Jump to content

Vand E36 Individual


sebaTM

Recommended Posts

Vand BMW E36 316 Compact, model individual...

-import Germania, INMATRICULAT RO, TM

-an '96

-1596cmc

-culoare originala DAKARGELB

-semidecapotabil (electric)

-geamuri electrice

-oglinzi M, electrice, heliomate, incalzite

-clima

-interior piele partial

-scaune sport

-telescoape+arcuri sport

-jante originale 16'' ca noi

-inchidere centralizata

-computer de bord

.... pozele caracterizeaza masina mai bine...

 

PRET: 4500e

 

O sa revin cu mai multe poze si cu interiorul etc. ( daca intereseaza pe cineva bineinteles... :twoup: )

post-35795-1275311704_thumb.jpg

post-35795-1275311823_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

WLF necredinciosu :twoup: daca imi aduc bine aminte am gasit plafunul stok pe realoem.com este un model individual limitat, este foarte rar, dar asta nu inseamna ca nu e original :)... ETK ? nu stiu ce inseamna nu sunt familiarizat cu prescurtarea asta. Mai mult de atat nu stiu ce sa zic... o sa fac poze la plafon si la eticheta masinii...
Link to comment
Share on other sites

Este intr-adevar original. Dar nici pe departe sa fie ceva Individual, este folding top ca si optiune.

 

In general toate BMW-urile care erau de genul asta erau carosate de BAUR, care de fapt a si facut designul la cabrioletele originale. Ursuletii erau cei mai multi, mi-amintesc ca erau pe vremuri cateva prin Cluj cand eram student, si pe vremea aia mi se pareau misto.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Comentariile nu pot fi inutile pentru ca aici este un forum, daca vrei anunt fara comentarii, foloseste autovitul, no offence. Iar permisiunea de a posta un anunt este oferita cu CONDITIA ca sa accepti comentarii, cam asta e regulamentul.

 

Poate fi Individual masina nu contest, dar nu din prisma optiunilor, nu pentru ca are folding top este Individiual si nu doar masinile Individual pot avea asa ceva. Multa lume are impresia ca daca e Individual are nu stiu ce optiuni in plus.

 

Individiual tine numai de materiale, accesorii si culori, care nu sunt disponibile masinilor de serie. Adica iti poti comanda o vopsea deosebita, o piele mai de calitate, chestii de genul asta. Dotarile masinii sunt aceleasi ca la o masina standard.

Link to comment
Share on other sites

ok WLF ai dreptate... si da, nu este individual doar pentru folding top ci si pentru culoare :twoup: . Cat despre pret quze, la cat apreciezi tu masina?? si care e ideea '' 316 compact '' motor mic?? da asa e, probabil ca e aiurea sa stai prin oras la cozi infernale si sa iti consume doar 11l... trebe un 2.5 ca sa ia 19l nu? si sa se tripleze asigurarea nu? si sa mergi cu ea pe autostrada nu? sa simti ca ai masina puternica frate...
Link to comment
Share on other sites

Dude, ai un 316 compact fara AER din ce vad in descriere, mie unu mi se pare exagerat de mare pretul. Acum fiecare cere cat vrea pe masina pt ca este bunul sau. Nu toata lumea se uita la consum :twoup: care intre noi fie vorba, este acelasi ca la un 320 :)
Link to comment
Share on other sites

are si AER... si nu e vorba doar de consum ci si de asigurare si de locurile prin care mergi cu masina... eu unul o folosesc doar pt oras, deci nu vad rostul unui motor mai mare... si consumul da, este acelasi ca la un 320 pe care il foloseste bunicu la 1500rpm, mie unu imi place sa merg mai sportiv ador sunetul de BMW :twoup: . Si te-am rugat sa imi spui la cat ai aprecia masina... totusi are multe optiuni pe ea si nu vezi la fiecare colt asa ceva, cu o investitie minima poate deveni masina de revista... dar poate tu nu apreciezi asa ceva si e tot una cu un 316 compact din 92 tot obosit cu tapiteria ingalbenita si imbibata cu fum de tigara...
Link to comment
Share on other sites

frumoasa masina, nu am mai vazut E36 compact cu folding top, nici nu stiam ca s-au fabricat, iar din poza cu interiorul arata foarte ingrjita. Cred ca nici in Germania nu gasesti cu mult mai ieftin una in aceeasi stare ca aceasta, multi vor masini bune la preturi de nimic, sa le cumpere ei pe alea ca sunt destule topicuri cu dezmembrari... :twoup:
Link to comment
Share on other sites

La prima vedere POATE pare mare pretul , dar daca iei un "cazan" la 1500-2000 si incepi si bagi ajungi tot acolo poate la mai mult , doar ca sti ce ai schimbat si ce nu.Avantajul in cazul in care masina este impecabila dpdv tehnic este ca scapi de neplacerile cauzate de defectiunile caracteristice masinilor mai batrane.

 

Avantajul cumpararii unui "cazan" este ca investesti pe masura ce dispui de fonduri.

 

Daca masina e corecta eu cred ca`si merita pretul , iar plafonul face toti banii :twoup:

 

 

Bafta la vanzare.

Link to comment
Share on other sites

pretul nu este batut in cuie, dar am sa negociez doar cu persoana care este hotarata sa cumpere masina si doar pe motive concrete, deci la fata locului dupa ce studiezi si faci un test drive. :)

Idee e ca eu nu vreau sa ma scap de masina si nici nu sunt in pana de bani ca sa o dau la pret de nimic. Vreau sa dau masina la cineva care o merita si care o va ingriji cel putin pe jumatate din cat am ingrijit-o eu. :twoup:

Edited by sebaTM
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.