Jump to content

Vand BMW e39


gabrielcrist

Recommended Posts

Se vinde E39, 528i, 1996, berlina, 320,000 km rulaj, transmisie: manuala, putere: 142 kW (193 CP), cilindree: 2800 cm³, euro3, benzina, verde-metalizat, numari de usi: 4/5, inmatriculata Romania, ABS, geamuri electrice, oglinzi electrice, tapiserie piele, jante aliaj, trapa, controlul tractiunii, inchidere centralizata, alarma, airbag, servo directie, imobilizator, computer bord, pilot automat, scaune incalzite, senzori ploaie, proiectoare ceata, comenzi volan, climatronic dual-zone, volan reglabil cu comenzi, senzori ploaie, audio bmw business, proiectoare ceata, cotiera, suporturi bautura, rezerva, + 4 roti iarna cu jante de aluminiu.

 

Masina merge impecabil, iar estetic arata foarte bine. Nu a a vut accident.

 

Pret - 3800 euro negociabil. Accept si variante.

post-7934-1277545761_thumb.jpg

post-7934-1277545780_thumb.jpg

post-7934-1277545792_thumb.jpg

post-7934-1277545804_thumb.jpg

post-7934-1277545817_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E o masina la un pret foarte bun din punctul meu de vedere. Dar sa spui ca in regim extraurban normal (pana in 160) consuma 6l e mare gogomanie.

Nu obisnuiesc sa ma bag aiurea in seama pe topicurile de vanzare dar de data asta nu m-am putut abtine.

Motorul meu, m54b22 la un regim de condus constant de 130 consuma 7,5 (OBC) si mai mult ca sigur 8 real.

Link to comment
Share on other sites

E o masina la un pret foarte bun din punctul meu de vedere. Dar sa spui ca in regim extraurban normal (pana in 160) consuma 6l e mare gogomanie.

Nu obisnuiesc sa ma bag aiurea in seama pe topicurile de vanzare dar de data asta nu m-am putut abtine.

Motorul meu, m54b22 la un regim de condus constant de 130 consuma 7,5 (OBC) si mai mult ca sigur 8 real.

 

 

ok, probabil e o gogomanie, nu incerc sa vand altceva decat ceea ce poate fi probat, si nici nu vreau contradictii offtopic pe tema asta la infinit, cine o cumpara o probeaza si va vedea cat consuma, fie ca este aproximativ 6 - cum zic eu sau mai mult - cum spuneti voi, ok?

Link to comment
Share on other sites

fratilor, masina e frumoasa iar pretul e bun, ma ... pe el de consum ca cine are bani sa intretina un 2.8 are bani si de un consum chiar de 10l/100 km in afara ....daca omul zice ca-i ia 6l in afara inseamna ca asa e.....oricum toti stim ca asta nu este o masina de consum...vrei consum, iti cumperi un motor de 1,0 sau 1,2 si cu asta basta....este prea putin important daca consuma 6 sau nu..

 

bafta la vanzare....

Link to comment
Share on other sites

Artaa foarte bine , pretul e pomana daca e in stare buna !!! Succes

 

Multumesc de sustinere, eu incerc sa o vand :), nu sa dezbatem consumul, dealtfel cine vrea un BMW cu motor de 2.8 ar trebui sa stie ce asteptari sa aiba, suntem pe un forum dedicat, nu? Vorba lui zeky, cine vrea masina de consum sa-si ia un motor pana in 1.2 :twoup:

 

Altfel, m-am razgandit, consuma 6 doar daca ii dau drumul libera de pe deal :), in rest consuma cat probeaza eventualul cumparator!

 

Si, sincer va jur, daca n-ar fi necesar pasul asta, n-as da-o nici la 500k, asa mult m-am atasat de ea in 4 ani de cand o am!

Edited by gabrielcrist
Link to comment
Share on other sites

E o masina la un pret foarte bun din punctul meu de vedere. Dar sa spui ca in regim extraurban normal (pana in 160) consuma 6l e mare gogomanie.

Nu obisnuiesc sa ma bag aiurea in seama pe topicurile de vanzare dar de data asta nu m-am putut abtine.

Motorul meu, m54b22 la un regim de condus constant de 130 consuma 7,5 (OBC) si mai mult ca sigur 8 real.

2.5 M52, 80-90km/h pe pilot automat 4,5-5% :twoup: dar......ajungi la nebuni daca chiar vrei sa ajungi undeva :)

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Duxter, tu vrei sa-i faci invidiosi pe posesorii de 116d...sau ai mers numai la vale.....

Cred ca e cel mai mic consum inregistrat la 2.5i sau d.

Edited by r0n1n
Link to comment
Share on other sites

Pai nu e un consum relevant am mers 5km pe pilot cu viteza de mai sus si atat aveam consum (instrant) pot sa pun masina la vanzare ca e mai buna ca un diesel :twoup:

 

LE: Nu ai cum sa mergi pe pilot cu viteza aia prin rom. un drum de nici macar 100km asa ca degeaba ia 5% :)

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am pus niciodata conditie pe consumul unei masini atunci cand vrei cai putere si senzatii placute la condus,dar eu am un 2500 benzina (e 39) si nu am scos o medie sub 10,5-11 litri niciodata. Viteza mea de condus extraurban este intre 130-160 km/h dar nu am vazut acul ala sub 8,5 nici pe autostrada cu pilotul activat(oricum nu m-a deranjat asta niciodata). Senzatiile unui motor de 2800 sunt superbe si nici nu trebuie sa te gandesti la consum daca vrei asa ceva, masina arata bine pentru anii ei iar pretul este destul de rezonabil. Spor la vanzare!
Link to comment
Share on other sites

Eu nu am pus niciodata conditie pe consumul unei masini atunci cand vrei cai putere si senzatii placute la condus,dar eu am un 2500 benzina (e 39) si nu am scos o medie sub 10,5-11 litri niciodata. Viteza mea de condus extraurban este intre 130-160 km/h dar nu am vazut acul ala sub 8,5 nici pe autostrada cu pilotul activat(oricum nu m-a deranjat asta niciodata). Senzatiile unui motor de 2800 sunt superbe si nici nu trebuie sa te gandesti la consum daca vrei asa ceva, masina arata bine pentru anii ei iar pretul este destul de rezonabil. Spor la vanzare!

 

 

Vad ca s-a ajuns sa discute exclusiv despre consum, ceea ce nu-mi doream deloc; este un motor de 2,8, starea pe care ti-o da calaritul unui asemenea motor e sublima; eu unul am pe BC un consum mediu de 12,8-14,6, in conditiile in care nu fac un drum mai lung de 200 km decat o data pe luna poate, iar in rest merg la birou tur retur (Titan - Baneasa Pod) si il duc pe fi-miu la cresa. Consumul in parametrii astia il am de 4 ani, la 18-20 % ajung doar iarna cu 200 kilograme de nisip in portbagaj. Cine ma crede, bine cine nu, sa fie sanatos. Dar va rog frumos, incetati cu discutiile despre consum, sunt oarecum offtopic.

 

Masina arata ca in poze, cine doreste sa o vada e disponibila in zona Titan, posibil sa o stiti chiar din trafic, culoarea ei e deosebita.

 

In afara spoilerului care este crapat, a pragului dreapta care este lovit intr-o bordura in incercarea de a evita un "profesionist", a unei zgarieturi in coltul dreapta spate primita "cadou" de la vreo oglinda a unui destept in parcarea din fata blocului, a oglinzilor pe care le-am lasat crapate pentru ca mi le-au furat de 5 ori (o sticla nou nouta sigilata o am, pe cea de-a doua o va cumpara potentialul client), si a motorasului care arunca apa pe parbriz care merge doar cand vrea el, motorul toarce impecabil - compresia este foarte buna, nu papa ulei, are zvac zdravan si cu o curatare de injectoare care era programata vara asta va fi si mai si! In rest arata impecabil pentru "varsta" ei, iar pretul este de criza si este deasemenea un pic negociabil, dar per total este foarte bun.

 

A fost masina de familie, si o vand pentru ca trebuie sa-mi construiesc o casa, si fac asta cu mare strangere de inima pentru ca efectiv o ador, altfel repet, nu as da-o defel.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.