Jump to content

FILTRE DE AER CARE SCAD CONSUMUL SI CRESC PUTEREA ! E PE BUNE


Recommended Posts

Salut, mi-am cumparat din Brasov filtrul asta, inventat in Romania, de un tip din Deva si nu am crezut pana nu l-am pus.

Tipu` asta din Brasov s-a combinat cu ala in afacere si le produce. Din cate mi-a zis pana acu` sunt bune pentru E36 toate modelele si motorizarile, E46 toate modelele si motorizarile si seria 5 ala pana in 1995, dar mi-a zis ca se poate pe aproape orice, asa ca mai bine il contactati.

Are 5 medalii internationale de invetica, deci eu cred ca e pe bune.

 

Sa va zic ce mi s-a intamplat mie:

 

Pai inainte imi consuma 11% in oras, acu` cam 9.5% (Il am de vreo 2 luni deja)

Masina trage mai bine decat inainte si stiu ca daca ar ridica cu numai 2-3 CP nu ai simti la motoare aspirate. Deci... parerea mea e ca cel putin 5 CP mi-a dat.Se simte la peda!!

Asta de la care l-am luat mi-a zis ca se schimba odata la cel putin 20.000 km si ca costa numai 25 lei cand schimbi elementul filtrant.

E bine ca nu-mi lasa mizeria in motor, ca alte filtre sport.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

BANNED

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Mdea....pana aici toate bune si frumoase....toata lume numai cuvinte de lauda....

Si daca totusi nu e asa?....

L-am contactat pe tipul asta si i-am zis......"Ma lasi sa il incerc?"(ma cunosc cu el de ceva timp)

-"Inceraca-l!".....L-am incercat si MINUNE....al draq filtru chiar functzioneaza.....FILTREAZA MAI BINE, MASINA RESPIRA MAI BINE, TRAGE MAI BINE,ALEARGA MAI BINE SI CONSUMA MAI PUTIN....oare de ce?....

BAI, SINCER, NU MA INTERESEAZA CERT E CA MASINA MEA MERGE MAI BINE CA INAINTE!!!!

 

:) DACA VRETI SA VA CONVINGETI INCERCATI SI VOI :)

 

Nu ii fac reclama.....dau un sfat posesorilor de masini.....daca vreti sa il ascultati bine.....daca nu....incercatzi! :twoup:

 

 

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

BANNED

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Foarte foarte interesant!!!!!!! Cand mai zic inca 10 useri(cu vechime pe forum , nu 10 psturi) ca e bun si merita cumparat voi lua si eu 2 bucati!!

 

1. Merita clar ! :)

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Foarte foarte interesant!!!!!!! Cand mai zic inca 10 useri(cu vechime pe forum , nu 10 psturi) ca e bun si merita cumparat voi lua si eu 2 bucati!!

Nu vechimea pe forum conteaza.....ci curajul de a incerca ceva nou.....APP LA ROMANI LIPSESTE CHESTIA ASTA

Si nu tre sa am 381231261 posturi ca sa itzi zic ca masina mea merge mai bine ca inainte si consuma mai putzin!

Daca vrei sa crezi bien daca nu du-te sa itzi cumperi un filtru sport :)

Link to comment
Share on other sites

filtrul asta se schimba vreodata? sau e lifetime? ca daca se schimba la un anumit numar de km e inutil la cat costa

oricum e tare ca ii bate pe K&N

cum ar fi sa merg cu 3% consum :)

eu unul o sa ramn la ce a pus neamtu' in BMW :)

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Uite aici cateva poze gasite de mine pe site-ul inventatorului.

 

Am uitat sa zic: Si sunetul e belea dupa ce il pui :)

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

BANNED

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Link to comment
Share on other sites

nu cred. am mers si fara filtru si tot nu trage mai bine ( si fara capota ) chiar si fara evacuare... NICI O DIFERENTA.... Da' filtru' asta are draci pe el ? Nu numai ca trage mai bine dar culmea a si redus consumul.... Miraculos...

Acum cu noua pastila mancati ca porcii si slabiti un 5 Kg pe zi. Nu numai ca economisiti bani pt ca mancati mai mult, dar va si cresc alti bani in buzunar.

Cumparati ?

Link to comment
Share on other sites

filtrul asta se schimba vreodata? sau e lifetime? ca daca se schimba la un anumit numar de km e inutil la cat costa

oricum e tare ca ii bate pe K&N

cum ar fi sa merg cu 3% consum :)

eu unul o sa ramn la ce a pus neamtu' in BMW :)

se schimba doar materialul filtrant care e 25 de RON asa ca i-a batut pe cei de la K&N :twoup:

Link to comment
Share on other sites

@myx

Ca sa se inteleaga bine:

A dat mostre in Brasov. Eu l-am avut 1 luna moka, si daca nu eram multumit il dadeam inapoi.

Acu` ca nu ai incredere in mine nu inseamna ca filtrul nu e bun.

Am vb. acu` la telefon si mi-a zis ca a dat mostre si in alte parti si ca deja sunt puse pe cateva sute de masini filtrele si cica nici unu nu l-a returnat. (el garanteaza o scadere de minim 10% din consum initial si 2-3% putere in plus fata de puterea initiala)

 

Eu atat zic. Isi merita banii, cine vrea sa-l vada in Brasov, poate sa ma PM pe mine, sau pe Remer ca si el e din Brasov si cred ca si el vi-l arata daca e.

Link to comment
Share on other sites

filtrul asta se schimba vreodata? sau e lifetime? ca daca se schimba la un anumit numar de km e inutil la cat costa

oricum e tare ca ii bate pe K&N

cum ar fi sa merg cu 3% consum :)

eu unul o sa ramn la ce a pus neamtu' in BMW :)

se schimba doar materialul filtrant care e 25 de RON asa ca i-a batut pe cei de la K&N :twoup:

 

 

si la cati km se schimba materialul filtrant? ca daca il schimb la 3000 km e gaura in buget

pate ne poti spune si cat de tare afecteaza debitmetrul de exemplu

Edited by claudiuBWR
Link to comment
Share on other sites

Eu atat zic. Isi merita banii, cine vrea sa-l vada in Brasov, poate sa ma PM pe mine, sau pe Remer ca si el e din Brasov si cred ca si el vi-l arata daca e.

 

 

ce sa ne Pm atata .:) Pune poze cu el montat sa vedem minunea .

Link to comment
Share on other sites

@the rifle

 

Intradevar probabil tu stii mai bine decat ala care l-a inventat si care a primit 2 medalii de aur 2 de argint si 1 de bronz la saloane Mondiale de inventica.

Daca voi nu credeti nu inseamna ca nu exista.

 

@remer

 

Nu i-a batut pe aia de la K&N ca aia pretind ca e "lifetime"...si noi ii credem ca-s americani.

Link to comment
Share on other sites

filtrul asta se schimba vreodata? sau e lifetime? ca daca se schimba la un anumit numar de km e inutil la cat costa

oricum e tare ca ii bate pe K&N

cum ar fi sa merg cu 3% consum :)

eu unul o sa ramn la ce a pus neamtu' in BMW :)

se schimba doar materialul filtrant care e 25 de RON asa ca i-a batut pe cei de la K&N :twoup:

 

 

si la cati km se schimba materialul filtrant?

20000km

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.