Jump to content

Cum schimb modulele bluetooth


vartocp

Recommended Posts

Tocmai am cumparat un e60 lovit ,de la un prieten,pt piese.Masina mea tot E60 e dotata cu telefon professional,cel montat in cotiera.Cum bine stiti nu pot sa ma conectez cu alt telefon prin bluetooth decat cu telefonul masini.Pe e60-ul care l-am cumparat pt piese este instalat modulul bluetooth normal la care ma pot conecta cu orice telefon.Intrebarea e , daca schimb modulele bluetooth intre ele o sa pot sa ma conectez cu orice telefon.Si daca pot sa fac rocada asta pierd functiile telefonului professional.(citirea sms-urilor).

Daca va intereseaza am si cateva piese de vanzare.( care nu imi trebuiesc mie) :)

Link to comment
Share on other sites

Am si eu telefon(de fapt nu mai e prezent acolo) in cotiera dar ma pot conecta fara nici o problema de pe nokia/samsung/sony ericsson.

Ca sa te conectezi trebuie sa te duci in meniul de bluetooth al masinii si cand esti acolo ii dai la mobil sa caute si iti va gasi masina.(este singurul mod in care blutooth-ul masinii este vizibil scanarii)

Link to comment
Share on other sites

Am si eu telefon(de fapt nu mai e prezent acolo) in cotiera dar ma pot conecta fara nici o problema de pe nokia/samsung/sony ericsson.

Ca sa te conectezi trebuie sa te duci in meniul de bluetooth al masinii si cand esti acolo ii dai la mobil sa caute si iti va gasi masina.(este singurul mod in care blutooth-ul masinii este vizibil scanarii)

Asta stiu si eu sa o fac paring-ul intre telefoane pot sa o fac dar nu ramane conectat.

Link to comment
Share on other sites

Pai atunci ai dat peste un telefon care nu este compatibil, incearca cu altceva si daca ala ramane conectat atunci arunca nokia ala :) ( ps. am avut si eu probleme cu un nokia, dar nu mai stiu ce model era)

Nu merge frate nu e vina telefonului.E diferenta intre telefonul prof si bluetooth-ul normal.Am fost si la reprezentanta si mi-au spus ca nu o sa pot decat cu telefonul masini.Am intrebat si pe forum si am primit aceeliasi explicati.

 

daca reusesti sa folosesti modulul tau as fi eu interesat de modulul de pe masina de piese

Fa-mi o oferta mie nu imi trebuie neaparat. :)

Link to comment
Share on other sites

Pai atunci ai dat peste un telefon care nu este compatibil, incearca cu altceva si daca ala ramane conectat atunci arunca nokia ala :) ( ps. am avut si eu probleme cu un nokia, dar nu mai stiu ce model era)

Nu merge frate nu e vina telefonului.E diferenta intre telefonul prof si bluetooth-ul normal.Am fost si la reprezentanta si mi-au spus ca nu o sa pot decat cu telefonul masini.Am intrebat si pe forum si am primit aceeliasi explicati.

 

daca reusesti sa folosesti modulul tau as fi eu interesat de modulul de pe masina de piese

Fa-mi o oferta mie nu imi trebuie neaparat. :)

 

O fi, tot ce stiu este ca si eu am in cotiera suport pt telefonul masinii(pt ca telefonul nu mai exista) si ca folosesc bluetooth-ul normal.

O fi diferenta de model sau soft, naiba sa le ia.

Edited by siulian
Link to comment
Share on other sites

O fi, tot ce stiu este ca si eu am in cotiera suport pt telefonul masinii(pt ca telefonul nu mai exista) si ca folosesc bluetooth-ul normal.

O fi diferenta de model sau soft, naiba sa le ia.

Ceea ce ai tu este un suport normal de tel.Eu am telefonul masini(un motorola urat) si mai are si un locas pt sim.iar in meniul conection mie imi scrie insert sim tie no telephone conected.Al meu e professional (cica) si al tau normal.Eu pot sa citesc si sms-uri direct din idrive tu nu.

Link to comment
Share on other sites

Ai reusit sa rezolvi ceva ?? Si eu am tot tel prof si am disperat de cand caut o solutie ...

Nu am reusit sa rezolv nimik.Am pus modulul celalant reusesc sa fac paring cualte telefoane dar nu se aude nimic in boxe.Modulul de la profesional are 2 mufe in plus fata de cel normal.Si ramasesem cu doua fire neconectate.Cred ca trebuie schimbat si cablajul ca sa mearga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.