Jump to content

probleme E46 facelift


pasarilutzu

Recommended Posts

Am o mica problema care cred ca este de la cutia de viteze.

Ce se intampla: dupa ce bag in marsarier si merg, apoi cand bag a 1-a raman stopurile de marsarier aprinse si senzorii de parcare activati. Adica cand stau la stop si se apropie unul de spatele meu incepe sa piuie de la senzorii de parcare. Problema se manifesta mai mult cand e frig, dar azi am patit-o prima oara si cand e cald. Asta iarna de exemplu cum bagam marsarier ramaneau asa pana cand opream motorul. A mai patit cineva asa? Are cineva vreun sfat?

 

Multumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

am avut e46 fcl ºi nu am Întâmpinat problema asta. acum, la un e36, dupã ce scot din "marche a riere", observ cã senzorii de parcare spate mai funcÞioneazã o perioadã (nu ºtiu exact pentru cât timp), detectând obstacolele din spatele maºinii, chiar dacã maºina e pe liber sau În treapta 1. baftã.
Link to comment
Share on other sites

Comutatorul de pe cutie ramane blocat.

 

Cam asta ar fi codul pentru piesa: 23147524811 si e foarte ieftina, undeva in jurul a 30 de lei

 

E greu de schimbat piesa? Adica se ajunge usor acolo sau trebuie sa dau jos cutia de viteze?

 

Comutatorul de pe cutie ramane blocat.

 

Cam asta ar fi codul pentru piesa: 23147524811 si e foarte ieftina, undeva in jurul a 30 de lei

 

E greu de schimbat piesa? Adica se ajunge usor acolo sau trebuie sa dau jos cutia de viteze?

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa dai jos cutia de viteze pt. asta. Ai nevoide doar de un elevator.

 

e mai ieftina o cutie de viteze :)

 

:twoup: . inseamna ca pot sa o schimb atunci cand schimb filtrul de motorina. ce scut ar trebui sa dau jos? exista undeva vreo poza cu un partea de jos a unui e46?

 

Nu trebuie sa dai jos cutia de viteze pt. asta. Ai nevoide doar de un elevator.

 

e mai ieftina o cutie de viteze :(

 

:) . inseamna ca pot sa o schimb atunci cand schimb filtrul de motorina. ce scut ar trebui sa dau jos? exista undeva vreo poza cu un partea de jos a unui e46?

Link to comment
Share on other sites

 

Vroiam de fapt sa vad unde trebuie sa umblu. Adica sub masina ce scut sa dau jos ca sa nu le iau pe toate la rand :twoup:.

 

Piesa am comandat-o azi si vine in 5 zile lucratoare. pret:42,97ron

Edited by pasarilutzu
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.