Jump to content

[Vand] bmw 316 i


ceaun

Recommended Posts

Vand bmw 316i fabricatie 2000.Masina a fost adusa si inmatriculata de mine in 2008 si a mai avut un singur proprietarar in germania....!Masina a fost avariata foarte usor in fata dreapta in ianuarie anul acesta(cine e interesat pot sa-i arat poze cat de usor a fost lovita),prilej cu care a primit o bara de M si faruri Depo...Deci cam ce are nou sau recent schimbat:bucsi bascula noi,amortizoare spate noi,placutele de frana sunt textar si au cam 4-5000 km,la fel si bujiile ca au fost schimbate odata,bielete antiruliu noi,cauciucurile toate 4 noi(spate 215/55/16 iar fata 205/55/16),debitmetrul si supapa pcv schimbate anul trecut....Ca o adaugare am si toata instalatia de clima(aeroterma,senzori,panou) daca o sa vrea cineva sa o schimbe....,dar pe mine nu m-a incantat!

Ca dotari optionale as mentiona pachetul de lumini,BC,senzori de parcare....!O vand,sau o schimb,pentru ca vreau o masina mai mica,diesel si neaparat cu tractiune fata pentru sotie!!!Iarna trecuta am facut pe soferul ca nu a vrut sa o conduca pe zapada...Oricum eu am de gand sa trec la un e60 cat de curand,asa ca..... :twoup:

Pretul este de 5500 euro si nu este negociabil pentru ca stiu cum am intretinut masina si cum merge....Cine vrea mai ieftin n-are decat sa caute pe alte siteuri...

Edited by ceaun
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Bara fata este un mare +,insa faptul ca nu are climatronic, husele sunt nasoale,nici presurile nu sunt mai frumoase. Unde mai zici ca nu vrei a negociezi pretul deloc..nu-ti atragi clienti.

 

nici mie nu mi-a convenit cand am negociat pana la 300E si nu am avut vreun cazan sa stii,numai ca in vremuri ca astea nu ai ce sa faci,daca nu vrei sa o vinzi cu adevarat mai bine o pastrezi..bafta la avnzare

Link to comment
Share on other sites

Multumesc de aprecieri si de sfaturi....Husele le-am pus pentru ca am un bebe mic (de-aia si o vand) si in felul asta pastrez scaunele ca noi fara pete de mancare ,presurile sunt de cauciuc puse peste mochetele originale,care si alea sunt aproape noi.Are intr-adevar aer conditionat care se schimba foarte usor in climatronic,doar ca pe mine nu ma deranjeaza.Converia o facea chiar cineva de aici de pe forum.Cum ziceam si in anunt,dau si toata instalatia pentru clima in pretul asta.

Pentru pret daca e cineva interesat ne auzim la un telefon si vedem atunci ce si cum....Daca era vreo epava fii sigur ca o bagam si eu pe la 4500 sa ma scap de ea.... :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Geamurile pe spate sunt ionizate sau e folie?

 

 

Ofer 4750 euro , nu am mai mult , masina merita , mai ales la cate ai schimbat pe ea.

Multumesc de oferta dar sub 5000e nu o dau,mai ales la cati bani am bagat.....Nu tin neaparat sa scap de ea!Daca o fii sa o dau bine,daca nu asta e.Oricum daca nu o vand in cateva luni nici ca o mai dau ca intre timp o mai creasca aia mica si nu o sa mai am nevoie de portbagaj asa mare.Oricum masina iti garantez ca e super intretinuta.Referitor la geamuri e folie pusa de mine si care oricum trebuie schimbata ca la un geam a prins cateva bule de aer....

Urmeaza acum sa mai schimb garnitura de la capacul tachetilor ca am vazut ca se umezeste cu ulei blocul motor.De pierdut nu pierde ulei dar se vede urat.Am 13500 km de la ultimul schimb si inca nu am complectat cu ulei.Am zis ca inainte sa ii fac schimbul,cand o ajunge la 15000 km o sa ii schimb si garnitura!

 

Profit de ocazie sa le raspund catorva care ma intrebasera pe pm al catelea proprietar sunt,nu doar in romania ci in general asa ca o sa pun aici un raspuns poate mai e cineva curios....Deci sunt al treilea proprietar al masinii in toata istoria ei.Primul si cel care a tinut-o cel mai mult e un mos nascut in 1929,al doilea e cel de la care am luat-o eu si care o cumparase de la mosu cu 4 luni inainte,si eu.....In momentul in care o sa o vand,daca o sa o dau aici pe forum si vrea cineva,am pastrat o copie dupa brieful original,ala nemtesc in care erau trecuti proprietarii....

Edited by ceaun
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.