y

Recommended Posts

Salutare tuturor,

 

Imi poate spune cineva specificatiile unui sistem audio de baza de pe un E90?

Mi se pare ca e praf la sunet BMW-ul si vreau sa stiu mn3-ul cati vati scoate, are 2 boxe in usile fata de 10cm si 2 sub luneta identice Philips, la fel cati wati scot si astea?

Apoi 2 sub-uri daca le pot spune asa sub scaunele fata.

As vrea sa stiu cati wati scot fiecare, in ideea de a schimba sistemul audio.

Am avut un focus din 2006 hatch inainte cu mp3 sony, 4 boxe si 2 tweetere original pus din fabrica tot sistemul, vreau sa spun ca bmw-ul e ca un radio cu baterii fata de focus. E JALNIC

 

\Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,

 

Imi poate spune cineva specificatiile unui sistem audio de baza de pe un E90?

Mi se pare ca e praf la sunet BMW-ul si vreau sa stiu mn3-ul cati vati scoate, are 2 boxe in usile fata de 10cm si 2 sub luneta identice Philips, la fel cati wati scot si astea?

Apoi 2 sub-uri daca le pot spune asa sub scaunele fata.

As vrea sa stiu cati wati scot fiecare, in ideea de a schimba sistemul audio.

Am avut un focus din 2006 hatch inainte cu mp3 sony, 4 boxe si 2 tweetere original pus din fabrica tot sistemul, vreau sa spun ca bmw-ul e ca un radio cu baterii fata de focus. E JALNIC

 

\Numai bine

Si eu am deschis un topic pe tema asta, al meu e HI-FI si se aude IMPECABIL !

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor,

 

Imi poate spune cineva specificatiile unui sistem audio de baza de pe un E90?

Mi se pare ca e praf la sunet BMW-ul si vreau sa stiu mn3-ul cati vati scoate, are 2 boxe in usile fata de 10cm si 2 sub luneta identice Philips, la fel cati wati scot si astea?

Apoi 2 sub-uri daca le pot spune asa sub scaunele fata.

As vrea sa stiu cati wati scot fiecare, in ideea de a schimba sistemul audio.

Am avut un focus din 2006 hatch inainte cu mp3 sony, 4 boxe si 2 tweetere original pus din fabrica tot sistemul, vreau sa spun ca bmw-ul e ca un radio cu baterii fata de focus. E JALNIC

 

\Numai bine

Si eu am deschis un topic pe tema asta, al meu e HI-FI si se aude IMPECABIL !

 

uita-te ca il gasesti pe cel deschis de mine, au explicat acolo m multi modelele de sisteme audio intalnite pe e90 !

Link to comment
Share on other sites

nu e ce imi trebuie mie.

eu vreau specificatiile; puterea mp3-ului respectiv difuzoarelor

mersi

 

Pai si la ce te ajuta puterea difuzoarelor cat si a mp3-ului daca oricum sunt varza?

Singura solutie e sa pui un amplificator si sa schimbi difuzoarele masinii care sunt niste porcarii de hartie.

Link to comment
Share on other sites

voiam sa stiu si eu specificatiile, doar atat.

MYX - eu zic ca esti generos cand zici 15 RMS, eu nu ii dau nici 10 :)

Le schimb le schimb dar nu e treaba usoara la masina asta. Nota 2 pt BMW din punctul asta de vedere si un 8 la gandul de a pune 2 difuzoare sub scaunele fata.

Chiar dau culoare vorbei :Asculti cu curul" :)

Link to comment
Share on other sites

voiam sa stiu si eu specificatiile, doar atat.

MYX - eu zic ca esti generos cand zici 15 RMS, eu nu ii dau nici 10 :)

Le schimb le schimb dar nu e treaba usoara la masina asta. Nota 2 pt BMW din punctul asta de vedere si un 8 la gandul de a pune 2 difuzoare sub scaunele fata.

Chiar dau culoare vorbei :Asculti cu curul" :)

 

partea buna e ca exista solutii accesibile .

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=74346&hl=

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=75742&hl=

 

citeste aici , pe langa asta daca schimbi si playerul Business s-ar putea sa nu mai simti nevoia de amplificare

Edited by MYX
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Salutare,

Nu am mai scris ce ai iesit desi a trecut multa vreme. Le-am schimbat acum aproape un an.

 

Am pus

Fata : -DLS PS4A Reference sistem 10cm

Spate: -DLS Classic 224 tot 10cm

Rezultatul: sunet foarte clar, foarte bun. Buna alegerea am facut cumparand DLS. Pentru cine vrea fidelitate, sunet clar placut si nu doar bum bum recomand DLS. Cu cat mai scumpe cu atat mai bune dar cele din gama Reference sunt excelente.

Insa pentru a scoate tot din ele ca si putere ma refer e nevoie de amplificare.

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

Nu am mai scris ce ai iesit desi a trecut multa vreme. Le-am schimbat acum aproape un an.

 

Am pus

Fata : -DLS PS4A Reference sistem 10cm

Spate: -DLS Classic 224 tot 10cm

Rezultatul: sunet foarte clar, foarte bun. Buna alegerea am facut cumparand DLS. Pentru cine vrea fidelitate, sunet clar placut si nu doar bum bum recomand DLS. Cu cat mai scumpe cu atat mai bune dar cele din gama Reference sunt excelente.

Insa pentru a scoate tot din ele ca si putere ma refer e nevoie de amplificare.

 

Pai ai fi putut pune si tu niste poze de cand le-ai montat.

Link to comment
Share on other sites

Nu am facut poze.

Insa va pot spune ca DLS-urile nu au aceleasi prindere ca originalele, se prind in 3 suruburi pe cand cele originale sunt in 4 deci trebuie putina munca dar nu mare filozofie

In usi e mai grau si recomand sa insonoritzati putin locul unde instalati difuzorul.

O ideea pt insonorizare:

http://www.be-loud.ro/produse/Accesorii_instalare/Insonorizare/Dynamat/Xtreme_Speaker_Kit/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.