Jump to content

freaca tare spatele...suspensie sport


Recommended Posts

Salutare tuturor...mi-am pus suspensie sport si imi freaca f tare rotile pe drum denivelat in spate.Am gasit pe un forum ca s-ar putea pune ceva tije la amortizoare ca sa nu-si faca toata cursa pana jos si atunci scap de problema...stiti careva despre ce tija e vorba si unde gasesc?? Va multumesc :twoup:
Link to comment
Share on other sites

despre ce masina este vorba si cel mai important, ce fel de jante ai pe ea.

ce masian este,ce jante si dimensiunile gumelor, si ce suspensie ai pus,doar arcuri cu amortizoare stok???????

Edited by spanac
Link to comment
Share on other sites

Masina este un bmw e46, si susqensia este ta texin reglabila si este ridicata aproape la maxim dar vreau sa o las mai jos...cauciucurile spate sunt 245\40\17

 

Ideea principala ar fii sa o fac mai rigida, ptr ca roata imi sta ok sub aripa

 

Va multumesc :twoup:

Link to comment
Share on other sites

ET-ul si J-ul la jante cat este ?

ps: la E46 dimensiunea recomandata de producator este maxim 225 45 17, la 245 ul tau cred ca iti trebuia cu 30/35 talonul.

 

Et-ul cred ca e 35 si 9,5 j, jantele nu sunt exagerat de mari sau iesite ... :|, dar asa se simt parca sunt cu suspensie normala, nu ma scutura tare

Edited by Liviu_bmw
Link to comment
Share on other sites

deci m-ar ajuta sa pun tija respectiva la amortizoare?

 

de mers, merge si 255 eu am zis dimensiunea recomandata.

 

ET-ul este bun.....

 

J-ul cred ca este cam mare, probeaza cu alte roti vezi cum se comporta (un 225 45 17 de exemplu)

 

am avut 225 45 17 , 8 j, si cauciucu intra jumate sub aripa si nu freca...

Link to comment
Share on other sites

Cred ca suspensia este TA TEHNIX.

Cel mai safe ar fi sa schimbi amortizoarele cu unele sport.

 

Exact...:twoup:...abia am luato, am nevoie de suspensie reglabila :|, de asta

 

in cel mai rau caz ma duc si-mi ramforsez aripile

Edited by Liviu_bmw
Link to comment
Share on other sites

N-are nici o legatura ramforsarea cu roluirea.

Ca sa iesi cel mai ieftin incerci cu chestiile care ti le-a recomandat @spanac in postu 3.

 

Oricum, se pare ca e praf TA TECHNIX.

Link to comment
Share on other sites

N-are nici o legatura ramforsarea cu roluirea.

Ca sa iesi cel mai ieftin incerci cu chestiile care ti le-a recomandat @spanac in postu 3.

 

Oricum, se pare ca e praf TA TECHNIX.

 

suspensia nu e praf, dar nici sport nu e! Este buna de oras, si sunt multumit de ea...eu vreau sa-mi las masina la maxim jos, de asta caut o solutie sa pot sa fac asta! acum am reglato sa imi intre un deget intre cauciuc si tabla si nu mai atinge....dar cum am zis,o vreau jos

 

Oricum va multumesc f mult de ajutor...o sa incerc sa-mi modific qutin ariqile :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Este ET-ul prea mic la roata si J-ul prea mare, de aia iti loveste. ori iti faci convergenta negativa la rotile din spate / \ si-ti pui cauciucuri mai mici si le tragi, 224/45 si pe spate sau schimbi jantele.

incearca asta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.