Jump to content

ajutor,am resetat km de la placutele de frana


Recommended Posts

Acum ceva vreme mi-am schimbat placutele de frana la norauto militari,din pacate nu mi-au resetat km si sa ii introduca pe cei noi.

Cu ajutorul unui user de pe forum am reusit sa resetez km,dar acum am o mare problema:imi apare pe bord masina pe rampa si imi spune sa schimb placutele,cum fac sa introduc noii km?

Masina este un 118d din 2005

Link to comment
Share on other sites

Senzorii pentru placutele de frana i-ai schimbat ? Este posibil de acolo sa-ti apara eroarea, iar pana nu ii schimbi, nu stiu sigur daca poti sa faci ceva.

 

Cand mi-au schimbat placutele,am pastrat senzorul k era ok(cand am primit placutele nu am stiut ca nu au senzor),mie mi se tocise placuta de pe stanga,iar senzorul este pe dreapta.

Deci trebuie neaparat sa schimb senzorul?

Link to comment
Share on other sites

gata am rezolvato :) ,

imi pare rau ca nu am mai apelat aici pe forum la cineva sa imi schimbe senzorul,asta datorita ,,valurilor'' care s-au facut in ultimul timp si imi cer scuze ca i-am trimis PM si nu l-am mai sunat.

Sincer am facut mai bine,am mers la Norauto,am schimbat senzorul,dar nu s-a putut reseta km si imi datea in continuare eroare pe placutele de frana,au incercat cu testerul,etc nimic,pur si simplu nu le permitea accesul sa stearga eroarea.

Asa ca m-am dus glont la MHS si in 10 minute s-a rezolvat totul,m-a costat 67 lei operatiunea de resetare.

 

asa ca se poate inchide :)

Edited by daniel LNC
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.