Jump to content

Sfaturi achizitie BMW 320D 2007


Marius_B

Recommended Posts

pai prefer sa ma refuze din start decat sa-mi pierd timpu cu tepe , si mai ales pe banii mei.

 

pai prefer sa ma refuze din start decat sa-mi pierd timpu cu tepe , si mai ales pe banii mei.

 

Sa stii :twoup:

Nu cum am facut eu...ma duc sa vad masina, era 2005 in loc de 2006 (model 2007 zicea :) ) si avea 220 000 km in loc de 89 000 (cat avea pe autovit), in loc de 139 000 (cat avea pe site-ul lui) si-n loc de 149 000 (cat a zis el ca are) ...

Am mai dat si 50 ron la taxi...plus timp pierdut...etc :)

 

 

pai si testu`? nu a costat nimic?:() sau cum ti-ai dat seama ca are 220 000 ?

 

si cam cat ma costa o verificare completa la BMW (reprezentanta) ?

Edited by Marius_B
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pai prefer sa ma refuze din start decat sa-mi pierd timpu cu tepe , si mai ales pe banii mei.

 

pai prefer sa ma refuze din start decat sa-mi pierd timpu cu tepe , si mai ales pe banii mei.

 

Sa stii :twoup:

Nu cum am facut eu...ma duc sa vad masina, era 2005 in loc de 2006 (model 2007 zicea :) ) si avea 220 000 km in loc de 89 000 (cat avea pe autovit), in loc de 139 000 (cat avea pe site-ul lui) si-n loc de 149 000 (cat a zis el ca are) ...

Am mai dat si 50 ron la taxi...plus timp pierdut...etc :)

 

 

pai si testu`? nu a costat nimic?:() sau cum ti-ai dat seama ca are 220 000 ?

 

si cam cat ma costa o verificare completa la BMW (reprezentanta) ?

 

Salut, n-am mai facut niciun test...am povestit mai pe larg in alte posturi, daca vrei iti dau paste (link-ul)...doar m-am dus, am vazut masina, i-am luat seria si-am fost cu ea la un dealer BMW si-am verificat...si mi-a spus omu` martie 2009 parca, 220 000 km...si am vazut masina prin iunie daca nu ma insel...

Nu stiu cat costa o verificare la BMW...

Link to comment
Share on other sites

NU e deloc complicat sa cumperi o masina din germania. De fapt procedura in sine e mai simpla decat cea din Romania. orice dealer vorbeste macar engleza.

 

A doua chestie ar fi ca e simplu de gasit ceva. Uite la pagina asta

http://ecom.bmw.de/ecom32gahp/DE-GAHP/UVMB...sp?process=uvse

Toate sunt de la dealeri BMW.

Majoritatea sunt macar cu garantie EuroPlus. Km nu sunt asa de importanti cata vreme ai un istoric al masinii si garantie.

Preturile de acolo nu sunt batute in cuie, poti negocia binisor.

Dar in principiu cu 15 -16 k iti iei exact ce vrei tu .. cu navi si ce mai vrei, sub 100k. km, desi nu au nici o importanta.

Taxa de prima inmatriculare nu cred ca e asa mare la un motor euro 4 mic.

Avand garantie scapi de de grija cumparatorului de masina SH si anume ca intodeauna tre sa tii un 2k-3 k acolo de doamne fereste, gen turbina, injectoare si cutie...

 

Buna treaba...cel mai ieftin seria 3...cu optiuni cam ca a mea (nu m-am descurcat prea bine in germana) ...era vreo 17 800 E :twoup:

Si eu cica am pret mare pe-a mea ...zic unii :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.