Jump to content

Motorul de 1.8 nu ma mai satisface !


Theo 7

Recommended Posts

nu te vrei opri la 190 de cai. in cele din urma te vei obisnui si vei vrea 250 si tot asa. sfatul meu este sa strangi niste bani, sa vinzi masina ta si sa cumperi

un 325i. nu mai mult, nu mai putin. tu ai dreptate in ceea ce cauti. de ex eu sunt unul dintre putinii care merge cu v8 in regim de croaziera si are grija de masina lui ca de ochii din cap. din pacate putini ca mine isi vand masina. insa cu rabdare si fonduri vei gasi ceea ce cauti. succes

 

ps. nu vand masina :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Asta daca reusesti sa o vinzi pe a ta .Si sincer eu mai cutreier targurile de masini si nu gasesti decat cazane ,nu ai ce alege.Inafara de asta eu zic ca daca gasesti un motor cat mai nou si intretinut faci o afacere mult mai buna. Edited by DEST
Link to comment
Share on other sites

crezi ca motoarele intretinute se vand separat de caroserii? la dezmembrari vei gasi cele mai ieftine cazane. de acolo provin si motoarele astea ca doar nu pica din cer. crezi ca a cumpera o masina e o loterie? la dezmembrari riscul este dublu sa dai peste vreo cazatura. asta pentru ca acolo cuvantul de ordine este ieftin

aaa, si daca nu provin de la vreo vechitura uzata moral, aproape sigur provin din accidente

Edited by Piratu'
Link to comment
Share on other sites

un transplant inseamna munca multa, acte etc. nu e asa simplu. mai ales ca implica destule costuri si nervi. in schimb daca ai gasit o masina buna, o inmatriculezi, schimbi fluidele si iesi la drum

Gasesti tu atatea masini bune in ro?

Multe care-s bune nu se dau, iar care se dau, le iau altii inaintea ta.

Am vazut cateva cazane - sa le zic asa, exteriorul neingrijit, interiorul neingrijit, dar cu motoare f bune.

Deci parerea mea este ca pica multe, pana sa se ajunga la motor.

Link to comment
Share on other sites

de fapt motorul e cam ultimul care se duce de la drift si alte chestii. Pica foarte multe inainte de a pica motorul, mai ales la o masina ma batraioara.

 

Crede-ma ca stiu o multime de masini rupte la motor si care arata bine exterior . De a gasi un motor bun de 2.5 - 2.8 cred eu ca va fi foarte greu !! Majoritatea cu motoare de genul asta numai show-uri au in cap ...

Link to comment
Share on other sites

nu te vrei opri la 190 de cai. in cele din urma te vei obisnui si vei vrea 250 si tot asa. sfatul meu este sa strangi niste bani, sa vinzi masina ta si sa cumperi

un 325i. nu mai mult, nu mai putin. tu ai dreptate in ceea ce cauti. de ex eu sunt unul dintre putinii care merge cu v8 in regim de croaziera si are grija de masina lui ca de ochii din cap. din pacate putini ca mine isi vand masina. insa cu rabdare si fonduri vei gasi ceea ce cauti. succes

 

ps. nu vand masina :twoup:

 

Nu se stie daca am sa ma plictisesc se de 190 de cai . Vrea sa cred ca nu este asa . Dar chiar daca gresesc cred ca ma vor linisti costurile de intretinere la un 325 :) !! Stiu foarte bine ca din pacate majoritatea isi vand masina ca sa scape de ea si mereu am zis ca un BMW bun este cel mai greu de gasit . In cele din urma asta am sa fac . Am sa-o dau pe a mea si am sa strnag bani ca sa iau o masina buna , ramane de vazut . Multumesc pentru urare . Bafta si tie ...

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc din nou pe toti pentru raspunsuri ...

Mai mult ca sigur cred ca am sa imi caut o masina intreaga . Visul meu mereu a fost un E46 dar cred ca un E36 325 nu o sa-mi pice greu la stomac :) ... Nu stiu de ce dar cred ca este mai sigur sa iau o masina cu totul . Plus de asta nu prea am incredere sa merg la un mecanic oarecare sa-mi faca asa o lucrare mare ( de schimbat motorul ) si la reprezentanta mi-ar lua toata casa :twoup: !! Apropo de asta . Aici la Trodo Motors imi cere 300 de euro pentru un schimb de ulei si filtre si in Grecia costa 120 de euro !! De verificat o masina aici costa 100 de euro si in Grecia este gratis !! De asta zic eu ca va trebui sa vand casa ca sa imi schimb motorul la Trado ... Ramane de vazut oricum ...

O zi frumoasa tuturor !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.