Jump to content

Schimb suspensie sport cu una normala


vciprian_21

Recommended Posts

La sfaturile celor de pe forum de la www.bmwclub.ro , m'am gandit sa'mi schimb suspensiile deoarece sunt prea rigide pt bebele meu ..... :twoup:

Nu ma pricep si nu sunt cunoscator in domeniu ... va spun si eu ceea ce mi'au spus altii : suspensiile mele sunt sport , au reglaj sus/jos doar cele de pe fata ( poate au si cele de pe spate , nu bag mana in foc pt cunoscatorul care mi'a zis asta :)) ) .....

Asadar , daca este cineva interesat sa'mi ofere la schimb suspensii normale + o diferenta de bani , astept sa ma contacteze .......

P.S : intre timp eu am sa incerc sa'mi schimb masina , daca apuc sa le schimb suspensiile , e Ok , daca nu asta e .......

 

Multumesc .

Link to comment
Share on other sites

La sfaturile celor de pe forum de la www.bmwclub.ro , m'am gandit sa'mi schimb suspensiile deoarece sunt prea rigide pt bebele meu ..... :twoup:

Nu ma pricep si nu sunt cunoscator in domeniu ... va spun si eu ceea ce mi'au spus altii : suspensiile mele sunt sport , au reglaj sus/jos doar cele de pe fata ( poate au si cele de pe spate , nu bag mana in foc pt cunoscatorul care mi'a zis asta :)) ) .....

Asadar , daca este cineva interesat sa'mi ofere la schimb suspensii normale + o diferenta de bani , astept sa ma contacteze .......

P.S : intre timp eu am sa incerc sa'mi schimb masina , daca apuc sa le schimb suspensiile , e Ok , daca nu asta e .......

 

Multumesc .

 

Merg suspensiile si pe E46 berlina?

Daca da...cam ce diff ai vrea?

Link to comment
Share on other sites

La sfaturile celor de pe forum de la www.bmwclub.ro , m'am gandit sa'mi schimb suspensiile deoarece sunt prea rigide pt bebele meu ..... :twoup:

Nu ma pricep si nu sunt cunoscator in domeniu ... va spun si eu ceea ce mi'au spus altii : suspensiile mele sunt sport , au reglaj sus/jos doar cele de pe fata ( poate au si cele de pe spate , nu bag mana in foc pt cunoscatorul care mi'a zis asta :)) ) .....

Asadar , daca este cineva interesat sa'mi ofere la schimb suspensii normale + o diferenta de bani , astept sa ma contacteze .......

P.S : intre timp eu am sa incerc sa'mi schimb masina , daca apuc sa le schimb suspensiile , e Ok , daca nu asta e .......

 

Multumesc .

 

Merg suspensiile si pe E46 berlina?

Daca da...cam ce diff ai vrea?

 

 

sincer, habar nu am daca daca se potrivesc .........

privitor la diferenta, astept oferta ta sau opinii din partea celor avizati(cunoscatori) pt ca eu nu cunosc preturile..... am postat anuntul din enertie dar nu am apucat sa ma documentez.....

oricum,nu diferenta e scopul principal .........

Link to comment
Share on other sites

300 RON + 150 - 200 RON de cumparator inseamna aprx. 100 euro :twoup:

suspensie sport reglabila costa (nu OEM) injur de 225 -230 euro new brand :)

asta a fost asa un fel de FYI (for your information) :)

 

ps:Undeva sus ai zis ca au reglaj cele de pe fata. Suspensie sport are reglaj sus/jos ?

Link to comment
Share on other sites

300 RON + 150 - 200 RON de cumparator inseamna aprx. 100 euro :)

suspensie sport reglabila costa (nu OEM) injur de 225 -230 euro new brand :(

asta a fost asa un fel de FYI (for your information) :(

 

ps:Undeva sus ai zis ca au reglaj cele de pe fata. Suspensie sport are reglaj sus/jos ?

 

 

dupa cum spunea ( tot mai sus ) , nu vreau sa fac asta pt bani ...... daca tot nu spunea nimeni nimic, si chiar am cerut sfaturi si preturi ....am trecut si eu acolo un pret .... cel putin asa am starnit discutii si am :twoup: aflat o parere ....... :)

Link to comment
Share on other sites

salut am si eu pe masina tot suspensie paket-M dar nu cred ca este reglabila pe fata daca ai putea sa ma lamuresti cum este ti-as fi recunoscator pentru ca as vrea sa mai cobor putin partea din fata.multumesc

 

 

sincer , habar nu am ... am un prieten care are si el bmw e46 , s'a uitat la suspensii si mi'a zis ca e reglabila doar pe fata .....

chiar am sa ma duc zilele astea sa'mi arate sau sa'mi spuna exact ce tip de suspensie am ....

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
poate ai M-paket doar optic, pt ca suspensiile M-tech nu se regleaza pe inaltime si nici nu-s asa dure incat sa vrei sa faci schimb. plus de asta la pachetul M pt suspensii, ai alte brate si bielete, deci nu se voi potrivi de pe una pe alta ca sim-urile in telefon!
Link to comment
Share on other sites

poate ai M-paket doar optic, pt ca suspensiile M-tech nu se regleaza pe inaltime si nici nu-s asa dure incat sa vrei sa faci schimb. plus de asta la pachetul M pt suspensii, ai alte brate si bielete, deci nu se voi potrivi de pe una pe alta ca sim-urile in telefon!

salut sunt curios care este diferenta la brate intre aceasta suspensie si cea stoc pentru ca sunt foarte curios ce am pe masina.

Link to comment
Share on other sites

scuze , pt intarziere ... intradevar am mai fost apelat pe PM , dar sincer am uitat de acest topic .... am avut topicul de la vanzari BLOCAT si din acest motiv am intrat mai rar .....

privitor la faptul ca am precizat : " suspensie reglabila pe inaltime !" ..... asa mi s'a spus - asa am spus , nu ma pricep ..... recent m'am mai intalnit cu 2-3 persoane care au vrut sa vada masina cu scopul de a achizitiona'o , erau fani bmw .... vazand ca sunt "cunoscatori" le'am cerut si lor parerea privitoare la suspensii ..... au spus ca sunt sport M packet , dar nu sunt reglabile ..... tind sa'i cred pe ei ( mai ales si dupa o scurta documentare pe net )

 

Concluzia :

SCHIMB SUSPENSII SPORT M PACKET CU UNELE NORMALE + DIFERENTA DE PRIMIT ... diferenta nu inseamna neaparat bani , poate insemna un schimb de ulei , filtre sau un pivot pt roata fata stanga ( sofer )

 

POATE ACESTE PIESE LE ARE CINEVA PRIN GARAJ SI NU TREBUIE SA MAI DEA BANI PE ELE ( astfel suntem amandoi multumiti ) :twoup:

Edited by vciprian_21
Link to comment
Share on other sites

am fost la service si mi'au recomandat sa schimb doar arcurile ....

asadar , nu mai schimb suspensia cu totul ... iar arcurile trebuie sa fie tot de pe un turing e46 dar cu intaritura pe arcurile spate .

pentru partea din fata am eu arcuri de e46 normale daca te intereseaza 150ron

Link to comment
Share on other sites

am fost la service si mi'au recomandat sa schimb doar arcurile ....

asadar , nu mai schimb suspensia cu totul ... iar arcurile trebuie sa fie tot de pe un turing e46 dar cu intaritura pe arcurile spate .

pentru partea din fata am eu arcuri de e46 normale daca te intereseaza 150ron

 

 

Multumesc , dar momentan caut doar sa fac schimb ..... incerc sa o " lungesc " cu banii bagati in masina deoarece in principiu as vrea sa'mi iau una mai spatioasa ( passat modelul nou , mondeo modelul nou , tucson , captiva .... nu sunt decis inca , probabil cand voi avea banii cash in mana ma voi putea decide :twoup: )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.