Jump to content

Masina mea


RazvanR

Recommended Posts

Salutare,anul trecut pe vremea asta am primit cadou de la maicamea un E46-avea din dotare trapta, telefon, comenzi pe volan, jante aliaj pe 18" ,a cumparat-o cu 114.500 km din Italia, a fost a unui mos din 1945:))!

Avea casetofonul schimbat si boxele din spate schimbate!

Anul trecut in mai a dat 8000 Euro pe ea:(

 

Cand a venit acasa i-am pus:-senzori de parcare aftermarket

-angel eyes

-xenon aftermarket 6000k

-scaune incalzite OEM

-perdeluta OEM

-am pus inapoi casetofonul OEM cu navigatie mica

-pachet lumini interioare individual (nush sigur cum se cheama)

-parasolare cu lumina

-alarma OEM cu oglinda antiorbire

-am pus si boxele in spate OEM

-am schimbat husele de la schimbator si frana de mana,am pus de piele

-inele cromate in bord

-suspensie sport reglabila TA-Tehnix+ bielete antiruliu sport

-am schimbat suportul de lumini la numar, acela negru ca era crapat!

-stropitoare de parbriz de facelift care pulverizeaza si stergatoarele bineinteles:))

-semnalizari fata si lateral smoked

-stopuri albe si cu fibra optica+LED

-pachet lumini la picioare

-jante de tabla pe 15" cu capace pentru iarna

 

Ca pise la masina am schimbat :-kit ambreaj si volanta

-fulia de la vibrochen si curele

-bujiile

-bucsarie:))

-filtre

-bielete antirului

-placute frana fata+spate

-electrovalva EGR

 

Daca mai imi aduc aminte de ceva o sa completez!Multumesc colegilor de pe forum pentru piese si sfaturi:BOGDAN15RAM GABIBMW3 CLAUBERTY GROZADAN TORELO CREAM ALEXANDER REMUS R. si multi altii!

Pe viitor as vrea sa imi mai pun: lupele la faruri pentru xenon ca orbesc lumea cu astea:(,sa schimb toba sau macar finalul ca arata urat si un pachet M daca o sa mai fie fonduri!

Fiind primul BMW, as fi curios si cum merge unul pe benzina (320i 323i 325i)! :twoup:

 

Asa arata la inceput cand mi-a trimis-o:

 

asa arata acum

post-26345-1275232576_thumb.jpg

post-26345-1275232592_thumb.jpg

post-26345-1275232617_thumb.jpg

post-26345-1275232634_thumb.jpg

post-26345-1275232754_thumb.jpg

post-26345-1275232768_thumb.jpg

post-26345-1275232785_thumb.jpg

Edited by RazvanR
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa si ingrijita masina, sa te bucuri de ea fara incidente.

Un sfat, daca nu ai dat jos inca mansonul de pe volan, da-l ca nu da bine deloc.

Eu am un 320iA, si nush ce ai vrea sa stii despre el dar merge foarte bine (rupe:D)

Daca e ceva iti stau la dispozitie cu informatii (cat stiu si eu... :twoup: )

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa si ingrijita masina, sa te bucuri de ea fara incidente.

Un sfat, daca nu ai dat jos inca mansonul de pe volan, da-l ca nu da bine deloc.

Eu am un 320iA, si nush ce ai vrea sa stii despre el dar merge foarte bine (rupe:D)

Daca e ceva iti stau la dispozitie cu informatii (cat stiu si eu... :twoup: )

 

Pai asa era inainte masina, cu mansonul pe volan:)) dar l-am dat jos in prima zi!Merci!Si mie mi-ar fi placut un automatic, mai ales ca merg mult prin oras!Eu sunt de parere ca benzinaru'-i benzinar!Cand apesi acceleratia simti asta!Sa ai si u grija de masina ta!:)

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa si ingrijita masina, sa te bucuri de ea fara incidente.

Un sfat, daca nu ai dat jos inca mansonul de pe volan, da-l ca nu da bine deloc.

Eu am un 320iA, si nush ce ai vrea sa stii despre el dar merge foarte bine (rupe:D)

Daca e ceva iti stau la dispozitie cu informatii (cat stiu si eu... :twoup: )

 

Pai asa era inainte masina, cu mansonul pe volan:)) dar l-am dat jos in prima zi!Merci!Si mie mi-ar fi placut un automatic, mai ales ca merg mult prin oras!Eu sunt de parere ca benzinaru'-i benzinar!Cand apesi acceleratia simti asta!Sa ai si u grija de masina ta!:)

 

M-am gandit ca poate l-ai dat jos :). E frumos automatic, si e adevarat k benzinaru-i benzinar, dar si consumul e consum :(

Link to comment
Share on other sites

arata bine, culoare foarte frumoasa.... sa o stapanesti cu bine.

si eu tot 320d am, prima mea masina, dar acum in cel mai scurt timp o sa trec pe benzina.

 

Merci, si mie imi place mult culoarea, jantele sitrimurile de culoarea lemnului:>!

 

Pai consum eu am 9 in oras cu o medie de 18 Km/h :twoup:) si cu jantele de 18"!Dar piesele sunt mai scumpe, motorina eu bag de la mol EVO la 4.65 RON!acum are 138k masina, in aproape 1 an am mers 20.000 km, daca as fi avut benzinar, si automat, cred ca numai aveam banii sa investesc in masina, numai pe carburant:))!

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa, modelul asta de jante merge foate bine pe E46, cum te descurci cu suspensia la gropi, sau daca mai vrei sa urci vreo bordura, ceva cand parchezi.

 

Multa bafta.

Merci, pai de 1 saptamana am suspensia, cand era la maxim de jos se simtea unpic mai rigida si era joasa rau, era frumoasa, dar pentru drumurile noastre nu se merita!Am mai ridicat-o unpic si e chiar placut sa o conduci!Afara se tine foarte bine pe sosea,iar cu parcarea, paralel cu boldura o parchez, nu o mai urc ca e mai joasa acum,oricum se merita!Am dat pe suspensie cu tot cu bieletele sport(mai scurte) 275 euro!

Link to comment
Share on other sites

arata bine, culoare foarte frumoasa.... sa o stapanesti cu bine.

si eu tot 320d am, prima mea masina, dar acum in cel mai scurt timp o sa trec pe benzina.

 

Merci, si mie imi place mult culoarea, jantele sitrimurile de culoarea lemnului:>!

 

Pai consum eu am 9 in oras cu o medie de 18 Km/h :twoup:) si cu jantele de 18"!Dar piesele sunt mai scumpe, motorina eu bag de la mol EVO la 4.65 RON!acum are 138k masina, in aproape 1 an am mers 20.000 km, daca as fi avut benzinar, si automat, cred ca numai aveam banii sa investesc in masina, numai pe carburant:))!

 

Cam ai dreptate... nush cati bani iti ramaneau sa investesti. dupa un calcul de'al meu rapid ai economisit cam 1000E, cu motorina, avand in vedere ca al meu consuma 15 in oras :)

Link to comment
Share on other sites

arata bine, culoare foarte frumoasa.... sa o stapanesti cu bine.

si eu tot 320d am, prima mea masina, dar acum in cel mai scurt timp o sa trec pe benzina.

 

Merci, si mie imi place mult culoarea, jantele sitrimurile de culoarea lemnului:>!

 

Pai consum eu am 9 in oras cu o medie de 18 Km/h :)) si cu jantele de 18"!Dar piesele sunt mai scumpe, motorina eu bag de la mol EVO la 4.65 RON!acum are 138k masina, in aproape 1 an am mers 20.000 km, daca as fi avut benzinar, si automat, cred ca numai aveam banii sa investesc in masina, numai pe carburant:))!

 

Cam ai dreptate... nush cati bani iti ramaneau sa investesti. dupa un calcul de'al meu rapid ai economisit cam 1000E, cu motorina, avand in vedere ca al meu consuma 15 in oras :)

Oricum ce ai sub capota e diamant!sa ai grija de ea :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.