Jump to content

Masini puse la vanzare in Romania


Bartolomeus

Recommended Posts

Cunoaste cineva masina http://www.autovit.ro/bmw-x3-C23421317.html

Merci.

 

Despre masina nu iti pot spune nimic, dar iti pot spune despre vanzator :)

Pana de curand am cautat si eu un e90, iar acest domn Leonard avea unul exceptional (in poze) in "parcul sau". Vorba vine parc, este un simplu samsar, nu te gandi ca e firma serioasa care emite factura. Nu, pe persoana fizica totul.

Toate bune si frumoase, entuziasmat de masina, m'am dus pana la Constanta s'o vad...JALE ! Lonjeroane strambe, capota cu luft, aripa fata dreapta stramba, bara fata M - praguri M - bara spate normala, distributia fusese schimbata (stiu ca la N47 sunt probleme cu lantul, dar a ridicat totusi un semn de intrebare in plus), iar ciresica de pe tort, n'avea scut ! "Unde e domnule scutul masinii, de ce nu il are?" "Da eu de unde sa stiu, l'o fi uitat proprietarul la service" :thumbsup:

Dupa acea replica m'am intors 180grade si dus am fost, eu nu pot cumpara o masina de la astfel de oameni.

Ca sa nu mai zic ca abia cand am ajuns inapoi in Brasov m'a dus capul sa'i verific istoricul si "surpriza", niciun istoric, nimic nimic NIMIC.

 

Parerea mea este sa ii verifici mai intai seria, iar apoi in functie de rezultat, te gandesti daca sa mergi sau nu sa o vezi.

 

O seara faina !

Edited by opkbv
Link to comment
Share on other sites

Cunoaste cineva masina http://www.autovit.ro/bmw-x3-C23421317.html

Merci.

 

 

Despre masina nu iti pot spune nimic, dar iti pot spune despre vanzator :)

Pana de curand am cautat si eu un e90, iar acest domn Leonard avea unul exceptional (in poze) in "parcul sau". Vorba vine parc, este un simplu samsar, nu te gandi ca e firma serioasa care emite factura. Nu, pe persoana fizica totul.

Toate bune si frumoase, entuziasmat de masina, m'am dus pana la Constanta s'o vad...JALE ! Lonjeroane strambe, capota cu luft, aripa fata dreapta stramba, bara fata M - praguri M - bara spate normala, distributia fusese schimbata (stiu ca la N47 sunt probleme cu lantul, dar a ridicat totusi un semn de intrebare in plus), iar ciresica de pe tort, n'avea scut ! "Unde e domnule scutul masinii, de ce nu il are?" "Da eu de unde sa stiu, l'o fi uitat proprietarul la service" :thumbsup:

Dupa acea replica m'am intors 180grade si dus am fost, eu nu pot cumpara o masina de la astfel de oameni.

Ca sa nu mai zic ca abia cand am ajuns inapoi in Brasov m'a dus capul sa'i verific istoricul si "surpriza", niciun istoric, nimic nimic NIMIC.

 

Parerea mea este sa ii verifici mai intai seria, iar apoi in functie de rezultat, te gandesti daca sa mergi sau nu sa o vezi.

 

O seara faina !

 

Ca idee si sa inteleaga toata lumea !

Toate dar toate masinile care sunt de vanzare in parcurile de pe varianta Constantei de la diversi dealeri sunt masini cumparate la preturi de nimic din tara in general , aranjate pt vanzare , mascate , cu km dati inapoi etc

Nu mai bateti drumul pana in Ct degeaba daca nu sunteti constienti de lucrurile astea.

Link to comment
Share on other sites

Da, chiar ca sunt preturi mici. Dar fac pariu ca preturile sunt fara TVA.

sunt fara tva,dar totusi............bmw m6 40 000 km la 27 800 euro+tva :frantics:

bmw x6 81 000 km la 26 000 euro+tva :frantics:

 

 

 

sau celelalte........... suntem pe forum bmw .......... care are cashu acum :thumbsup:

Edited by adi v
Link to comment
Share on other sites

Nu cred, sunt multe lovite, fara faruri, nu cred ca pot fi preluari de leasing.

 

Dar oricum 26k+TVA=32k pentru X6-le ala. Din cate am observat, cam toate masinile nu sunt intr-o stare foarte grozava, e posibil sa dai 32k pe masina si sa mai fie de facut una alta la ea. In conditiile in care pe autovit preturile incep de la 33k-34k si evident sunt negociabile cu minim 1000 euro.

 

Eu cand mi-am luat X5 am negociat de la 20k la 18k, asa ca la o masina de 35k, lejer poti sa o scoti in 32-33k daca situatia e favorabila.

Link to comment
Share on other sites

WLF, spune-mi si mie sincer daca poti, pe mesaj privat, cam cat ma duce un Peugeot 308 cum ai tu ? Tot asa pachet sport, panoramic, 6 trepte, 1.6 hdi 110cp.

 

Vreau sa ii iau lui taicamiu una, un break e un pic mai ieftin nu? M-am uitat pe australe, dar au oferta slaba acum.

Link to comment
Share on other sites

Cayenne ala alb la 20k eur, chiar si fara tva, e pomana curata!

 

Sau continental gtc, la 55k eur... Masina care noua a fost 200k...

 

Lasa panaramele alea..e o insignia la 9900E, 2.0d cu 34.000km. E un Subaru Legacy din 2010, cu 29.000km la 9600E, e un Q7 4.2i la 10.700E, un Q7 4.2d la 18.400E, un Saab 9-3 1.9d cu 0km din 2009 la 6700E. :mellow:

Link to comment
Share on other sites

 

Am fost eu luna trecuta in parcul asta auto sa ma uit dupa x5,x6,cayenne,s klasse ca am vazut si eu tot la fel preturile fara tva ... :)) toate sunt masini luate in leasing facute daune totala si refacute...masini prafuite neintretinute , preturile sunt fara tva. Bentley-ul ala era 120k cand am fost eu acolo si mai era un audi r8 la 80k. nu va recomand

Link to comment
Share on other sites

Eu din ce m-am uitat pe lista aia, mai rentabile ar fi masinutele alea ieftine la 2-3k, gen Citroen C1, Pejo 207. Nu se emit mari pretentii de la ele, dar la o masina de 30k care e praf, cat de ieftina ar fi, te faci de ras daca vinzi asa ceva.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.