Jump to content

recomandare NAVI pt un pisic


Recommended Posts

Rog recomandare sistem de navigatie pentru un pisic de 1.6 din '96.

Va multumim ! :) :)

 

Imi recomandati si o alarma pentru acelasi pisic de 1.6 din '96 ? De preferat, atat cat se poate, sa nu "faca scandal" la orice frunza care cade sau catel care latra... Multumesc frumos ! :twoup:

Link to comment
Share on other sites

cu navigatia e mai dificil, intrucat nu prea gasesti OEM on-board, doar separate, din comert...

 

asa ceva a fost si la vanzare pe forum... la bani putini cu sistem I-GO 2008...

http://www.anunturi.in/upload/anunturi/409781_Navigatie%20GPS%20MyGuide%203000.jpg

 

o alarma potrivita mi se pare cea cu pager...

 

http://www.seleniu.ro/images/MAAT%207500.jpg

Link to comment
Share on other sites

cu navigatia e mai dificil, intrucat nu prea gasesti OEM on-board, doar separate, din comert...

 

asa ceva a fost si la vanzare pe forum... la bani putini cu sistem I-GO 2008...

http://www.anunturi.in/upload/anunturi/409781_Navigatie%20GPS%20MyGuide%203000.jpg

 

o alarma potrivita mi se pare cea cu pager...

 

http://www.seleniu.ro/images/MAAT%207500.jpg

 

Merci pentru sugestii, Laur ! La o alarma cu pager ma gandeam si eu. Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 3 weeks later...

Pe buna dreptate ca la alarme trebuie sa te gandesti bine inainte.Alarmele de la Viper sunt bune intradevar dar sunt foarte scumpe.Au foarte multe optiuni dar intrebarea este de cate din ele ai nevoie?Depinde si de masina cat este de veche si de posibilitatile materiale.Ce optiuni de baza are Viper au si alte alarme mai ieftine.Pentru optiuni in plus trebuie sa cumperi alte gadgeturi care mi se par foarte scumpe un martor de iluminat in parbriz la alarma viper 77 lei? cu ce ma incalzeste ca e plasma si are o vipera pe el?

 

Alarma diferenta de pret este de aproape 700 lei si zic ca este destul de acceptabila ca alarma de baza.

 

 

P.S: am spus doar o parere nu imi sariti in gat:)

 

Alarma prezentata e luata la intamplare nu o am ca sa o pot recomanda.Titlu informativ la optiuni si diferenta de pret.

Edited by LeX10
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=ZNQNAKQyLHo

 

Pro Star Gold. Un no name . Am avut-o 2 ani pe e39 ( cu telecomanda vopsita intr-o singura culoare, nu ca in film :twoup: ). Super multumit de ea. Avea canal auxiliar, timer pentru turbo, batea 500-600 metri.

Functia aia de "comfort access" super utila cand vii cu plasele de la supermarket si te apropii de masina la 1 metru ,se deschide automat. O gramada de alte functii prezente pe alarme foarte scumpe, iar pagerul ala color face toti banii, meniuri usor de navigat ca la un telefon mobil, poti sa uploadezi poze pe el, etc.

Si acum imi pare rau ca nu am demontat-o de pe masina inainte sa o vand.

Link to comment
Share on other sites

Pe buna dreptate ca la alarme trebuie sa te gandesti bine inainte.Alarmele de la Viper sunt bune intradevar dar sunt foarte scumpe.Au foarte multe optiuni dar intrebarea este de cate din ele ai nevoie?Depinde si de masina cat este de veche si de posibilitatile materiale.Ce optiuni de baza are Viper au si alte alarme mai ieftine.Pentru optiuni in plus trebuie sa cumperi alte gadgeturi care mi se par foarte scumpe un martor de iluminat in parbriz la alarma viper 77 lei? cu ce ma incalzeste ca e plasma si are o vipera pe el?

 

P.S: am spus doar o parere nu imi sariti in gat:)

 

Alarma prezentata e luata la intamplare nu o am ca sa o pot recomanda.Titlu informativ la optiuni si diferenta de pret.

 

diferenta intre o alarma buna si una proasta nu se face numai la numarul de functii/optiuni ci si la fiabilitate (problema mare la alarmele ieftine), putine alarme false, securitate, etc...sincer, martorul de la viper mi se pare si mie cam aiurea...

Link to comment
Share on other sites

diferenta intre o alarma buna si una proasta nu se face numai la numarul de functii/optiuni ci si la fiabilitate (problema mare la alarmele ieftine), putine alarme false, securitate, etc...sincer, martorul de la viper mi se pare si mie cam aiurea...

 

ai dreptate se merita dar la o masina mai "noua" sa ii zic asa. cel putin la a mea din 91` :-s nu`i trebuie chestii de ultima generatie ca ii greu sa se adapteze:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.