Jump to content

530i e60


TM-99-AMV

Recommended Posts

Dupa cateva saptamani de cautari am gasit masina mult visata. Este vorba despre 530iA e60 luat de la Automobile Bavaria. De vineri sunt fericitul proprietar si pot sa spun ca sunt mai mult decat multumit. Poze deocamdata nu prea am decat 2-3 cu telefonul facute.

Orice pareri sunt binevenite. O sa revin zilele acestea cu poze noi si mai clare :twoup:

post-1471-1272195723_thumb.jpg

post-1471-1272195752_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Poate ma insel,dar parca masina asta a stat spre vanzare in parcare la Banat Car Timisoara vreo doi ani.Oricum , e superba masina.Motorizarea e destul de interesanta in primul rand din cauza ca e destul de rara. Edited by crtir
Link to comment
Share on other sites

Poate ma insel,dar parca masina asta a stat spre vanzare in parcare la Banat Car Timisoara vreo doi ani.Oricum , e superba masina.Motorizarea e destul de interesanta in primul rand din cauza ca e destul de rara.

 

Nu este aceeasi masina dar seamna foarte mult. Asta a fost la constanta. Cea de la timisoara cred ca va mai sta cel putin 1-2 ani la felu in care arata, piele rupta galme in cauciuc care dau dovada de o intretinere foarte proasta a masinii si astea au fost asa la prima vedere. Motorul trage foarte bine nu l-am incercat foarte mult deoarece mai trebuie sa ma obijnuiesc putin cu masina si cu acest motor.

Si eu cred ca are suspensii sport, are si bara stabilizatoare si poze cu interiorul o sa fac astazi in cel mai rau caz cu telefonul/

An este 2003 si prima inmatriculare 04.2004, 91.600 km, pret 15.000

Edited by TM-99-AMV
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
poze?

Acuma este la reprezentanta pana miercuri ca sa ii schimbe cateva piese si sa voseasca aripile si spoileru, dar cand ii gata ii fac poze si le pun.

 

Da asa este 2 ani si ceva a stat la vanzare. Din cate vad eu pare foarte intretinuta masina. Sti ceva despre ea adica cum a fost intretinuta masina??

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Dupa cateva luni de utilizare pot sa spun ca sunt mai mult decat multumit de masina.... Comportamentul masinii atat la drum lung cat si la drumuri mai scurte este exemplar... am mai facut si cateva imbunatatiri la ea ( M-pack exterior, Navi Prof, Faruri facelift.). Am sa pun si cateva poze facute mai recent..

 

La poza din bord nu vreau sa arat consumul ci implinirea a 100k km .... conumul este in exterior facut.. :) ...

 

...... :twoup:

post-1471-1291978437_thumb.jpg

post-1471-1291978452_thumb.jpg

post-1471-1291978547_thumb.jpg

post-1471-1291978556_thumb.jpg

post-1471-1291978575_thumb.jpg

post-1471-1291978778_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

foarte misto masina, iar acum cu M-pack-ul si mai misto :), cum ti se pare fata de un 3.0D? imi place super mult interiorul, desi e mai greu de intretinut da o nota aparte culoarea pielii interiorului.

Multumesc pentru aprecieri..Si mie interiorul imi place mult si este adevarat ca este putin mai greu de intretinut..... 3.0 D nu am condus doar in dreapta am stat insa eu sun fan benzina cu toate ca am avut si un 320d dar acuma nu cred ca voi mai trece pe D. Parca accelereaza mai cursiv decat un diesel. :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa masina si dotarile aduse ulterior. Sa te poarte sanatos! :twoup:

Multumesc frumos... :). eu atata am crezut ca ii lipseste , in rest are tot ce am vrut.. Siguru lucru care ii mai lipseste acuma sunt stopurile de facelift care urmeaza sa le pun

Edited by TM-99-AMV
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
eu zic ca nu e un capat de tara 2160 ron/an

Normal ca nu e... cand am cumparat masina stiam ca necesita mai multi bani pentru intretinere, casco, impozit si toate cheltuielile aferente.. dar oricum a fost o surpriza mai neplucata majorarea asta a impozitului dar ce sa facem asta este...

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca nu e un capat de tara 2160 ron/an

Normal ca nu e... cand am cumparat masina stiam ca necesita mai multi bani pentru intretinere, casco, impozit si toate cheltuielile aferente.. dar oricum a fost o surpriza mai neplucata majorarea asta a impozitului dar ce sa facem asta este...

salut ce modificari trebuiesc aduse pentru a pune faruri de face lift?

Link to comment
Share on other sites

eu zic ca nu e un capat de tara 2160 ron/an

Normal ca nu e... cand am cumparat masina stiam ca necesita mai multi bani pentru intretinere, casco, impozit si toate cheltuielile aferente.. dar oricum a fost o surpriza mai neplucata majorarea asta a impozitului dar ce sa facem asta este...

salut ce modificari trebuiesc aduse pentru a pune faruri de face lift?

Sincer nu stiu sa iti spun pentru ca mi le-au pus la reprezentanta cand am luat masina deoarece cele vechi se abureau si am zis ca vreau sa se remedieze problema si au pus farurile astea de facelift insa a stat la ei masina 2 saptamani si tot nu 100% ok... adica imi da o eroare cand stau pe loc mai mult de 5 min si cand plec de pe loc eroarea dispare si am inteles ca trebuie sa pun si stopurile de facelift si un modul schimbat insa masina fiind in garantie o duc la ei sa vad ce fac... oricum am in plan sa pun stopurile

Link to comment
Share on other sites

da....multumesc...vroiam sa fac si eu schimbarea,dar tot asa am inteles ca trebuie schimbat modulul de lumini...

Superba masina si motorul ...sa o stapanesti sanatos!Succes

Multumesc... indradevar este o investitie mare dar parerea mea este ca merita, schimba foarte mult aspectul.. si eu abia astept sa pun si stopurile :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.