Jump to content

Radio CD player E60


ABK

Recommended Posts

Salutare,

Mi-a revenit o problema pe care am intampinat-o si vara trecuta. Din cand in cand mi se opreste cam 1 secunda CD-ul / radio / DVD-ul. Se aude pur si simplu un tiuit scurt si amuteste pentru maxim o secunda dupa care isi revine. Am observat chestia asta doar vara si tind sa cred ca fie are legatura cu caldura excesiva sau cu faptul ca merge si AC-ul si poate vreun circuit se supraincalzeste, habar n-am. Sunt speculatiile din mintea mea.

Ce credeti ca ar putea fi? Ce ar trebui macar sa verific sau de unde sa o apuc?

Masina e un E60 cu radio CD/DVD. Am navigatia Business (mica) si deci e cu o singura fanta. Poate ajuta si informatia asta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Up!

Aceeasi problema o am si eu la ea numai ca a mea este profesional, din cate am inteles este unitatea principala cu tot cu idrive. In momentul in care se opreste sunetul ai incercat sa dai stg-drpt de Idrive sa vezi daca mai merge? sau merge in gol? Se aude un sunet de la unitatea Cd ca si cum nu poate citi Cd-ul(un parait)? Toate aceste lucruri se intampla numai la temperaturi mai mari afara, cand este frig nu am absolut nici un fel de problema.....am mai tot intrebat pe forum dar nici un raspuns...

Link to comment
Share on other sites

Up!

Aceeasi problema o am si eu la ea numai ca a mea este profesional, din cate am inteles este unitatea principala cu tot cu idrive. In momentul in care se opreste sunetul ai incercat sa dai stg-drpt de Idrive sa vezi daca mai merge? sau merge in gol? Se aude un sunet de la unitatea Cd ca si cum nu poate citi Cd-ul(un parait)? Toate aceste lucruri se intampla numai la temperaturi mai mari afara, cand este frig nu am absolut nici un fel de problema.....am mai tot intrebat pe forum dar nici un raspuns...

 

Nu am incercat sa butonez stanga dreapta pentru ca de fiecare data m-a prins in trafic. Am patit-o vara trecuta cand practic s-a blocat iDrive-ul. Nu mai raspundea la comenzi. Dupa ce am oprit masina si a stat cateva minute si-a revenit.

Problema intr-adevar apare cand este cald afara. Nu stiu ce sa ii fac. Daca zici ca este unitatea principala suna complicat si scump :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.