Jump to content

bmw 320 d compaq 2002


acelasi

Recommended Posts

salut am o problema la masina.nu se mai deschide bag cheia in butuc si invart si in stanga si in dreapta si nimik.se invarte in gol.

cum fac sa o deschid????

cum sa o deschizi...simplu si ieftin!!! ai mai multe variante:

1.piatra de bujie

2.piatra de pe jos

3.etc..

Link to comment
Share on other sites

Faci rost de o pana de lemn si o bagi sus la usa intre cheder si usa.Sa nu fie fortata asa tare usa e suficient sa fie o mica crapatura ca sa poti baga faseta cu care se prind firele de cablu coaxial.La faseta faci un fel de ochi.Tii de ea si o bagi intre cheder in partea de sus unde ai bagat pana si cobori incet pe verticala spre butonul ala care blocheaza usa...cand ai ajuns la buton,incerci sa faci rost de o tija subtire sau de o sarma otelita,o bagi si asta intre cheder si usa si dirijezi faseta astfel incat sa pozitionezi ochiul fasetei,sau bucla respectiva pe butonul de blocare a usilor,cand ai pozitionat-o tragi de faseta,bucla se inchide si apoi tragi in sus usor si Voila! se deschide usa. Bafta!
Link to comment
Share on other sites

am ridicat butonul la maxim cu o linie dar degeaba tot nu se deschide

am chemat pe cineva si a venit cu 2 pernute care se umfla cu aer si mia si mia distantat portera un pic dupa care cu o sarma am tras de manerul de pe portera dar tot nu sa deschis ce sa mai fac?????

Link to comment
Share on other sites

am ridicat butonul la maxim cu o linie dar degeaba tot nu se deschide

am chemat pe cineva si a venit cu 2 pernute care se umfla cu aer si mia si mia distantat portera un pic dupa care cu o sarma am tras de manerul de pe portera dar tot nu sa deschis ce sa mai fac?????

 

Ar trebuii sa se deschida...daca ridici butonul...sa presupunem ca a sarit ceva de pe acolo sau s-a rupt ceva in butuc si nu merge butonul,dar atunci la cealalta usa e tot asa? ai incercat si la cealalta usa?

Link to comment
Share on other sites

nu ami merge telecomanda de 2 saptamanii nu stiu ce naiba are

 

nu sunt banchetele rabatabile? intrii prin portbagaj :twoup:

pai cum deschid portbagajul ????

 

LA compact nu ai yala ? poate e undeva la suportul nr , unde sunt lampile de iluminare nr inmatriculare . LA E90 asa e pozitionat

Link to comment
Share on other sites

nu ami merge telecomanda de 2 saptamanii nu stiu ce naiba are

 

nu sunt banchetele rabatabile? intrii prin portbagaj :twoup:

pai cum deschid portbagajul ????

 

LA compact nu ai yala ? poate e undeva la suportul nr , unde sunt lampile de iluminare nr inmatriculare . LA E90 asa e pozitionat

nu are yala ca am cautat am dat jos nr si insigna si nimic nu sttiu ce sa mai fac pana la urma cred ca am sa sparg geamul

 

nu ami merge telecomanda de 2 saptamanii nu stiu ce naiba are

 

nu sunt banchetele rabatabile? intrii prin portbagaj :)

pai cum deschid portbagajul ????

 

LA compact nu ai yala ? poate e undeva la suportul nr , unde sunt lampile de iluminare nr inmatriculare . LA E90 asa e pozitionat

nu are yala ca am cautat am dat jos nr si insigna si nimic nu sttiu ce sa mai fac pana la urma cred ca am sa sparg geamul

si mam interesat de geam si costa 280 de euro cel mic de pe spate si nu prea las sparge

Link to comment
Share on other sites

am sunat acum 2 zile cand mi sa intamplat treaba asta la cei de la bmw de aici din italia si tot ma amana ca vin si nu au mai venit nu stiu ce naiba fac si astia

 

tre sa ai yala la portbagaj....deasupra la nr in dr sus........

pai nu am nici una ca am dat si nr jos de tot si insigna ca am zis ca poate e sub ia ceva dar nimica

Link to comment
Share on other sites

am sunat acum 2 zile cand mi sa intamplat treaba asta la cei de la bmw de aici din italia si tot ma amana ca vin si nu au mai venit nu stiu ce naiba fac si astia

 

tre sa ai yala la portbagaj....deasupra la nr in dr sus........

pai nu am nici una ca am dat si nr jos de tot si insigna ca am zis ca poate e sub ia ceva dar nimica

uitate de jos in sus unde sunt becurile care lumineaza nr......

Link to comment
Share on other sites

am sunat acum 2 zile cand mi sa intamplat treaba asta la cei de la bmw de aici din italia si tot ma amana ca vin si nu au mai venit nu stiu ce naiba fac si astia

 

tre sa ai yala la portbagaj....deasupra la nr in dr sus........

pai nu am nici una ca am dat si nr jos de tot si insigna ca am zis ca poate e sub ia ceva dar nimica

uitate de jos in sus unde sunt becurile care lumineaza nr......

mam uitat dar nu e nimik sunt numai becurile si butonul de deschidere in rest nimic nici o yala

Link to comment
Share on other sites

ciudat ca nu ai yala la portbagaj...

Daca tot te hotarasti sa spargi geamul, alege unul mare... La toate masinile (in general) geamurile mici sunt cele mai scumpe. De ex la mine, avand coupe, gemul din lateral-spate e mai scump decat parbrizul. A nu se intelege ca iti recomand sa iti spargi parbrizul ca sa intrii in masina,dar pur si simplu eu zic ca ar trebui sa verifici lista de preturi pentru toate geamurile si apoi sa vezi care merita spart.

Edited by Asgaard
Link to comment
Share on other sites

GATA AM REZOLVAT PROBLEMA.AM CUMPARAT O PERNUTA CARE SE UMFLA CU AER AM DESPRINS UN PIC PORTERA AM PRINS CHEIA DE VARFUL UNUI FIER GROS CAM DE 6 SI AM BAGATO PRIN CRAPATURA IN CONTACT AM PUS CONTACTU SI CU ALT FIER AM APASAT PE BUTON SI AM DESCHIS UN GEAM.PAGUBE AM STRICAT UN PIC CHEDARU DAR ASTA E TOT NU E CAT UN GEAM,MULTUMESC PENTRU SFATURI FOARTE MULT. DEACUMA SA VAD CE ARE INCUIETOAREA.
Link to comment
Share on other sites

GATA AM REZOLVAT PROBLEMA.AM CUMPARAT O PERNUTA CARE SE UMFLA CU AER AM DESPRINS UN PIC PORTERA AM PRINS CHEIA DE VARFUL UNUI FIER GROS CAM DE 6 SI AM BAGATO PRIN CRAPATURA IN CONTACT AM PUS CONTACTU SI CU ALT FIER AM APASAT PE BUTON SI AM DESCHIS UN GEAM.PAGUBE AM STRICAT UN PIC CHEDARU DAR ASTA E TOT NU E CAT UN GEAM,MULTUMESC PENTRU SFATURI FOARTE MULT. DEACUMA SA VAD CE ARE INCUIETOAREA.

da ce dexteritate ai de ai bagat cheia in contact cu sarma...bv bv!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.