Jump to content

Jante E60 originale M172 19" Michelin Pilot Sport PS2


Recommended Posts

Cu parere de rau trebuie sa renunt la jantele pe 19". O sa am de mers pe santiere cu masina si e pacat de ele.

Pentru schimb ma intereseaza cel mult 18", as prefera 17"

 

PRET inclusiv gume: 1600 EUR

 

Gumele au rulaj 6000 km, stanga fata are o galma (cost cauciuc nou 2.000 LEI)

POZE:

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=58920

Cine este interesat sa ma sune direct: 0726728248

Link to comment
Share on other sites

Ce diferenta mai vrei daca iti dau jantele mele?

 

 

le gasesti in poze mai jos...ms :twoup:

Ma intereseaza... vezi si tu ce bani ai prin buzunar si fa-mi o oferta si un nr. de tel in PM sa vorbim

 

Pai si cu ET cum fac sa le pun pe E60???

Nu stiu !?! E prea mare et 45 fata si 26 pe spate ?

Nu m-as baga la adaptari de jante (eu am ET 20)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Am facut schimbul cu Rares intr-un mod inedit. Se intampla in felul urmator:

1. Nu s-a dat nici o diferenta de bani, jantele de 19" raman ale mele si cele de 17" a lui Rares;

2. Rares a facut cinste cu echilibratul;

3. Am stabilit de comun acord sa facem un "imprumunt de jante" pe perioade de un an; pana vinde unul din noi masina sau daca nu o sa mai lucrez eu pe santiere;

4. Toate cheltuielile pe care le facem cu jante/cauciuri se vor regla la sfarsitul fiecarui an;

5. Primul termen este 09.07.2011.

 

Acestea fiind spuse, ma bucur ca am cunoscut un om pasionat de BMW ca si mine si nu am fost nevoit sa renunt la jantele pe 19". :twoup:

Se poate inchide

Link to comment
Share on other sites

Am facut schimbul cu Rares intr-un mod inedit. Se intampla in felul urmator:

1. Nu s-a dat nici o diferenta de bani, jantele de 19" raman ale mele si cele de 17" a lui Rares;

2. Rares a facut cinste cu echilibratul;

3. Am stabilit de comun acord sa facem un "imprumunt de jante" pe perioade de un an; pana vinde unul din noi masina sau daca nu o sa mai lucrez eu pe santiere;

4. Toate cheltuielile pe care le facem cu jante/cauciuri se vor regla la sfarsitul fiecarui an;

5. Primul termen este 09.07.2011.

 

Acestea fiind spuse, ma bucur ca am cunoscut un om pasionat de BMW ca si mine si nu am fost nevoit sa renunt la jantele pe 19". :twoup:

Se poate inchide

 

6. ai uitat de spritul pe care-l dau eu cand veniti la Brasov :)

Link to comment
Share on other sites

5. Primul termen este 09.07.2011.

 

Lol deci daca el sparge o janta sau rupe o guma va trebui sa cumpere 2 gume noi pe cheltuiala lui sau o janta sau diverse dupa caz . Rares succes in cazul asta :twoup: Avantajul e la vampiroiul

Link to comment
Share on other sites

5. Primul termen este 09.07.2011.

 

Lol deci daca el sparge o janta sau rupe o guma va trebui sa cumpere 2 gume noi pe cheltuiala lui sau o janta sau diverse dupa caz . Rares succes in cazul asta :twoup: Avantajul e la vampiroiul

e o vorba... cauciucul subtire cu cheltuiala se tine :) si Rares are un avanataj: are CASCO! Apropo Rares du-te la Casco sa pozezi jantele ca sa nu faca aia figuri daca patesti cumva ceva ca nu aveai jantele la incheierea politei... stii cum fac astia la asigurari...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.