Jump to content

Ce detector de radar folositi ?


Recommended Posts

  • Replies 265
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pana la urma cred ca ma bag la un bel...orice bel (care se respecta :)) e mai bun in teste decat altele...chiar si decat valentine...sau e manipulare prin net (am citit despre cateva teste pe net) si am ramas placut impresionat de rezultate :blink: dar trebuie sa mai fac rost de bani pt un bel ...de la cobra/whistler ce vroiam eu :)
Link to comment
Share on other sites

Exista diferente de detectie intre un bel vector 940 si un vf de gama 995? sau numai meniul difera? (adica ce tine de: posibilitatea inchiderii unor benzi, voce, autoscanul ala, banda Ku etc)

Se spune pe cateva siteuri va whistlerul xtr 425 e asemanator cu 995 la detectie...oare cat de adevarat e? nu am gasit pe nicaieri test in care sa fie prinse ambele detectoare...dar am gasit intre xtr 560 si 995...si nu suporta comparatia..

xtr 560 e identic la detectie cu 425-ul...dar are voce in plus si mai erau cateva chitibusuri prin meniu...

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

vad ca s'au ieftinit rau .... un rx65 costa 900ron ???

 

care e mai bun intre rx 65 si 995 ?? si care trece cat de cat de parbrizul atermic ?:blink:

 

LE: imi raspund tot eu .... pare a fi 995 ca si functii .....

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Numai banda K este ocupata de radare in RO? Mai sunt radarele acelea vechi in banda X europeana (care, apropos...este diferita de banda X americana... :blink:)?

Maine imi iau un BEl 955...sper sa fie o alegere buna dupa 2 whistlere si 2 cobre....

Link to comment
Share on other sites

Cateva informatii...utile amplasare camere DN1 ca sa le introduceti in PDA-uri sa va avertizeze la apropiere...si a doua ainformatie...mai nasoala pt politie si pt siguranta circulatiei tehnici de invizibilitate :)

Eu mi-am luat un BEL 955...asta am gasit la un pret bun...si astept intalnirea cu lupul...pardon, cu radarul rutier...pt test :blink: e modelul cu scrisul 955 in relief, nu cu el imprimat ...cica astea cu scrisul in relief sunt de la mama lor...celelalte...facute pe vapor :)

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Facute pe vapor sau nu, mie va rog sa imi spuneti pe ce banda va tipa la radar, ma intereseaza f mult frecventa. Am zis si mai sus, am avut in 995 model vechi si cand tipa la 24,158 era clar ca e radar, acum ca mi-am luat modelul asta de bell 995 cu cifrele mari si gri pe el, tipa in toate frecventele ca nu mai sii cand sa franezi si cand nu. Va rog cei are aveti bel sa ma ajutati cu aceste informatii, merci!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
@sirmoto..iata un link aici cu radarele si frecvente pentru toata europa :blink:

243809[/snapback]

Mda... nu prea e corect. Am dat belul meu 995 si am luat un RX 65 tot BEL. Sunt curios la asta in ce frecvente imi arata radarul ma refer la python. 995-ul cel vechi imi arata 24.158 si era clar RADAR! Cel nou 995 imi arata 24.147 dar am mai prins si alte frecvente tot la python. Cu RX 65-ul am prins un radar dintr-ala cu antena pusa pe bara fata la o dacie, pe care politistii se laudau ca nici un detector nu il detecteaza :)) YAH RIGHT, si frecventa era 24.136. Nu am prins inca nici nu python cu RX65-ul pt a vedea daca arata 24.158 sau alta frecveta, insa din ceea ce mi-au zis mai multi distribuitori de detectoare se pare ca politistii schimba frecventele. Acum nu stiu daca o fi asa sau e doar o abureala pt a-si vinde ei detectoarele. Cert e ca RX65-ul e MULT MULT mai bun decat 995-ul adica da mai putine alarme false la benzinarii, nu stiu cu raza de detectie cum sta pt ca nu am apucat sa il testez inca, dar urmeaza sa fac drumuri prin tara si am sa va tin la curent.

Inca o data ii rog pe cei care au 995-uri sau RX65-uri sau... STi driver sa imi zica in ce frecventa le indica python-ul. Macar sa stiu daca sa cumpar inapoi vechiul meu 995.

Conteaza extrem de mult si de unde este cumparat produsul intrucat am vazut teste pe net cu aceleasi modele de bell-uri luate de pe mai multe site-uri si toate au dat rezultate diferite. Acum Dumnezeu cu mila... cine stie macar bun sa fie.

Edited by sirmotto
Link to comment
Share on other sites

Ai dat de dracu... cauta si tu pe careva care nu mai are ce face cu, carnetul sa zici ca el a fost la volan daca e masina luata pe firma ceva si te-ai scos.  :blink:

e cu foto...surpriza...

masina nu e pe firma.

asta e, o sa iau sa citesc topicul cap-coada...

Link to comment
Share on other sites

singura asemanare ar fi cu mama, ca si ea are ochelari,  :blink: dar daca ma duc cu ea la politie si o vad aia, cat de fraieri sa fie sa o creada ca gonea cu xxx la ora si facea manevre pe DN, huh...?  :)

c'mon! imi asum riscurile...

244034[/snapback]

Cred ca nu mai e nevoie sa iti zic cat de util e un detector de radar... incearca bel!

Link to comment
Share on other sites

E bun...numai sa nu dai peste veiozari...si sa-l combini cu o navigatie care sa te avertizeze la camere fixe...ca alea nu sunt detectabile..pt ca nu emit radiatii...sunt pasive :) cu buclele alea inductive de pe asfalt :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.